Бебе врабче вкъщи. Моля помогнете! :(

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

missEvance
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Юни 2011
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Юни 2011, 22:49:42    Заглавие: Бебе врабче вкъщи. Моля помогнете! :( Отговорете с цитат

Здравейте,
не знам към кого другиго да се обърна за помощ. Днес на главната улица, под една кола намерих бебе врабче, сигурно паднало от гнездото си. Пиукаше много силно а не идваше друго врабче да го храни или нещо подобно. За това го взех вкъщи.Беше ме страх да го оставя на главната улица, където минават много хора и коли. Реших, че няма да оживее дълго там.
Изчетох много теми за това с какво да се хранят и така нататък (трохички потопени във вода), но имам проблем с врабчето, че не иска да яде. През цялото време само пиука много силно (сигурно търси родителите си) и не иска да хапне нищо а е вече от няколко часа тук. Не съм сигурна дали трябва да му отварям човчицата на сила.. Толкова е мъничка, че ме е страх да не се счупи.. Кажете ми какво да правя, моля ви?
П.П. Друг проблем е, че не мога да го занеса в център за диви животни, защото съм в чужбина.
Прикачвам и няколко снимки, за да можете да добиете представа колко е голямо птичето.


http://imageshack.us/photo/my-images/687/dsc04011v.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/231/dsc04012h.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/217/dsc04013az.jpg/

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Юни 2011, 22:49:42    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nikol_pirg
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 25 Юни 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Юни 2011, 16:34:16    Заглавие: И аз имам нужда от помощ за едно птиче.... Отговорете с цитат

И аз имам горе-долу същия проблем.Вчера пред вратата на офиса, падна едно малко птиче- слепичко още. Аз го взех и мислех, че е много зле, но като му дадох вода живна.Сложих го в една кутия и с мен в къщи. Вчера му давах хляб накиснат във вода и размито брашно. Много е мъничко и не знам как да го храня, но го излъгвам и му пъхам от време на време малко в човката храна.  Преживя нощта, но викаше и аз ставах през нощта да му дам поне вода-леко му натискам човката в една капачка пълна с вода и то преглъща.Днес купих храна за малки папагалчета и я залях с вода и му давам от тази каша с една лъжичка.Не хапва много, но все пак яде, защото си и къка, едно такова желеникаво и рядко.Имам някои въпроси, ако може някой да ми отговори ще съм Ви благодарна: Незнам колко пъти на ден трябва да се храни-само денем ли се храни или и нощем? И по колко храна трябва да се дава? Лошото е че не знам каква е птичката-тъкмо са почнали да и никнат перца, очичките са затворени.Днес се помъчи да си отвори едното око.Изглежда цвета му ще е сив или черен и е около 7-8см.Не може да се движи много, крачетата не го държат/може от падането да си е счупило нещо/ , но се чуди къде да се завре и като го взема в шепата ми се успокоява и издава едни жални звуци. Водих го при кварталния ветиринар, но не успя да ми помогне  с никаква информация. А искам да го спазя.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikol_pirg
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 25 Юни 2011
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Юни 2011, 11:49:27    Заглавие: За съжаление.... Отговорете с цитат

За съжаление пиленцето ми тази сутрин умря...Успях да му удължа живота само с 5 дни.....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

iv4e_26
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Авг 2011
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2011, 17:38:18    Заглавие: Врабче със счупен крак Отговорете с цитат

Здравейте! Имам проблем с едно врабче, което си е счупило крак. За щастие не е бебе, но раната му кърви. Не знам как мога да му помогна освен, че му сложих храна и вода. Затворих го в един просторен кафез, за да не стане жертва на котки или други животни. Ако някой е имал подобен проблем и знае какво да направи моля да ми каже
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2011, 18:57:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че е най-добре да се обърнеш към Спасителният център за диви животни. Поне ще ти кажат веднага какво да направиш, и ако има нужда да им го изпратиш.
Хвърли и един поглед на това мнение!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

iv4e_26
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Авг 2011
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2011, 22:15:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти за мнението. Изчетох го и ще се опитам да помогна на врабчето ако успее да изкара нощта, защото не ми се виждаше много добре. Направих каквото можах и силно се надявам да оцелее. Ще се опитам да се свържа с онази жена от Стара Загора (от мнението) за повече съвети как да се грижа за него, стига само да изкара нощта. И преди се бях опитвала да спася врабче, но то още нямаше никакви перца и беше твърде малко, но все пак удължих живота му с няколко дни. Надявам се при това развръзката да е по-щастлива
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2011, 2:50:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Как се равиха нещата ?
Малко късно се включвам. Дано всичко е било ОК и мъника да е оцелял.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

iv4e_26
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Авг 2011
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2011, 22:43:27    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление когато станах на другия ден разбрах, че е умряло Sad натъжих се, но се успокоявам само, че умря спокойно, а не в лапите на някоя котка Sad Но това мнение и този форум ще са ми полезни в случай че пак се натъкна на врабче в беда - било то малко или голямо. Силно се надявам някой ден да ви се похваля, че съм спасила някое Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Септември 2011, 22:59:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще спасиш ,сигурен съм.
Знаеш ли ?
Врабчето освен счупеният си крак , може да е имало и вътрешни рани.Някой от тях дори фатални.
Това обеснява смърта му.От счупен крак птица не умира лесно. Стига разбира се да има възможност да се храни.
Така че ,ако за момент си се почуствала виновна и гузна ,че не си го спасила ,споко това не е така.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

iv4e_26
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Авг 2011
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Септември 2011, 15:36:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистина на моменти се чувствах така, но може би си прав и наистина е имало друга причина. Благодаря ти за отговора и ако някога пак намеря врабче ще пиша Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети