Имам голям проблем !!!

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Irina
Нов
Нов


Години: 51

Offline
Регистриран на: 25 Мар 2010
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2010, 16:26:22    Заглавие: Имам голям проблем !!! Отговорете с цитат

Привет на всички!
...ами започвам направо с проблема
Миналата година на Великден си купихме канарче - ШИШО.
След като изчетох почти всичко което намерих за канарчетата, аз си го определих като Фео червен мозайка!
Тази година т.е на 6 март му взехме мнгого красива женска - бяло и оранжево.Децата я кръстиха ШУШИ
Сложих ги в различни клетки, така ме посъветва момчето в магазина!
...та сложих ги в различни клетки, една до друга и четири дни се гледаха , изучаваха се, чуруликаха си нещо, май започнаха да се опознават.....така до като не решихме да ги съберем.
Това се случи на 10 март!
В началото около 10 мин всичко беше добре, но след това се разрази истинска Троянска война.
Първо малко приличаше на ухажване, въпреки че ние до сега не сме се занимавали с отглеждане на канарчета и не знам да ли така става, но както казах после си се превърна в истинска война!
Разделих ги, защото си помислих , че могат да се наранят!
Ето сега въпроса - КАКВО ДА ПРАВЯ ???
Защо се получи така? Да не би да е поради това че не са от една и съща порода ? Или има някаква друга причина?
Искам само да уточна , че съм абсолютен аматьор и това което знам за канарчетата е това , което съм прочела по форумите и от някоя и друга статия! Вчера търсих до 23.30часа тук във форума подобно поведение, но не можах да открия!
Регистрирах се в един форум и послушах съвета на един "колега", ако мога така да го нарека -  изминаха 10 дни и на 20 март вечерта пак събрах канарчетата.

В началото започнаха да се изучават....беше интересно, но след около час войната започна отново!
Вчера през деня ту се биеха, ту си цвъркаха....Шишо дори заставаше в някаква странна поза.....снишаваше се и пърхаше с крилца към нея и дори и пееше, но много тихичко.....вечерта обаче към 22.00ч. стана нещо страшно .....толкова ожесточено започнаха да се бият, че се наложи пак да ги разделя!
Тази сутрин пак ги събрах.....боят започна веднага, дори имам чувството, че женската е по агресивна...неговата поза сега е доста снишена и само я гледа....т.е напада я и от горе я гледа и пърха пак с крилца.... след обяд
ги разделих отново!
Доближих клетките, така съм чела и сега е още по страшно...и двете птици се гледат много "злобно" и дори се качват на клетките си една срещу друга, пърхат с крила, цвъркат и се кълват през клетката....аз не разбирам птиците, но според мен това не е любов....това го правят за първи път....сега ще тряба да раздалечавам клетките....
Вече си мисля, че женската не е женска и в момента се бият за територия! В интерес на истината Шишо, спра да пее, а Шуши си пее цял ден.....това нормално ли е ?
Сега ги наблюдавам...боят вече не спира десетина минути.....сега в момента мъжкия е приклекнал, пърха с крила и нещо и "говори".....не знам какво означава това....изчетох толкова много мнения , че наистина вече взех да се обърквам....
Ето отново започнаха,явно си почиваха до преди малко.....пак са на стенита на клетките си и се кълват!!!!
Моля за помощ!!!
Какво да правя, ами ако наистина Шуши е мъжко канарче.....и ако тази война не престане....май няма да мога да си имаме пиленца



Благодаря на всички които прочетоха за моите проблеми!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2010, 16:26:22    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

HARLI_BUL
Напредва
Напредва


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Мар 2010
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2010, 17:38:46    Заглавие: Отговорете с цитат

т.е напада я и от горе я гледа и пърха пак с крилца.... след обяд
ги разделих отново!


Ами щом я напада от горе можеби да се харесват.. Не съм сигурна за канарчетата, но моите финки в началото много се биеха.. Според мен това е нормално.. Все пак не съм напълно сигурна. Нека по запознатите от мен да отговорят със сигурност..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2010, 17:53:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Абсолютно същия проблем имах преди две години, когато имах две канарчета. Не спираха да се бият. Наблюдавал съм ги и ,HARLI_BUL, повярвай ми, това не е любов. По същия начин реагира сега канарчета ми, когато някой корела го доближи или иска му влезе в клетката - скача на бой (а как ги е страх от него корелите...). Не знам какво да те посъветвам, но не мисля, че е добра идея да са заедно при това положение. Дано някой от по-опитен с канарчетата сподели мнение!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

HARLI_BUL
Напредва
Напредва


Години: 28
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Мар 2010
Мнения: 30

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2010, 18:31:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами тогава сигурно проблема е в разликата в породите..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2010, 4:08:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако и двата ти канара са мъжки просто ще трябва да си набавиш две женски .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Irina
Нов
Нов


Години: 51

Offline
Регистриран на: 25 Мар 2010
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2010, 10:18:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново!

Благодаря на всички , които отделят време да прочетат за моите неволи , а и за получените коментари

За стжаление аз съм любител и не мога да си позволя да си вземам още канарчета, както ме е посаветвал  Mieze, мислех да създам поколение с две канарчета, за радост на децата ,но май ще стане по трудния начин....
Утре ще отнеса Шуши на специалист , за да разбера пола и , и да ми обясни какво точно да правя ...защото снощи пак направих опит да ги събера....войната започна веднага, спираха малко да се подкрепят с храна и пак заповаха...така около час, накрая ги разделих отново
Единият вариант е да намеря някой с когото да си разменим канарчетата, ако моето се окаже мъжко, а другият....ами не знам , много е красиво и да си призная не искам да се разделям с него...ще му мисля утре след консултацията

Ще чакам още отговори, на "колеги" да ми кажат какво са напарвили ако са имали такъв проблем!

Лек ден и хубав уикенд!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Bella
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Мар 2011
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Март 2011, 14:39:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей! Искам да те попитам какво стана с твоите канарчет? Аз също имам двечки и за първа година гледам и моите така се бият. Сега са разделени и наистина понякога и през клетката нещо се репчат един на друг. За моите съм сигурна че са мъжко и женско, защото в началото като ги събрах мъжкия хранеше женската, много рядко се караха, но какво им стана напоследък не знам. най- често не могат да разделят хранилките. Мъжкия си пее сутрин, а женската издава с него някакви звуци, понеже знам че женските не пеят, а по скоро издават леко дразнещи звуци. И аз доста неща изчетох в интернет. Бих казала че на теория съм добре, но на практика ме няма хах. Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Bella
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Мар 2011
Мнения: 7

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2011, 0:25:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Thumbnail for forums (1)

Shot at 2011-03-19
това е женската

Shot at 2011-03-19

Shot at 2011-03-19

Shot at 2011-03-19
ето го и мъжкия
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети