Две папагалчета

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Nikon
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Октомври 2007, 23:44:55    Заглавие: Две папагалчета Отговорете с цитат

Здравейте, преди няколко дни (3 ако трябва да сме точни) си взех 2 папгалчета. По принцип съм чел из нета, че съжителстват, но трябва време за да свикнат един с друг, да се "пощят" и т.н. Моите обаче се почнаха още откакто излезнахме от магазина (взех ги заедно с една клетка и така си ги носих до нас). До вчера се пощеха постоянно и реших, че трябва да се къпят, за това им сложих малко вода в един масивен капак (друго не се побираше в клетката, а не исках да го обърнат и да се залеят). Не знам дали са влизали във водата. Когато го сложих, единя започна да пие от нея Rolling Eyes Преди малко видях, че когато стъпват на клончетата, те се накланят и пилетата няма как да стигнат до водата (тази във шишенцето), защото им е много високо. Сега съм сложил една чаша пълна до горе и съм я завързал, за да не я бутнат. Та... някой може ли да ме посъветва как да им осигуря по-добре храната и водата, както и за това как да ги къпя (или поне как да разбера дали са се къпали във водата, която им слагам). За момента не искам да ги хващам и да ги къпя, защото мисля, че ще се стресират и по-трудно ще ми имат доверие завбъдеще. И едно последно нещо... кога според вас едно папагалче може да се пуска извън клетката? Защото сега ако ги пусна със сигурност няма да мога да ги вкарам обратно Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Октомври 2007, 23:44:55    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Entel
Модератор
Модератор

Години: 29
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 8:55:59    Заглавие: Re: Две папагалчета Отговорете с цитат

Nikon написа:
...За момента не искам да ги хващам и да ги къпя, защото мисля, че ще се стресират и по-трудно ще ми имат доверие завбъдеще...

За сега и завбъдеще по - добре не ги къпи, слагай им малка чиния с вода в клетката, но да не е дълбока, за да не се одавят (махай чашата!).

Nikon написа:
...Та... някой може ли да ме посъветва как да им осигуря по-добре храната и водата, както и за това как да ги къпя (или поне как да разбера дали са се къпали във водата, която им слагам)...

За храната и водата - купуваш си поилка (от някой зоомагазин) и сменяш водата всеки ден. Хранилката ако може да е по - голяма за да няма караници за храна (храната също се добавя всеки ден). Може да им даваш плодове и зеленчуци (във форума има статии и теми, може да прочетеш). За да разбереш дали се къпят може да ги наблюдаваш или да погледнеш дали по дъното на клетката има вода.

За сега избягвай да ги пускаш, защото най - вероятно ще ти се наложи да ги хващаш и така птиците ще се стресират.

Впрочем за вълнисти папагали ли става въпрос?

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

nikolai
Потребител
Потребител

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 10:39:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Парво я кажи какви са ти папагалчетата?А относно храната можеш да я сложиш в някаква голяма купичка продават в зоомагазините. Very Happy
Върнете се в началото

Nikon
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2007, 23:43:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Дам, извинявам се. За вълнисти папагалчета става на въпрос. Имам поилка и 2 дълбоки пънички (или както се казват) със храна от страни на клетката, със отвори на вътре и място където да кацнат за да ядат. Махнах чашата (тя не беше дълбока, но все пак...). Но днес ми направиха странно впечатление. Когато се прибрах, бяха сякаш стресирани от нещо. И двете се бяха закачили по решетките на клетката, а не върху пръчките. Също така, до вчера, като си вкарах ръката се разхвърчаха навсякъде, а днес бяха учудващо спокойни в това отношение. Даже опитах да примамя едното да се качи на пръста ми, но то не пожела. Все пак обаче ми позволи да я приближа достатъчно, че да го погаля по коремчето... въобще... странни птици са. А и нещо, което забелязах преди малко. Жълтото (мъжкото май, защото е със синьо носле), е станал малко подпухнал. Но съвсем леко. Въобще, като цяло са неспокойни (като съм встрани), а като съм при тях са тихи... това много ме притеснява, защото съм чел че не свикват бързо и не позволяват да ги галят от начало и даже хапят. Мисля си дали не са болнички от нещо, та да са толкова неспокойни. Ако трябва ще ги снимам за да кажете видимо дали има нужда да се водят на ветеринар докато е време или просто се притеснявам, защото ми е за 1 път.

PS. За втори е, ама предния бях на 10 и резултата беше трагичен и не ми се ще да се повтори Sad
Върнете се в началото

Entel
Модератор
Модератор

Години: 29
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2007, 10:11:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би са се стреснали като си се прибрал и си се приближил бързо до клетката (смутил си ги). Не всички птици почват да скачат и да бягат из клетката (и да хапят) когато са стресирани, някои просто се вцепеняват (това са по - спокойните). Ще свикнат с теб, стига да им обръщаш повече внимание, ако трябва ги слагай до себе си когато си вкъщи за да свикват с постоянното ти присъствие.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

merilynm
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Октомври 2007, 8:38:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Относно къпането , на Кори хич не му харесва ,но се налага да го пръскам с пръскалка. Крие е се , ама няма начин. Купи си хубави, здрави стойки ,които добре да се захващат за клетката и да не тръгват надолу от тежестта на пилетата. Съответно в края на стойките към клетката прикрепи пойките. Няма да има проблем!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети