Клюнът на корелата ми расте бързо

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

chochko1
Нов
Нов


Години: 48

Offline
Регистриран на: 01 Сеп 2010
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2010, 12:37:58    Заглавие: Клюнът на корелата ми расте бързо Отговорете с цитат

Някой може ли да ми помогне? Имам корела, но напоследък много бързо започна да й расте горния клюн. Водих я на лекар, вече 3 пъти й рязаха клюнчето но продължава да расте.... Sad Неможаха да ми кажат от какво се получава и дали има някакво лечение...Лошото е че след като го отрежат на следващия ден тече много кръв и пилето е шашнато Sad Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем ще се радвам да ми дадете съвет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2010, 12:37:58    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2010, 15:06:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм последният човек, който може да даде диагноза. За такива случай съм чувал, че не бива да им се дава калции, или че имали недостиг на калции, или пък били от гъбички. Все предположения. Ако някой може да постави диагноза, това е ветеринарът. Все пак можеш да дадеш повече подробности. Има ли други симптоми - да е отпаднала, да отслабва, да не яде или нещо друго? За колко време израства пак? От кога е така? Нещо променило ли се е в средата, в която живее, в храната?
А и, ако и режат само израстъка, защо ще тече кръв?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

chochko1
Нов
Нов


Години: 48

Offline
Регистриран на: 01 Сеп 2010
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2010, 17:20:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е отслабнал, защото си хапва и то доста Smile Но за около 3-4 седмици му израства горното клюнче Sad  Докторката каза да купя храна на Падован но Чочко не иска да я яде. Затова минахме пак на старата храна. Има си сепийна кост, но за съжаление не я чопли. Явно няма представа какво да я прави...А за кръвта ми обясниха, че заедно с клюнчето му расте и живеца и затова тече кръв. Иначе си пее, закача се, няма видими белези за някакво заболяване...Честно казано незнам какво да направя...скоро трябва пак да го водя на лекар, а това е голям стрес за него Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Септември 2010, 2:43:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаше една такава болест - това съм го срещала при вълнистите папагали . Не знам точно как се казваше , но ще потърся инфо . Мисля , че не се лекува - дължи се на някаква функция в организъма на животното .

Предложете му и пресни клонки от дърво , за да чопли и да се занимава . Ако и тях не ги иска , то просто го подразнете ( с клончето ) и то така , че птицата да го захапе .

Каква е "старата храна" на животното ? С какво го храните ?

Кръв не трябва да тече - това , за живеца някой си го е изсмукал от върха на пръстите ! То е ясно , че ще е стресово едно такова лекарско посещение - всеки път му причиняват неоснователна болка !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

chochko1
Нов
Нов


Години: 48

Offline
Регистриран на: 01 Сеп 2010
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Септември 2010, 10:11:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Купувам му храна "Скалар" за средни папагали. Единствено нея я яде с удоволствие. Слагам му и крекерчета които си ги чопли когато може.... Но докторката също имаше съмнения, че заболяването може да е станало хронично (така се изрази) и единственият вариянт бил да се реже клюнчето периодично Sad Другата седмица ще го водя при друг лекар.... дано ми кажат нещо по-различно. Ще се опитам да го снимам за да мога да ви покажа колко много му е порснал клюна...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Септември 2010, 3:12:40    Заглавие: Отговорете с цитат

chochko1 написа:
Купувам му храна "Скалар" за средни папагали. Единствено нея я яде с удоволствие. Слагам му и крекерчета които си ги чопли когато може.... Но докторката също имаше съмнения, че заболяването може да е станало хронично (така се изрази) и единственият вариянт бил да се реже клюнчето периодично Sad Другата седмица ще го водя при друг лекар.... дано ми кажат нещо по-различно. Ще се опитам да го снимам за да мога да ви покажа колко много му е порснал клюна...

Не знам какво има в тази храна , но я сменете - когато птицата огладнее ще яде и друга . След малко режержиране в нета намерих инфо в което се казва , че "болестта" се дължи или на хормонална основа или по-лошият факт , а той е постепенно отравяне на черният дроб . Това се получава , когато храната е заразена със спори на  мухъл , който в повечето случаи е невидим за човешкото око . Той се натрупва ( постепенно и непрекъснато ) в организъма на птицата в количества , които черният дроб не може да преработи , от там и натравянето ) .

Храната може да бъде обработена  в къщи - в този случай трябва да се държи във фризера и да се вади от нея само количеството , което е необходимо на птицата за един - два дни .

Готовите храни , които се продават в кутии са реално погледнато "лошо" нещо - човек не знае колко време са престояли някъде , докато бъдат продадени . Семената също имат годност , а може и да гранясат много бързо , ако се складират неправилно . По-добрият вариант са храни в насипно количество - така човек може да види и качеството на зърното и евентуално заразяване с молци ( което в кутията се установява за жалост директно в къщи ) .

Ако се престрашите опитайте се в къщи да му подрежете клюна . За целта една нокторезачка върши прекрасна работа !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети