Моля ви за отговор - Амадина
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nejiito
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Фев 2010
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Март 2010, 11:54:58    Заглавие: Моля ви за отговор - Амадина Отговорете с цитат

Как да разбера какъв пол е една амадина че бащи ми иска мъжка и женска ама аз не им раэбирам изобщо.Моля ви за отговор
_________________
Искам всичко сега и правя невъзможното нали,нали.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Март 2010, 11:54:58    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Март 2010, 17:35:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъжките имат оранжеви бузки. Гледай внимателно, защото понякога са много бледи!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2010, 0:23:13    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Мъжките имат оранжеви бузки. Гледай внимателно, защото понякога са много бледи!


Не е точно така - бузите могат да са различен цвят  , а има и мъжки птици , които са изцяло бели .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2010, 15:06:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами така са ми казали. Т.е. няма сигурен начин да се разбере пола, така ли?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2010, 19:48:48    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Ами така са ми казали. Т.е. няма сигурен начин да се разбере пола, така ли?

Има ! Но човек трябва малко да разбира от тях и да знае особеностите им . Тези , за които си писал ти са "обикновените" зеброви финки ( за тях говорим , нали ? ) . При чернобузите например и женската има черно петно ( черна буза ) , но и липсва оцветяването на гърдите и до ( под ) крилете . При чисто белите е по-трудно - те по-лесно се различават по пеенето .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2010, 21:02:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите, предполагам са зеброви. Имам 2 бели, едната с черни "сълзички" и не съвсем бяла, а другата е тази. Имама и трета - по-трудна за обяснение. Предимно сива е.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2010, 21:08:30    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Моите, предполагам са зеброви. Имам 2 бели, едната с черни "сълзички" и не съвсем бяла, а другата е тази. Имама и трета - по-трудна за обяснение. Предимно сива е.


Да , зеброви са . На снимката според моите познания е мъжка птица . Ако искаш снимай и другите да ги определим и тях ( ако не знаеш какви са ) .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2010, 21:19:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, момче е, има и дъщеря. Това е тя като бебе:


Тук е вече е голяма с новия си приятел.


Ето го и него преди 5 минути.

_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2010, 21:34:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Бенжамина , на които са ти кацнали птиците е отровен за тях . Имаш късмет , че не са вълнисти и не са го "наяли" , но пробват ли по някакъв начин белият сок , който той изпуска при счупване на листо или клонка , то смятай ги за "бегали" !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2010, 21:52:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Знам, че е отворен, но те се чувстват много по-добре там, а и не мога да има забраня да ходят по него. А вълнистите са лесни. Просто им премествам клетката и не ходят там.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Март 2010, 21:58:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти си знаеш ! Птиците са твои !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

HARLI_BUL
Напредва
Напредва


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Мар 2010
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Март 2010, 18:38:07    Заглавие: .. Отговорете с цитат

Здравейте.. Имах две финки, но женското ми вчера умря Нормално е тъй като са ми от блидо 3 години но ми е много мъчно.. Та искам да попитам дали мъжката ми финка ще оцелее самичка?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Март 2010, 19:23:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо да е нормално? Не знам точно колко живеят, но мисля, че 3 години далеч не е максимумът. А мъжката ще оцелее, но ще е самотна.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

HARLI_BUL
Напредва
Напредва


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Мар 2010
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Март 2010, 23:40:16    Заглавие: .. Отговорете с цитат

Мерси.. Аа казаха ми, че трябва да му сложа огледало в клетката, но според мен не е много уместно тъй като може, когато види образа си, да си помисли, че това е "натрапник" и да започне да се "бие" с него.. Според теб това така ли е или няма да има проблем ако сложа огледало..?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2010, 0:05:09    Заглавие: Re: .. Отговорете с цитат

HARLI_BUL написа:
Здравейте.. Имах две финки, но женското ми вчера умря Нормално е тъй като са ми от блидо 3 години но ми е много мъчно.. Та искам да попитам дали мъжката ми финка ще оцелее самичка?

Наскоро говорих с една позната и тя каза , че зебровата и финка е на 11 години . Това наистина е много - в нета пише , че стигат на възраст около 10 години . Твоята финка за съжаление си е отишла доста рано ! Вземи си още една - може да и вземеш и мъжко другарче - когато няма женска покрай тях те ще се разбират и няма да се карат . Ако съответно искаш един ден да се радваш на бебенца ще трябва да си вземеш женска зебричка . Огледалото е много лош вариант - ти би ли се гледала по цял ден в него и би ли си говорила сама ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

HARLI_BUL
Напредва
Напредва


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Мар 2010
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2010, 7:50:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ако му взема друга женска няма ли да се карат, защото сигурно ще усети, че не е неговата..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2010, 12:47:45    Заглавие: Отговорете с цитат

HARLI_BUL написа:
Ами ако му взема друга женска няма ли да се карат, защото сигурно ще усети, че не е неговата..

Не , няма да се карат .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

HARLI_BUL
Напредва
Напредва


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Мар 2010
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2010, 14:23:36    Заглавие: Отговорете с цитат

ок мерси
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

HARLI_BUL
Напредва
Напредва


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Мар 2010
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Април 2010, 9:02:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Mieze: "Огледалото е много лош вариант - ти би ли се гледала по цял ден в него и би ли си говорила сама ?"

Все пак реших да експериментирам.. Сложих му огледало и доста му се кефи Сутрин седи, гледа се и пее пред него.. Също така много обича да се пери пред него (смисъл да се надува). Сякаш от другата страна има някоя женска, която го наблюдава.. Отгоре на огледалото има едни топченца, които обожава да мести..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Април 2010, 12:34:32    Заглавие: Отговорете с цитат

HARLI_BUL написа:

Все пак реших да експериментирам.. Сложих му огледало и доста му се кефи Сутрин седи, гледа се и пее пред него.. Също така много обича да се пери пред него (смисъл да се надува). Сякаш от другата страна има някоя женска, която го наблюдава.. Отгоре на огледалото има едни топченца, които обожава да мести..


Прекрасно ! Продължавай да мамиш птицата , че си има другарче !  Всъщност тя мисли , че от другата страна има мъжки , защото се вижда сама - за това и се пери ( да оплаши конкуренцията ) . Какво да ти кажа - за такива експерименти нямам никакво разбиране и дано някой ден го разбереш !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети