опитомяване на вълнисти
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

niks
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2011, 8:28:35    Заглавие: опитомяване на вълнисти Отговорете с цитат

Скоро моите папагали ядоха от ръката ми и реших да започна с това да ги опитомявам. Оставих ги още 2 пъти без храна за няколко часа и пак ядоха. Искам да попитам добре ли е така да продължавам да ги оставям без храна и после от ръката или?!?!?!? Защото ми се струва че не е толкова добре да им я махам всеки ден. А и по нататък как да продължа с опитомяването? Папагалите ми са 2 вълнисти сладурчета имам ги от около 3 години и са свикнали с мен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2011, 8:28:35    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2011, 14:28:26    Заглавие: Отговорете с цитат

За колко часа им махаш храната. Аз не разбрах точно как искаш да го оптитомиш и затова ще на пиша нещо, не знам дали точно това искаш.


1.Щом се качват на ракатати да ядат, можеш да опиташ даги погалиш леко по главичката или крелцата, но ако бягат не ги закачаи. Когато ти разрешат да ги галиш можеш да си изкараш ръката от клетката докато ядат папагалчетата, случайно ако излетят от ръкатати изчакаи малко сложи просо или нещо което обичат на ръкатати и е вдигни на високо, ако кацнат на нея ги вкараи бавно в клетката, ако не стане това остави ги да се преберат сами. Това го прави на ден по един път или през ден по един път. Когато ги изкараш навън и седят на ръката ти значи са свикнали или ако излетят от ръката ти щом е вдигнеш те трябва да кацнат на нея.

2.Ако искаш да се качват на пръстати. Докато седят на пръчка много бавно си сложи ръката в клетката, опани си единия пръст и леко го ботни под коремчето на папагалчето, ако не иска да се качи и бяга не го мачи след 5 минути пак пробваи . Докато се качи. Щом се качи носи го от пръчка на пръчка докато свикне да се качва по оверено тоез (по-бързо). После го изкараи от клетката остави го малко да полети и си вдигни единия пръст и той трябва да се качи.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

niks
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2011, 14:53:13    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря за наистина изчерпателната информация! по принцип хранат им я махам за около 5-6 часа и после като си подам ръката идват и започват да ядат - не се бавят много. след около месец-два ще ги взимам с мен в града, защото сега съм на вилата и няма голяма възможност да ги изкарвам. но като се прибера е сигурно че ще ги пускам през по-голямата част на деня. а за опитомяването искам най-малкото вече да не се страхуват толкова от ръце и после като ги изкарвам а да не се крият някъде и да не излизат. знам от приятели че първо ще научат обстановката в стаята и ще свикнат след време с нея. но ще е добре например да стоят до мен като са навън и да се закачат. отново признателно благодаря за съветите и ще ги пробвам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Юли 2011, 17:42:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Те ако свикнат с теб много добре ще те закачат цял ден. Но ако папагалчетата са на 1,2 или 3 месеца се опитомяват най-лесно ако са над 1 година е по трудно, но с любов всичко се постига   .
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 0:08:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз това с махането на храната не го одобрявам. Можеш да правиш същото и без да ги оставяш без храна. Можеш и да им предлагаш нещо, което по принцип го няма в храната, но пък го харесват - зеленчук, тиквена семка, хляб и т.н.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

niks
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 8:15:42    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Аз това с махането на храната не го одобрявам. Можеш да правиш същото и без да ги оставяш без храна. Можеш и да им предлагаш нещо, което по принцип го няма в храната, но пък го харесват - зеленчук, тиквена семка, хляб и т.н.
и аз така си помислих вчера им дадох краставичка и започнаха веднага да я ядат. днес ще пробвам да им я дам от ръка да видим дали ще стане. благодаря за съвета
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 13:10:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако ши им даваш краставица по добре е да е от магазина, защото ако е домашна някой краставици горчат.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

niks
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 13:16:21    Заглавие: Отговорете с цитат

сетих се преди да им я дам и за това си срязах малко парченце от средата - беше страхотна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 13:22:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво, че си се сетел. Ако искш може да им даваш морков аз знам, че от моркова цветовете на вълнистите пагалчета ставам по тъмни. Може да им даваш и чурбаджиски чушки за гласа на папагалчето, но не ти препоръчвам да им даваш люта чушка.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

niks
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 13:33:40    Заглавие: Отговорете с цитат

е тъкмо мислех да им давам люта чушцица - да замезят де
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 15:05:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Не им давай ши ги измориш.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 15:25:37    Заглавие: Отговорете с цитат

minko_k2 написа:
Ако ши им даваш краставица по добре е да е от магазина, защото ако е домашна някой краставици горчат.

Точно обратното. Вероятността купешките краставици да са торени или пръскани с някакви препарати е много по-голяма. Също така трябва и да са добре измити, независимо какви са.
А това, че горчи, не е опасно. Най-много да не я харесат.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

niks
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 15:41:34    Заглавие: Отговорете с цитат

краставицата беше домашна - чиста и без какъвто и да е вид тор, а иначе беше добре измита - все пак другата половинка отиде за морското свинче(абе има разнообразие на животни във вкъщи )
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 19:05:59    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
minko_k2 написа:
Ако ши им даваш краставица по добре е да е от магазина, защото ако е домашна някой краставици горчат.

Точно обратното. Вероятността купешките краставици да са торени или пръскани с някакви препарати е много по-голяма. Също така трябва и да са добре измити, независимо какви са.
А това, че горчи, не е опасно. Най-много да не я харесат.

  
Аз познавам един човек който има 4 вълнисти папагали вече са 3. Един ден решил да им даде домашна краставица без торове и опасни препарати, но краставицата била горчива и само единия папагал е ял и на другия ден го видял че е умрял. Не искам да споря с теб misho но е вярно.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

niks
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 20:46:53    Заглавие: Отговорете с цитат

аз видях че краставицата е почти изядена има само малко останала така че явно им е харесала
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 22:43:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Е на тях им харесва краставицата.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 22:53:05    Заглавие: Отговорете с цитат

minko_k2 написа:
misho написа:
minko_k2 написа:
Ако ши им даваш краставица по добре е да е от магазина, защото ако е домашна някой краставици горчат.

Точно обратното. Вероятността купешките краставици да са торени или пръскани с някакви препарати е много по-голяма. Също така трябва и да са добре измити, независимо какви са.
А това, че горчи, не е опасно. Най-много да не я харесат.

  
Аз познавам един човек който има 4 вълнисти папагали вече са 3. Един ден решил да им даде домашна краставица без торове и опасни препарати, но краставицата била горчива и само единия папагал е ял и на другия ден го видял че е умрял. Не искам да споря с теб misho но е вярно.

Жалко за пилето, но съм сигурен, че не е от краставицата. Случват се такива неща.
Между другото, току що ядох горчива краставица от магазина. Явно няма гаранция.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Юли 2011, 22:58:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре щом казваш, че пилето не е умряло от краставицата. Не искам да споря с никого.
_________________
Живей за мига, не за деня


Последната промяна е направена от minko_k2 на 25 Юли 2011, 0:01:10; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

niks
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 15
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Юли 2011, 22:06:28    Заглавие: Отговорете с цитат

ами незнам и аз от какво е било, мойте ядоха преди 4-5 дена и нищо им няма (да чукна на дърво ) днес пак им дадох, но не погледнах дали са я нападнали иначе с опитомяването докъде бях стигнал - другия месец ги пускам да си летят из моята стая да я научат и после ще видим
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Юли 2011, 23:58:32    Заглавие: Отговорете с цитат

А до каде точно стигна с опитомяването.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети