Човката на вълнистото папагалче

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

suffer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 13:52:27    Заглавие: Човката на вълнистото папагалче Отговорете с цитат

Самата човка е съвсем малко обелена,но отстрани нея е малко като напукано.Сменям му водата през ден.Нормално ли е да се бели човката така и всъщност белят ли им се човките,както се бели нашата кожа?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 13:52:27    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 16:55:50    Заглавие: Re: Човката на вълнистото папагалче Отговорете с цитат

suffer написа:
Самата човка е съвсем малко обелена,но отстрани нея е малко като напукано.Сменям му водата през ден.Нормално ли е да се бели човката така и всъщност белят ли им се човките,както се бели нашата кожа?



И аз имах такъв проблем, когато бях много малък и гледах вълнисти папагалчето, моето ръфаше решетката и беше му станало така, нищо не съм правил и само се оправи, зависи какво парче е. Не знам но ми казаха за Корелата да взема кост от сепия, някой от форума ще ти отговори по-конкретно по въпроса Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 22:31:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Имали папагала натрупвания по човката и около нея като варовик?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 9:31:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами знаеш ли, на по-голямото ми вълнисто папагалче всякаш му има нещо такова на човката, но тя е много дълга, той отказва да кълве сепия, пясък и каквото там още му е необходимо...след като го видя ветеринар и не направи забележка смятам, че не е чак такъв проблем....все пак ако можеш покажи снимка да видим в какво състояние е човката на твоето папагалче...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

suffer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 17:23:33    Заглавие: Отговорете с цитат

david_67 написа:
Имали папагала натрупвания по човката и около нея като варовик?
Да,мисля че това е най-точното описание.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 18:12:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Вчера бях в Търново и минах покрай един зоомагазин, който беше затворен, ама все пак надникнах през прозореца - имаше пълна клетка с вълнисти папагалчета и на две от тях видях точно такова, като варовик, ама едно особено изглеждаше много страшно, защото сякаш се разпространяваше и на самата му главичка Sad
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

suffer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 15:56:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз да пусна снимки.Не се вижда добре, но все пак да се пробвате да отгадаете какво му има, че съм много притеснен.Човката му нещо се изкривява.Той го гледам че в клетката обича да се катери с нея, но си мислех че е нормално за всички папагали и че нищо не може да им стане от това...

http://i30.tinypic.com/x4oxed.jpg
http://i26.tinypic.com/4snxq1.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 16:10:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Видял ли го е ветеринар? Така бяха и тези, които видях в зоомагазина. Ако все още не си го завел, го направи възможно най-бързо, защото хич не изглежда добре...нямам идея какво е, ама по вида на папагалчетата от магазина изглежда заразно и разпространяващо се...
За катеренето с човката...всичките ми папагали го правят, няма проблем.
_________________


Последната промяна е направена от Мария на 20 Март 2008, 16:11:43; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 16:11:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми изглежда добре. Има ли други признаци? Храни ли се нормални, задух при движение... нещо което ти прави впечатление?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

suffer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 19:31:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами нищо друго.Всичко си е както преди.Весел си е,нищо му няма.Аз не вярвам ветеринарите да ми помогнат, но ще видя, ще потърся.
В крайна сметка няма ли някои, чийто папагал е имал същия проблем?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 19:58:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е Кнемидокоптоза, причинява се от кърлежче, което паразитира по кожата на птиците. Любимото му място е около човката, очите, по краката и около клоаката. Намазването няколко пъти в продължение на 10-тина дена с чисто олио води до опадване на струпеите и излекуване на птицата. (олиото запушва дихателните пътища на кърлежетата)
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 22:19:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Куписи от хуманитарната аптека МИКОЗОЛАН намажи местата с инвазията 3 4 пъти и ще забравиш за случката
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

suffer
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Окт 2007
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Март 2008, 0:10:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви сърдечно! Ще видя сега какво ще стане.
Само още едно нещо да ви попитам.Знам, че фермацевтите са много точни, аз съм чувал за микозолон.Което е пак за паразити, но не знам дали има някаква разлика с другото.Някакви идеи?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Март 2008, 0:26:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Микозолан е за външни гъбични паразити действай спокойно!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

alex66
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Мар 2008
Мнения: 37
Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Март 2008, 12:40:31    Заглавие: човка Отговорете с цитат

отдели го от другите птици ако имаш такива, заразно е
_________________
ние сме отговорни за тези когото опитомих ме
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gab1to
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 06 Май 2008
Мнения: 19
Местожителство: Xramnali

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Май 2008, 0:25:00    Заглавие: Re: човка Отговорете с цитат

alex66 написа:
отдели го от другите птици ако имаш такива, заразно е

Да съгласна сам щото ако има карлеш4е може не само на единия да иде но и на другия

Админ: карлеш4е, не се пише по този начин! Научете се да пишете... И кърлежите от кога взеха да ходят ото папагал на папагал???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя AIM Адрес Yahoo Messenger MSN Messenger

dilqna
Нов
Нов


Години: 36

Offline
Регистриран на: 03 Сеп 2009
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2011, 22:49:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравйте,да ви кажа аз преди малко се прибрах от ветеринар!Имам 2 вълнисти папагалчета.1вото ми го подариха преди година и нещо,не бях имала преди папагали. След време му купих другарче ичак тогава забелязах разликата между двете! На първото Рочи се казва човката беше по груба и се белеше! Ходих при един ветеринар но без да нося папагалчето!и тои ми даде нещо да слагам във водата-НЕ ПОМОГНА после друг ветеринар ми каза да съм му мажела засегнатите места с един препарат за бълхи за кучета които ми продаде-НЕ ПОМОГНА! Мазах го и с гентамицин и сякаш малко се пооправи но после стана по зле.Преди 5 дена го закарах във наи голямата ветеринарна клиника във Варна и доктора ми каза само докато го виидя че това и краста!Беше му паднало едното токътче!и другото също се беше заразило имаше люспи по крачетата!Доктора го напръска с един спреи и каза след 5 дена пак да гозаведа да го напраскам,Спрея е много  защото е голяма разфасовка 750мл,и затова  сега ще го водя няколко пъти да го пръска идано се оправи,тои   и  двете пръска де! Но ми се стори че  и тои не е много сигурен че ще се оправят! Едното е много зле подобно е като на сниката качена по горе,но и по крачетата е нака и на вратлето  е започнало да оплешивява! Надявам се този ветеринар да помогне на папагалчетата ми!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Freeman
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 07 Апр 2011
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2011, 2:15:33    Заглавие: Отговорете с цитат

dilqna написа:
Здравйте,да ви кажа аз преди малко се прибрах от ветеринар!Имам 2 вълнисти папагалчета.1вото ми го подариха преди година и нещо,не бях имала преди папагали. След време му купих другарче ичак тогава забелязах разликата между двете! На първото Рочи се казва човката беше по груба и се белеше! Ходих при един ветеринар но без да нося папагалчето!и тои ми даде нещо да слагам във водата-НЕ ПОМОГНА после друг ветеринар ми каза да съм му мажела засегнатите места с един препарат за бълхи за кучета които ми продаде-НЕ ПОМОГНА! Мазах го и с гентамицин и сякаш малко се пооправи но после стана по зле.Преди 5 дена го закарах във наи голямата ветеринарна клиника във Варна и доктора ми каза само докато го виидя че това и краста!Беше му паднало едното токътче!и другото също се беше заразило имаше люспи по крачетата!Доктора го напръска с един спреи и каза след 5 дена пак да гозаведа да го напраскам,Спрея е много  защото е голяма разфасовка 750мл,и затова  сега ще го водя няколко пъти да го пръска идано се оправи,тои   и  двете пръска де! Но ми се стори че  и тои не е много сигурен че ще се оправят! Едното е много зле подобно е като на сниката качена по горе,но и по крачетата е нака и на вратлето  е започнало да оплешивява! Надявам се този ветеринар да помогне на папагалчетата ми!


Някакво развитие по проблема има ли? Имам папагалче с много подобен проблем. И в момента го мажа против гъбички с Клотримазол. Не се вижда особено подобрение. Какъв разтвор ти предписа последния ветеринар и помогна ли ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети