Проблем с папагалчето ми :(

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

painful
Нов
Нов

Години: 21

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Януари 2012, 21:03:13    Заглавие: Проблем с папагалчето ми :( Отговорете с цитат

Здравейте! Имам доста сериозен проблем с  папагала ми. Той е мъжки вълнист папагал. Закупихме го преди две седмици. Преди 2 дена реших да го пусна из стаята,защото почна да скимти и до колкото четох те обичат да са на свобода. Но първия път едвам го хванахме не искаше да се прибира въпреки,че го бяхме оставили цял ден на свобода. Втория път пак не искаше да се прибира... Моля ви за съвет какво да направя... Може би не правя нещо по реда си.. Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Януари 2012, 21:03:13    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Януари 2012, 23:32:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Първото, което трябва да направиш веднага - спри да го хващаш! Папагалчето го хващай само в краен случай! Под краен случай нямам предвид „време е да се прибира“. Така го плашиш и губиш доверието му. Щом си го пуснал през деня не разбирам какъв е проблемът да остане и за вечерта навън. Щом реши (огладнее/ожданее) ще се прибере само. Не е толкова глупаво. Остави му вратичката отворена и рано или късно ще се прибере. Ако не ти е проблем да е пуснато няколко дни, остави го свободно да влиза и излиза! Не го затваряй веднага щом влезе! Нека спокойно си влиза и излиза!

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

fallon_fallon
Потребител
Потребител

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Януари 2012, 20:14:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с преспиването навън не е добре. Ще свикне, че може да прави и да ходи където си иска, а това води до редица поведенчески проблеми, с които няма да искаш да се сблъскаш, повярвай ми. Друг проблем, който възниква е какво ще стане ако през нощта се стресне и литне. Вероятността да се нарани е голяма, а и не е никак приятно да се събудиш от истерично крещящ папагал, който лети като обезумял в тъмното. Преживяла съм го, макар че не защото съм оставяла моята навън и не е кеф да търсиш домашния си любимец в 3 през нощта и да го намериш заврян зад леглото.
Хората, които си купуват папагал за пръв път правят тази грешка да го пуснат прекалено рана, но понеже той не е куче, няма да ти се зарадва, а ще се стресне и е възможно да се нарани. Правилно е ти да го изведеш от клетката едва, когато е опитомен, а не да му отваряш и да го оставяш да прави каквото си иска.
Върнете се в началото

painful
Нов
Нов

Години: 21

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Януари 2012, 21:31:19    Заглавие: Проблем с папагалчето ми :( Отговорете с цитат

Благодаря за помощта! А ако може съвети как да го опитомя.... За пръв път имам папагалче   Доста четох за храна и т.н.Но така и не разбрах как да го опитомя

А между другото  го оставих цял ден на свобода и започна да събира всякакви боклуци по земята,но не се прибра в клетката да яде. Страх ме е да не изяде нещо вредно,затова се принудих за пореден път да го вкарам насила.
Върнете се в началото

didi303
Нов
Нов

Години: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Януари 2012, 15:18:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз имам две папагалчета и първите няколоко пъти като ги пусках ги хващах, но на третия , докато гонех едното без да искам го хванах за опашката и тя се отскубна. После порасна бързо, но мисълта ми е, че с времето свикват и сега вече сами се прибират в клетката вечерта или като им омръзне. Внимавай обаче, следи го, защото или е вероятно да изяде нещо вредно за него, или ако в стаята, в която го пускаш, има дървени предмети или маса , стол, ще започне да ги чопли. единият ни прозорец е дървен и сега ръбовете му са заоблени, но важното папагалчето само да чопли, не за гълта.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети