Пера

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

rain over me
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Октомври 2011, 2:57:36    Заглавие: Пера Отговорете с цитат

Здравейте,първо искам да каже че много се радвам че има такъв сайт само за екзотични птици,та сега на въпроса-имаме една корела с приятели но и се случи нещо много странно перчемчето и се скъси доста,наполовина даже,а също и опашката и се скъси доста.От какво може да е станало така,искам да кажа,че я гледаме с няколко морски свинчета а преди имаше и 2 амадини и 2-ва вълнисти папагала?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Октомври 2011, 2:57:36    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Октомври 2011, 9:51:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Надявам се е отделно от морските свинчета. Единият вариант е да я е оскубал някой (или сама, но едва ли), но в такъв случай ще има по малко кръв по перата. Ако няма оголени места, а само нападали пера, вероятно просто си ги сменя. Все пак, добре е да опишеш малко по-подробно с кого живее, как и точно какво ѝ се случва. Wink
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

rain over me
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Октомври 2011, 14:03:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами как,те живеят заедно с морските свинчета в една голяма клетка (мога и снимки да кача )аз не мисля,че морските свинчета са му направили нещо защото те са приятели смисъл ядът си заедно от земята ,не се карат и бият и са си добре,а оголени места няма и кръв не съм видял.Ако си ги сменя ще и пораснат нови нали,а перчемчето то е просто по късо не,че го няма.Може ли вълнистите папагали преди като бяха с тях да са я оскубали защото мъжкия беше малко зъл?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Октомври 2011, 14:34:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би просто си сменя перата.  Ако може сложи снимка на цялата клетка.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Октомври 2011, 21:03:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-вероятно си сменя перата. Това е нормален процес и се случва непрекъснато - падат едни пера, излизат нови. Както  е и с косата при хората. Има периоди, в които смяната е по-интензивна и тогава намираш повече перушина. Т.е. ще пораснат, не се притеснявай! Wink
Иначе, а мен ми се вижда странно да са в една клетка, но щом се разбират... По принцип различните видове е добре да са отделно. Най-малкото, птиците не цапат ли много пода, където живеят свинчетата?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

rain over me
Нов
Нов


Години: 31
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Окт 2011
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Октомври 2011, 23:26:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето малко снимки









и самата клетка в която ги гледаме

Сега корелата е преместена в малката клетка отделно от морските свинчета и ми се струва че е женска? Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети