Помощ- папагал не иска плодове

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Joanna
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Януари 2012, 18:45:44    Заглавие: Помощ- папагал не иска плодове Отговорете с цитат

Здравейте. Имам много упорит вълнист папагал. Не иска да яде нищо друго освен семена. Няколко пъти се опитвам да му дам ябълка или морков,но не иска- изхвърля ги от хранилката. И още един въпрос - когато го пускам да лети- цвъка навсякъде и после цял час чистя. Ако няма друг начин ще се примиря, но ако има ,моля споделете
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Януари 2012, 18:45:44    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

fallon_fallon
Потребител
Потребител

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Януари 2012, 18:45:21    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление вълнистите папагали ходят до тоалетна на всеки 13-14 минути. Ако е още млад има някакъв шанс  да го научиш да ходи до тоалетна само на определено място, например върху вестник, можеш да намериш клипчета за това в YouTube или Vbox7. Колкото до плодовете, закачвай ги на телче далеч от хранилката или му ги настържи в отделна паничка, или ги нарежи на много малки парченца и му ги давай от ръка.
Върнете се в началото

robi99
Нов
Нов

Години: 20
Местожителство: София,Монтана

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Януари 2012, 19:56:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Сложи вестници на пода.
Върнете се в началото

Joanna
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Януари 2012, 15:59:56    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси за отговорите! А относно плодовете - в една книга четох ,че покълнатите семена заместват , в голяма степен ,
плодовете. Вие какво мислите

Последната промяна е направена от Joanna на 28 Януари 2012, 21:16:16; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

Години: 22
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Януари 2012, 20:39:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Да и аз съм го чел това, но не знам колко е вярно.

Joanna
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Януари 2012, 21:04:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще опитам и ще споделя резултатите!
Върнете се в началото

Joanna
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Януари 2012, 21:15:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ура! Папагала ми от днес вече яде ябълки. Лесно го научих - хванах го здраво , след един час глад- имаше само вода , и му бутнах клюна в парчето ябълка. Той започна да яде , а аз му я закачих за клетката и цял ден вече семената почти не са докоснати. Може би малко грубичко го научих , но пък на него му хареса. По такъв начин се научи да яде и семена първите дни при мен.
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Януари 2012, 22:47:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Е много грубо постъпваш, аз не съм съгласен с теб така да постъпваш с папагалчето.

robi99
Нов
Нов

Години: 20
Местожителство: София,Монтана

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Януари 2012, 22:59:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен просто е трябвало да оставиш в една хранилка ябълки и той сам когато поиска да си хапне
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Януари 2012, 23:16:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Joanna написа:
Ура! Папагала ми от днес вече яде ябълки. Лесно го научих - хванах го здраво , след един час глад- имаше само вода , и му бутнах клюна в парчето ябълка. Той започна да яде , а аз му я закачих за клетката и цял ден вече семената почти не са докоснати. Може би малко грубичко го научих , но пък на него му хареса. По такъв начин се научи да яде и семена първите дни при мен.

Не съм съгласен с метода ти. И какво трябва да означава, че цял ден семената не са докоснати? Плодовете не заместват семената. Това не е показател.

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Joanna
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2012, 11:46:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Казах почти не са докоснати.Освен това папагала ми е още малък и аз трябва да го уча какво да яде и какво не. Освен това цял живот съм гледала различни животни по моя начин и всички умираха от старост. Моите методи досега винаги са работели . Не виждам причина да не продължава така.

Последната промяна е направена от Joanna на 29 Януари 2012, 11:54:12; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото

Joanna
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2012, 11:50:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Та така ... Искам да питам дали папагалите могат да ядат авокадо и орехи. Аз нещо от това не съм давала , затова да попитам
Върнете се в началото

Joanna
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2012, 11:55:07    Заглавие: Отговорете с цитат

robi99 написа:
Според мен просто е трябвало да оставиш в една хранилка ябълки и той сам когато поиска да си хапне

Това съм го пробвала не работи
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2012, 16:01:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Авокадото е отровно за половината видове папагали до колкото знам, а за орехите не знам дали са отровни.

Joanna
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2012, 17:43:16    Заглавие: Отговорете с цитат

за авокадото четох някъде , че вълнистите много го обичат , но да си попитам все пак.

Искам да попитам дали трябва да се притеснявам , тъй като онзи ден намерих здраво и хубаво перо на дъното на клетката , а днес още едно. Не бяха нито сплъстени , нито нещо друго. Каква може да е причината ?
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2012, 19:03:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Сменят си пирата. На моя бяха му паднали всички пера на опашката изведнъж и пораснаха някъде за 1 месец дори станаха по-хубави.

Joanna
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Февруари 2012, 14:49:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси
Върнете се в началото

fallon_fallon
Потребител
Потребител

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2012, 15:32:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Авокадото ще го убие, така че далеч от папагала. Има още много други плодове, които да му даваш без да си правиш експерименти - ябълка, портокал, мандарина, банан, киви, праскови и кайсии, череши, грозде, ягоди и т.н.

Колкото до орехите, не съм сигурна, никога не съм хранила моите с тях, но знам че клон от орехово дърво не е опасен,  така че може би и ядката не е.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети