Опитомяване на две вълнисти папагалчета ...?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

peteto95
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 17 Сеп 2011
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Септември 2011, 22:19:38    Заглавие: Опитомяване на две вълнисти папагалчета ...? Отговорете с цитат

Здравейте! Искам да си взимам вълнисти папагалчета, обаче все още се чудя едно или две ... Та.. въпроса ми е дали ако си взема две, ще могат да свикнат с мен, или ще си говорят помежду си, а към мен игнор... Защото все пак искам да не ги е страх като се доближа и в известен момент, вече да мога да ги пускам из стаята, да ми кацат на ръката и т.н. В крайна сметка ще мога ли да ги опитомя ако са две или по-добре да взема едно в началото и после друго ...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Септември 2011, 22:19:38    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Септември 2011, 12:34:04    Заглавие: Отговорете с цитат

По добре си вземи две и за да свикнат с теб си купи млади папагалчета на 2 , 3 или 4 месеца тогава най-лесно може да свикнат с теб. Можеш да ги разбереш на колко месеца са по восковицата(нослето) то трябва да има бяло ако му е цялата в бяло значи един два месеца. Тук можеш да прочетеш как може да свикнат с теб цък.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Септември 2011, 13:53:35    Заглавие: Отговорете с цитат

От теб зависи, ако можеш да обръщаш достатъчно внимание на 1, по добре да е само поне в началото, за да го опитомиш. После можеш да си вземеш и второ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

peteto95
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 17 Сеп 2011
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Септември 2011, 0:05:04    Заглавие: Отговорете с цитат



Мхм... Добре, обаче примерно си взема едно в началота и си го опитомя, а пък по-късно си взема и второ, как се очаква него да го опитомя ... То вече ще е доста назад с материала, а пък може и да не си паснат двете папагалчета ... ? А и зависи какво имаш предвид под "достатъчно внимание" (
fallon_fallon ) ...


minko_k2
Колко млади ще са папагалчетата не знам, защото имам намерение да ги взема от Зоо магазин, а там не винаги са на по 2-3 месеца ...



П.С. Мерси за отговорите



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fallon_fallon
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2011
Мнения: 72

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Септември 2011, 14:57:14    Заглавие: Отговорете с цитат

peteto95 написа:


Мхм... Добре, обаче примерно си взема едно в началота и си го опитомя, а пък по-късно си взема и второ, как се очаква него да го опитомя ... То вече ще е доста назад с материала, а пък може и да не си паснат двете папагалчета ... ? А и зависи какво имаш предвид под "достатъчно внимание" (
fallon_fallon ) ...


minko_k2
Колко млади ще са папагалчетата не знам, защото имам намерение да ги взема от Зоо магазин, а там не винаги са на по 2-3 месеца ...



П.С. Мерси за отговорите






Два папгала, които живеят заедно се опитомяват доста по-трудно, отколкото един. Ако си вземеш втори по-късно (естествено не можеш да го бутнеш веднага в клетката с първия) ще го опитомиш както първия, той ще е малък и лесно ще се поддава на дресировка, а и като гледа от първия папагал, ще ти е доста по-лесно. Естествено можеш да опитомиш и два, но ги вземи много малки - 2-3 месеца, може и по-малки и започни от първия ден!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Септември 2011, 20:22:34    Заглавие: Отговорете с цитат


_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети