Падане на пера, липса на опашка

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юли 2010, 7:44:03    Заглавие: Падане на пера, липса на опашка Отговорете с цитат

Здравейте, както вече писах преди за моя папагал - когато го взех - АПРИЛ месец, имаше само едно дълго перце на опашката. Просто си няма опашка, като врабче. Малко след като го взех тънкото и леко счупено перце, на една страна, взе че падна. Остана си папагалче без опашка.
Едва преди около месец, започна да му расте ново перце. Обаче взе , че порастна пак само едно, тънко, невзрачно и пак леко счупено на една страна. Реших, че просто това не е било, както трябва и ще порастнат още и нови. Но тези дни изгуби от върха на едното крило 3 пера, накрая падна и туко-що порастналото перце от опашката. Не знам , какво става, определено смятам, че ако е нормално да му паднат от крилото, не е нормално да му паднат от опашката, едва порастнали перца. Някой може ли да ми помогне със съвет?

Давам му витамини, на витакрафт, мисля, че бяха, всеки ден във водата. Давам му от същата храна, давам му пясък, има креда, пускам го да лети от време на време, сега с последната загуба на пера му е почти невъзможно. Жизнен е , пее, глези се, хапва си, нищо му няма на пръв поглед. Но все пак - падат му пера. Лошото е и че не яде, нито плодове, нито зеленчуци, просто нищо не иска, не иска дори да ги опита, иска само да бели семчици - просо и слънчоглед.
Какво да правя, вече не знам  къде греша.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юли 2010, 7:44:03    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

The_Kyky_Boy
Нов
Нов


Години: 23
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Апр 2010
Мнения: 10

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юли 2010, 8:50:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Споко и на коко му се случи само че на на опашката а на перчема и до 1 месец му зараснаха  нови пера
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юли 2010, 17:09:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Дали? Решила съм да го тормозя всеки ден с по една купичка я някой плод, я някой зеленчук, та дано прояде все нещо.  Гледах днес и ядки, има сурови , но не знам, какви мога да му купя, кажете какви ядки яде вашата корела?!
Засега му взех само пакет хубави сурови слънчогледови семки, но има бадеми, лешници, какви ли не сушени плодове, има всякакви видове сурови ядки, какви да му взема и дали ще ги яде ? Просто ще ме умори, много си го обичам и искам всичко да е наред с него, не ме интересува дали има опашка, аз и така съм си свикнала, стига на него да не му е проблем това, само да е здрав искам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Юли 2010, 19:11:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Първата ми корела обожаваше тиквени семки.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2010, 1:56:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Вземи му другарче - то ще го научи да яде и друго . И птицата няма да е самотна !

Знаеш ли със сигурност дали не се скубе сам ?

Но има и нещо друго - аз имам една корела , която си хванах навън и въпреки , че е от две години при мен перушината и не може да стане така хубава , както на останалите 14 . Просто има винаги голи места по лицето и все стои като накокошинена . А живее заедно със всички останали ( и разбира се се храни със същото ) . Знам ли , дали не е генетично увредена
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

anka
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 02 Апр 2010
Мнения: 32

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2010, 9:59:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мога да си позоволя на този етап и другарче това са още много разходи за птица, за клетка, а и това не е разрешение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ivanminkov1981
Нов
Нов


Години: 42
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Фев 2008
Мнения: 14
Местожителство: България/София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2010, 21:44:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Имах подобен проблем!
Постояннто му липсваха пера,ту на опашката ,ту на гърдите,абе кофти работа Sad Реших че е болен,но го заведох на ветеринар и той каза,че е от депресия !!!
Дебнах го дълго и се оказа че сам си скубе повечето от липсващите пера!
С какво ли не съм пробвал да го лекувам и .... проблема го реши приятелката ми като купи женска и ги сложихме в една клетка Wink
А сега и имам и малко и нови яйца Smile
_________________
Чифт корели,чифт финки(зеброви амадини) един малък александър,мексиканска амбистома,куче,котка и за сега скорец-това в къщата,а в апартамента:куче,пор,червенобуза костенурка,мексиканска амбистома,рибки и гекон Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2010, 23:56:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Питомен ли е? Има ли си огледало?
В никакъв случай не го насилвай да яде нещо! Така със сигурност няма да го опита.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети