Папагалчето ми стои долу (в клетката)

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Mimi_13
Нов
Нов

Години: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Септември 2011, 17:16:36    Заглавие: Папагалчето ми стои долу (в клетката) Отговорете с цитат

Здравейте!! Имам две папагалчета (вълнисти) . Мъжкият обаче напоследък започна да слиза долу (в клетката) до едната хранилка и си заравя главичката в перата,а женската си седи горе и го гледа. Та да питам дали това е нормално?

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Септември 2011, 17:16:36    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

Години: 22
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Септември 2011, 15:18:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами май е нормално, защото и моите папагалчета когато бяха 3 седяха на дъното на клетката, но после се движеха из цялата клетка.

fallon_fallon
Потребител
Потребител

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Септември 2011, 14:01:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Не ми звучи като нормално поведение, но вълнистите папагали са доста ексцентрични, та кой знае. Следи за признаци на някаква болест - дали стои накокошинено, перата на гърба трябва да сочат надолу към опашката, а не нагоре, което е признак за температура. Най-лесно се познава по изпражненията, не трябва да са воднисти или само в един цвят. Може и женската да го тормози и затова да слеза долу, ако имаш още една клетка, премести го за няколко дни. За най-голяма сигурност те съветвам да го заведеш на ветеринар, макар че у нас не са много наясно какво да правят като им занесеш птица. Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mimi_13
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Септември 2011, 20:51:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз ги имам от 3 години (горе-долу) и досега не е слизал. Той като слезе си пъха главичката в перцата отзад и все едно спи.. Женската не го тормози или поне не съм забелязала. А и той не е винаги така, тоест от време на време слиза да яде и след това остава долу, после след известно време пак си се качва.

fallon_fallon
Потребител
Потребител

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Септември 2011, 15:01:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Mimi_13 написа:
Ами аз ги имам от 3 години (горе-долу) и досега не е слизал. Той като слезе си пъха главичката в перцата отзад и все едно спи.. Женската не го тормози или поне не съм забелязала. А и той не е винаги така, тоест от време на време слиза да яде и след това остава долу, после след известно време пак си се качва.

Може би предпочита лека дрямка като си хапне, кой знае. Все пак го наблюдавай внимателно, някои болести се развиват продължително време, но така както го описваш, вероятно просто му харесва пръчката, на която стои. Можеш да преместиш храната - качи я горе по следата на клетката и го виж какво прави тогава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Mimi_13
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Септември 2011, 20:15:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Той не е на пръчка той си седи на решетката (долу в клетката).. Ии перцата са му наред. Благодаря все пак!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети