Какво му става?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

suffer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 13:03:22    Заглавие: Какво му става? Отговорете с цитат

Папагала ми е вълнист.Пуснах го,блъска се малко,но не мисля че е от това.Пък и той не се блъскаше толкова силно.Е след като го прибрах в клетката нищо му нямаше.След около 3 часа го гледам с отпусната на земята глава,леко разперени криле и опашката му мърда нагоре-надолу.Та седи си така около половин час и после се оправя,пее си и си лети.Та за няколко дни това го правеше няколко пъти и аха да умре и пак се оправя.Четох някаква статия,която горе-долу отговаряше на действията му и пишеше да му дам Доксициклин с хляб и вода.Направих го,но май нещо не иска да яде.

Освен това преди да се отпусне целия на земята започва да си клати главата от долу на горе и след това дъвчи нещо.Не знам присяда ли му какво му става...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 13:03:22    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 13:26:30    Заглавие: Re: Какво му става? Отговорете с цитат

suffer написа:
Папагала ми е вълнист.Пуснах го,блъска се малко,но не мисля че е от това.Пък и той не се блъскаше толкова силно.Е след като го прибрах в клетката нищо му нямаше.След около 3 часа го гледам с отпусната на земята глава,леко разперени криле и опашката му мърда нагоре-надолу.Та седи си така около половин час и после се оправя,пее си и си лети.Та за няколко дни това го правеше няколко пъти и аха да умре и пак се оправя.Четох някаква статия,която горе-долу отговаряше на действията му и пишеше да му дам Доксициклин с хляб и вода.Направих го,но май нещо не иска да яде.

Освен това преди да се отпусне целия на земята започва да си клати главата от долу на горе и след това дъвчи нещо.Не знам присяда ли му какво му става...

може от блъскането да му е станало нещо, тези симптоми са ми непознати, но ако продължат, смятам че трябва да го види лекар. не зная дали не е преохладен, опитай малко да повишиш температурата в стаята и виж дали нещо ще се промени. много харесвам антибиотика Дор Нов, продава се в някои зоомагазини и във ветеринарните аптеки. Дава се с водата.определено не мисля че се е задавил с нещо, обаче, по-скоро ми прилича на травма на главата. Пиши пак какво се е случило.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 13:56:08    Заглавие: Re: Какво му става? Отговорете с цитат

suffer написа:
Папагала ми е вълнист.Пуснах го,блъска се малко,но не мисля че е от това.Пък и той не се блъскаше толкова силно.Е след като го прибрах в клетката нищо му нямаше.След около 3 часа го гледам с отпусната на земята глава,леко разперени криле и опашката му мърда нагоре-надолу.Та седи си така около половин час и после се оправя,пее си и си лети.Та за няколко дни това го правеше няколко пъти и аха да умре и пак се оправя.Четох някаква статия,която горе-долу отговаряше на действията му и пишеше да му дам Доксициклин с хляб и вода.Направих го,но май нещо не иска да яде.

Освен това преди да се отпусне целия на земята започва да си клати главата от долу на горе и след това дъвчи нещо.Не знам присяда ли му какво му става...


Офф: Пробвай да си блъскаш главата и да видим как ще се чувстваш!

По темата: Виж дали няма кръв по восковицата, изпражненията нормални ли са. Сигурно е някакво сътресение на мозъка. За сега се ограничавай да го пускаш.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 17:15:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако можеш покажи го какво прави.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!


Последната промяна е направена от misho на 07 Октомври 2007, 17:24:35; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 17:17:42    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Какъв е папагала? Корела? Ако можеш покажи го какво прави.

вълнист му е папагала. поне така пише де, явно голямо блъскане в стъклата е падало...
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Октомври 2007, 17:20:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Явно наистина доста се е блъскал. Пък и аз съм пропуснал първото изречение.

П.П.: Да няма епилепсия!?  Shocked При папагалите такива неща има ли?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

suffer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Октомври 2007, 9:45:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Блъскане в стаклата не е падало,щото бях пуснал щорите.Акитата му са съвсем нормални.Твърди като скала Rolling Eyes
Днес като станах обаче започна да прави друго странно нещо.Обърнал си е главата настрани,забил я е в гърба си и така спи.Като му викам много не се събужда,ама като блъсна някъде и се пробужда малко.Нормално ли е така да спи?
Ако е нещо от температурата?В стаята ми варира от 23 до 25

По-късно,ако пак направи стария номер ще се опитам да го снимам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Октомври 2007, 11:19:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Блъскаш го!  Shocked Ама недей така! А те папагалите попринцип си спят с главата назад.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

suffer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Октомври 2007, 11:21:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Хах,не че го блъскам,ами удрям някъде с ръка по шкафа например,че да се събуди.Еми щом спят така,окей.Хах,аз не бях го виждал до сега да прави така и за това ми стана странно
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Октомври 2007, 11:23:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Ааа, ОК!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

suffer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 0:07:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Засега се оправи
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 10:44:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Засвга? За напред слагай на стаклата перде щори изрисувай ги или измисли начин да предотвратиш това или го научи че там има стакло. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

suffer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2007, 18:06:55    Заглавие: Отговорете с цитат

nikolai написа:
Засвга? За напред слагай на стаклата перде щори изрисувай ги или измисли начин да предотвратиш това или го научи че там има стакло. Very Happy
Laughing Ама щорите са вътрешни и то стъклото даже не е виждало...добре си е сега.Малко странно се държи понякога,ама аз горкото го подлудих с моята музика...А нормално ли е да спи с едно отворено око Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2007, 18:14:46    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="suffer"]
nikolai написа:
Засвга? За напред слагай на стаклата перде щори изрисувай ги или измисли начин да предотвратиш това или го научи че там има стакло. Very Happy
Laughing Ама щорите са вътрешни и то стъклото даже не е виждало...добре си е сега.Малко странно се държи понякога,ама аз горкото го подлудих с моята музика...А нормално ли е да спи с едно отворено око Laughing [/quote
ми сигурно така си е свикнало...щом казваш че сега е добре. препоръчвам ти вечер да го завиваш с нещо плътно, за да може да спи по-добре. не знам дали музиката му пречи, моите я надвикват и аз избягвам да им я пускам особено силно.птиците са доста деликатни същества, не го забравяй. я вземи пак да качиш снимки на този момък да го видим що за стока е  Very Happy
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

suffer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2007, 18:24:18    Заглавие: Отговорете с цитат

http://i21.tinypic.com/309sg35.jpg
малък е още,даже не знам дали е женско или мъжко.Взе да му посинява човката,ама ще видим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Октомври 2007, 19:50:32    Заглавие: Отговорете с цитат

suffer написа:
http://i21.tinypic.com/309sg35.jpg
малък е още,даже не знам дали е женско или мъжко.Взе да му посинява човката,ама ще видим

на момче ми мяза, щом му и посинява восковицата... Very Happy
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети