Папагалите са ми много страхливи

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

rasate
Нов
Нов


Години: 33
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2011
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Февруари 2011, 16:18:28    Заглавие: Папагалите са ми много страхливи Отговорете с цитат

Четох навсякъде за дресиранито, ама там пише да им давам да ми ядат от ръката. Те мойте бягат само като си сложа ръката , за да им сипя храна.
Помагайте.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Февруари 2011, 16:18:28    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Февруари 2011, 22:46:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Не можеш просто да им кажеш да не се страхуват. Стой по-често при тях, доближавай се до толкова, до колкото те допускат, ако трябва дръж си ръцете далеч на първо време! Често се страхуват най-много от ръцете. Так ще свикнат с теб и ще се плашат по-малко. Същото е и с ръцете. Просто трябва време, докато се престрашат, а и ти, разбира си, не бива да им даваш повод да се страхуват.
Това е общо взето. Няма някаква универсална рецепта. Зависи от много неща - колко време им отделяш, дали е сам или са няколко, дали не си ги стресирал вече по някакъв начин...
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Вълнистите ппапагали
Нов
Нов


Години: 24
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2011
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2011, 21:37:12    Заглавие: Re: Папагалите са ми много страхливи Отговорете с цитат

rasate написа:
Четох навсякъде за дресиранито, ама там пише да им давам да ми ядат от ръката. Те мойте бягат само като си сложа ръката , за да им сипя храна.
Помагайте.


Моите съшто са много страхливи.В началото пробвах без да си показвам ръцете после започнах да махам много бавно.После отворих вратичката и си показах само лицето.След това бавно вкарах ръка и започнах бавно да я приближавам до краката му,а ако се помръднеше или тракаше с уста аз си я отдръпвах,но накрая то се изплаши и започна да бяга по стените на клетката помогнете много ви моля.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Magellan
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Окт 2009
Мнения: 45

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2011, 22:40:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато са повече от 1 брой, винаги ще се страхуват и почти никога няма да свикнат с тебе. Особено ако са купени от някой магазин. Ако папагалчето е само едно има малко по-голяма вероятност да свикне с тебе. Когато са 2 или повече те си живеят в свой свят и няма да те допуснат до тях и ще трябва да се примириш с това. Когато си купуваш папагал винагай го вземай ръчно хранен, а ако може дори и ти да си го дохранваш ръчно ще е най-добре. В противен случай тези приказки, че трябвало търпение за да свикне с тебе и други подобни ги забрави. Надявам се да не съм те отчаял.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gabsunn
Нов
Нов


Години: 25
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Яну 2011
Мнения: 16
Местожителство: Сливница

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Март 2011, 21:13:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам две вълнисти папагалчета от 2 години и чак сега започна само единият (женския) да идва при мен и да яде от ръката ми,но им трябва време за да изградят доверие и да видят , че ти не си заплаха!Обръщай им повече внимание , това е едно от най-важните неща! Smile
_________________
Папагалите - най-сладурските животни! (sun)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Koko1
Напредва
Напредва


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 24 Авг 2010
Мнения: 31

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2011, 14:56:14    Заглавие: Отговорете с цитат

аз моя парву почнах да го пускам да лети и 1 вечер си сложох храна в раката и тои седеше на един шкаф и чаках доста време и се престраши не избяга и доиде да яде
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети