Женската снесе. Какво да правя?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

i0nka
Нов
Нов


Години: 33
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 10 Дек 2011
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Декември 2011, 15:02:20    Заглавие: Женската снесе. Какво да правя? Отговорете с цитат

здравейте Имам въпросче  , наскоро си взех два папагала Корела първо мъжкия след седмица ми дадоха и женски , снощи женската ми снесе яйце купих и къщичка кокосови влакна и т.н сложих яйцето вътре в къщичката , но тя не влиза вътре . Днеска извадих яйцето сложих го на пода на клетката , сложих и кокосовите влакна , женската започна да проявява интерес към яйцето смисъл почна да си го бута свива нещо като гнездо , и си пази яйцето , но мъжкия ходи го кълве.Разделих ги сложих женската и яйцето в друга клетка и тя пак си прави гнездо и си бута яйцето в него . Казаха ми че  не е хубаво да се разделят  събрах ги пак  но женската нещо спря да проявява интерес към яйцето  , мъжкия сега чувърка и прави нещо но незнам какво . Ако може някой да ми каже , какво ще става от сега или какво да правя . Знам че първата година си чупят яйцата и че е възможно чак на втората година да се излюпят малки , знам че и сега не им е периот за размножаване

Админ: Избирай по-подходящи заглавия!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Декември 2011, 15:02:20    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2011, 13:20:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Видяла ли си мъжкия да се качва върху женската, ако не си видяла мъжкия да се качва върху женската може яйцето да не е оплодено. Женската от къде тия дадоха ако е била при други корели и там е имало мъжка корела яйцето може да е оплодено. НЕ трябва да ги разделяш. Не знам кои ти е казал, че първата година си чупят яйцата това не е вярно. Какво гнездо си сложила.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2011, 17:53:18    Заглавие: Отговорете с цитат

От това яйце едва ли ще стане нещо. Остави им кутийката! Те ще влизат, ако решат, и ще мътят вътре. От теб не се изисква кой знае какво от тук нататък. И няма токова нещо, че си чупят яйцата първата година.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Юли 2011
Мнения: 269
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Декември 2011, 18:02:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Чупят си яйцата когато нямат достатъчно калций или по небрежност.
_________________
Живей за мига, не за деня
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети