опитомяване на вълнисти
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Август 2011, 8:28:12    Заглавие: Отговорете с цитат

От краставица никой папагал не е умрял, но не бива и да се прекалява със зеленчуците, защото има опасност от ентерит. Съветвам те да редуваш зеленчуците с плодове и един ден да пропускаш.
Колкото до пускането в стаята, не те съветвам да го правиш, преди да ги опитомиш напълно и да ги научиш да се качват и слизат от пръста ти. Още не см виждала папагал, който да идва, когато си вдигнеш пръста, но ако ти имат пълно доверие, няма да има проблем да се приближиш до тях и да се качат на ръката ти, щом им я подадеш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Август 2011, 8:28:12    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Ioni
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 27 Авг 2011
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Август 2011, 14:41:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Имам вълнисто папагалче вече от месец ,а все още не е  свикнало с нас  ...постоянно е в стаята при мен или на балкона ,а още го е страх или ако го пуснем в стаята да лети после много трудно го прибираме в клетката ,така ли ще е постоянно и изобщо дали някога ще  свикне с нас ........ дори  от хранилката  не слиза да яде отдолу , аз му слагам отгоре където му е огледалцето   храна.Не слиза на долната пръчка при хранилките ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Август 2011, 18:19:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи на каква възраст е папагалчета ти, колкото по старо е толкова по трудно свиква. А като го пускате да лети в стаята не го мъчете да влиза то когато реши ще влезе, нали трябва да пие вода и да се храни. Защо му слагаш храна на огледалцето И няма да е лошо да му/и купите едно другарче.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ioni
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 27 Авг 2011
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Август 2011, 19:27:10    Заглавие: Отговорете с цитат

minko_k2 написа:
Зависи на каква възраст е папагалчета ти, колкото по старо е толкова по трудно свиква. А като го пускате да лети в стаята не го мъчете да влиза то когато реши ще влезе, нали трябва да пие вода и да се храни. Защо му слагаш храна на огледалцето И няма да е лошо да му/и купите едно другарче.






Ами уж изглежда младо и  казаха ,че е  младо ама колко е младо незнам.Като го пуснем седи  на климатика отгоре и не мърда оттам и само ни наблюдава ....Смятам вече  да не  му слагам храна на огледалцето и да си слиза долу  при хранилките.......А колкото до друго другарче   лошо ли е ако живее само  не ми се иска още едно пиле да си  купувам ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Август 2011, 23:07:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Не знам защо седи само на климатика но сигурно  още изучава стаята. А за ново другарче ще е добре да му вземеш защото може да умре самотно. Ако искаш качи една, две снимки на папагалчето, ако можеш да го снимаш в главата, така може да се разбере дали има 1 година или повече.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2011, 13:06:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Едно единствено папагалче не умира, ако няма другарче, това е абсолютна измислица и е хубаво хората за го знаят още от момента, в който си купуват. Просто когато е сам, се привързва към хората, а не към друга птица. Папагалът, който живее сам се нуждае от повече внимание, отколкото ако са 2 или повече, защото е социално животно, но това не означава също да му висите на главата по 24 часа на ден.
Това с климатика е нормална реакция на папагал, който се страхува и се качва най-нависоко, за да следи за хищници , тоест за стопаните си. Пробвай да го опитомиш, за целта използвай target training.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2011, 14:12:35    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен първия ми папагал  не можа да се превържи към мен макар, че се занимавах 2 часа с него на ден и умря защото беше не се превърза към мен и нямаше друго другарче.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2011, 20:44:32    Заглавие: Отговорете с цитат

minko_k2 написа:
На мен първия ми папагал  не можа да се превържи към мен макар, че се занимавах 2 часа с него на ден и умря защото беше не се превърза към мен и нямаше друго другарче.



Папагалите умират от неправилно гледане или хранене, а не защото нямат другарче. Освен това има редица други фактори, които могат да влияят, дори без да подозираме за тях и затова не бива да си мислиш, че си е отишло, защото е било едно.
Съветвам те да не си взимаш второ, а да обръщаш повече внимание на това, което имаш и да го тренираш, за да се привърже към теб, а не да се депресира от скука. Вълнистият папагал е невероятно интелигентен и ако опиташ, ще се убедиш колко бързо ще свикне с теб!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2011, 21:03:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама аз му давах витамини, къпах го и го пръсках с специален спрей но както и да е не искам да споря с никого. А сега имам 3 папагалчета.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2011, 21:39:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят женски вълнист папагал се привърза към мен, защото мъжкият(който беше доста по-възрастен) не и обръщаше достатъчно внимание, а тя непрестанно се опитваше да го целува и да го пощи. Той дори не се интересуваше дотам, че започнах да си мисля, че е с обратни наклонности . От всичко това искам да кажа, че папагалът се нуждае от внимание, и за него е без значение от кого ще го получи - от човек или себеподобен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2011, 22:41:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Ти имаш мъжки които не обръща внимание на женския това много не се среща често. А моите 2 мъжки се пощят и хранят взаимно .
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2011, 22:48:48    Заглавие: Отговорете с цитат

minko_k2 написа:
Ти имаш мъжки които не обръща внимание на женския това много не се среща често. А моите 2 мъжки се пощят и хранят взаимно .

Всъщност доста е разпространено мъжкият да не се интересува от женската. Той имаше друга женска, която умря преди 3 години, но макар че се понасяха доста добре и на нея не и обръщаше достатъчно внимание. Тя снасяше ли снасяше яйца, но така и не създадоха потомство.
Сега съм само с 1 женски папагал ( мъжкият се спомина в края на юли на почтената възрадт от 12 год.) и Юфи е безкрайно доволна, че е в центъра на вниманието.

П.П. Моя приятелка има 2 мъжки папагала, които дори се чифтосват, гледката е доста смущаваща!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2011, 22:53:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имах предвид, че не обръща никакво внимание. За чевтостване  между мъжки и мъжки за пръв път чувам.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Август 2011, 23:00:08    Заглавие: Отговорете с цитат

minko_k2 написа:
Аз имах предвид, че не обръща никакво внимание. За чевтостване  между мъжки и мъжки за пръв път чувам.


Наистина ли не си чувал? А аз съм го и наблюдавала, не го пожелавам на никого.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ioni
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 27 Авг 2011
Мнения: 5

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2011, 11:11:15    Заглавие: Отговорете с цитат

http://imageshack.us/photo/my-images/707/94838f3c0ae24fdc9e9e0cb.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/687/p1020076js.jpg/

ето ми я птичката.Изглежда ми мъничка защото като ходиме в зоо магазини другите папагалчета са доста по едри и това ме кара да мисля че нашето е мъниче.Мисля си че е мъжко може и да греша Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2011, 11:27:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъжко е то има два вида вълнисти папагали, единия вид е обикновения а другия е мутация и са 2 пъти по- големи.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Август 2011, 12:16:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Бих предположила, че е женско, но мога и да греша, снимката не е много ясна. Мъжкият няма никакъв бял цвят по носа си. Иначе е много малко, под 4 месеца, още не си е сменило перата за пръв път. Сега е моментът да го опитомиш!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

reksart
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 04 Дек 2011
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Декември 2011, 20:42:13    Заглавие: ПОМОЩ!!! Отговорете с цитат

четох нета за опитомяване на вълнисти папагалчета и пише че не трябва да се хваща с ръце нали аз го пуснах защото то беше се привързало към мен и летеше си из стаята обаче го фанах и го пуснах в клетката не се страхува след товаа  обаче пак го фанах и сега се страхува от мен моляви помогнете ми
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Декември 2011, 21:32:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ще ти кажа само едно, научи го да ти се качва на пръста. Сега за да свикне с теб отново си вкарай ръката вътре в клетката бавно и не я мърдай  с свит юмрук.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

reksart
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 04 Дек 2011
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Декември 2011, 16:28:25    Заглавие: Отговорете с цитат

знам аз сега го уча да се качва та и преди се качваше без проблеми ама сега нали го истрах и е много трудно то е на 3 месеца женско ако мажете с още нещо да ми помогнете ще съм ви много благодарен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети