хиацинтова ара

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

yvi4ka99
Нов
Нов


Години: 24
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 09 Май 2011
Мнения: 16
Местожителство: sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2011, 14:05:49    Заглавие: хиацинтова ара Отговорете с цитат

Колко струва една хиацинтова ара

ako niakoi prodava - kopuvam sia VEDNAGA


Админ: Правила: 1.1. Писането на кирилица е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2011, 14:05:49    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2011, 16:57:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Този вид папагали е изключително рядък и, ако не се лъжа, от него са останали едва няколко хиляди. Търговията със застрашени от изчезване видове като този е абсолютно забранена. За съжаление въпреки това бракониери ги ловят и продават (не съм сигурен, че в България изобщо има такъв папагал).
Тук можеш да прочетеш повече: Хиацинтова Ара (Anodorhynchus hyacinthinus)
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

yvi4ka99
Нов
Нов


Години: 24
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 09 Май 2011
Мнения: 16
Местожителство: sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2011, 19:05:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Но аз знам всичко за хиацинтовата ара!
Добре,а някакви други ара,които се продават...?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2011, 20:49:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам точно какви ари се продават, но можеш да разпиташ в някои развъдници. В зоомагазините няма да намериш каквато и да било ара. Можеш да погледнеш в сайта на развъдника за ръчно хранени папагали и амадини - Hobby Birds Ganevi, например.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

yvi4ka99
Нов
Нов


Години: 24
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 09 Май 2011
Мнения: 16
Местожителство: sofia

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Септември 2011, 10:26:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си намерих една хиацинтова ара за 50 лв
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Септември 2011, 13:41:46    Заглавие: Отговорете с цитат

yvi4ka99 написа:
Аз си намерих една хиацинтова ара за 50 лв

'Що говорите глупости!?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Mieze
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Мар 2010
Мнения: 142

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Септември 2011, 3:31:20    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
yvi4ka99 написа:
Аз си намерих една хиацинтова ара за 50 лв

'Що говорите глупости!?

Що бе Мишо , може да е била препарирана
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Септември 2011, 23:43:29    Заглавие: Отговорете с цитат

На препарирано хиацинтово ара, 50 лева  му струва само формалинът.
За трудът се дава поне още толкова.
Едно опашно перо струва 10-20 евро , а папагалът има 12.
Мога единственно да се съглася ,че за споменатата сума може да се направи   само снимка с тази птица.
На този етап не и в България.
В южна Америка те са изключително рядки и контролът върху техният нелегален износ наистина е на ниво.
Случаите на  успешно размножени в Европа се броят на пръсти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети