Амадините чупят яйцата си малко преди излюпване

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Dimitriva
Нов
Нов


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Май 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2011, 13:12:24    Заглавие: Амадините чупят яйцата си малко преди излюпване Отговорете с цитат

Здравейте, от скоро имам амадини. Когато ги купих в гнездото имаше яйце, но заради преместването и шока от возенето с кола няколко дни не влизаха в гнездото. Изхвърлих яйцето и след няколко дни женската започна да снася. Така се сдобиха с 4 яйца и започнаха да мътят. Всичко ок., но онзи ден ббяха счупили 2 от яицата и на пода в клетката бяха паднали пиленцата - почти готови, с човчица, очички, оставало е само да се операт. Вчера като се прибрах видях, че са счупили и другото яйце и остана само едно, но предполагам, че днес са го счупили и него.
На какво може да се дължи това, какво би ги накарало да ги чупят, след като толкова отговорно досега ги мътеха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2011, 13:12:24    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2011, 14:15:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Да са се почувствали застрашени? Да си бъркал в клетката или да си ги притеснявал някак? Гнездото стабилно ли е? Възможно ли е яйцата да са паднали сами? Не се сещам за други причини.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Dimitriva
Нов
Нов


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 27 Май 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Май 2011, 14:46:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма как яйцата да са паднали сами, защото гнездото е затворен тип (като шепа е), а относно това да съм ги притеснила по някякъв начин - незнам. Знам, че са плашливи и се старая да ги обслужвам много внимателно без резки движения когато слагам хранилката и водата. Единствено когато им сменям хартията отдолу понякога се стряскат, но това беше в началото.
Възможно ли е от писъци на дете да са се уплашили.
Купихме ги на дъщерята, но на нея и беше обяснено, че те са страхливи пилета и тя дори не ги приближава, единствено сутрин тича и от вратата им казва "добро утро пилета", но имахме гости и едно от дечицата беше доста палаво и много викаше. но пък не ги е доближавало май. Знам ли, много ме е яд, малката с такова нетърпение чакаше малките пиленца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Milan
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 13

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2013, 13:37:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Пради амадините да имат малки трябва да ги хванеш и да им изрежеш ноктите защото ноктите им стават доста остри и могат да счупят яйцата!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Август 2013, 23:37:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Milan написа:
Пради амадините да имат малки трябва да ги хванеш и да им изрежеш ноктите защото ноктите им стават доста остри и могат да счупят яйцата!

Къде си го чул това? Не ми се струва редно.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Milan
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 13

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Септември 2013, 16:29:32    Заглавие: Отговорете с цитат

И на мен ми се струва самнително.От един друг форум!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети