Папагалчето ми е болно

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

didi303
Нов
Нов

Години: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Януари 2012, 14:46:10    Заглавие: Папагалчето ми е болно Отговорете с цитат

От два дни на моето папагалче му има нещо. Женско е и живее с още едно женско. Двете се разбират добре, но сега на Съни й стана нещо. Мисля, че има температура. Стои напухена, акото й нещо все й стои на дупето и там изсъхва. Аз я мия, защото иначе залепва. Не пее. Понякога слиза долу да яде, но се отказва. по-късно вечер се поразсънва и двете слизат да ядат, но тя определено не е добре. КАКВО ДА ПРАВЯ! ПОМОЩ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Януари 2012, 14:46:10    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

fallon_fallon
Потребител
Потребител

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Януари 2012, 15:04:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би е това -

• Заболяване на стомашно-чревния тракт
Най-често заболяванията на стомашно-чревния тракт съществуват при храненето на
папагала с остарели продукти,особено млечни(извара ,мляко).Липсата на
просо за по- дълго време също може да доведе до тежки стомашни
разстройства.
Това заболяване може да се разпознае по промяната на
постелята: папагала става топъл или много охладен ,около клоаката перата аглутинират и кожата се зачервява.Папагала седи накокошинен,няма апетит, в по- тежки случаи седи със поставена на
гърба глава ,почти не реагира на околните, губи хубавия си външен вид и
линее.
Веднага трябва да заведете болната птица на лекар или да
отнесете за анализ постелята на папагала.Вместо вода давате слаб
разтвор марганцовокисел калий(един кристал на литър вода),или бульон от
овес.

Но не съм ветеринар, затова само предполагам.

Потърси тук дали нещо няма да отговаря на симптомите по-добре

Болести при папагалите
Върнете се в началото

didi303
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Януари 2012, 15:11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря, ще видя, може да им сложа нещо във водата. Сигурно ще я заведем на веретнар.
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

Години: 22
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Януари 2012, 17:00:40    Заглавие: Отговорете с цитат

И моите две папагалчета седят с глави на гърбовете и нищо им няма. Те отдавна са така.

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Януари 2012, 21:38:42    Заглавие: Отговорете с цитат

minko_k2 написа:
И моите две папагалчета седят с глави на гърбовете и нищо им няма. Те отдавна са така.

Нормално е. Птиците така спят.
На папагалчето на
didi303 очевидно е болно. Трябва да го заведе на ветеринар. Най-малкото ще му даде витамини и антибиотик за водата.

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

robi99
Нов
Нов

Местожителство: София,Монтана

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Януари 2012, 23:17:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Но след като ще слагаш витаини във водата трябва да я сменяш по-често от един ден защото се замърсявя.
Върнете се в началото

didi303
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2012, 21:17:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви за сэветите, но в четвъртък Съни умря. Заведохме я на лекар и там й биха инжекция, дадоха ни и антибиотик за водата, но тя... Просто беше късно за нея. Много ми липсва  . Не знам сега Чоки е самотна и не знам да й взема ли приятелче или да я оставя така. Дайте ми съвет. Притеснявам се с ново папагалче да не се карат.
Върнете се в началото

berkit0
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Януари 2012, 9:53:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не искаш да и вземеш ново приятелче не взимай , но трябва много по често да се занимаваш с папаглчето за да не е самотно.
Върнете се в началото

didi303
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Февруари 2012, 19:55:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Да така е. Все още се чудя. Мисля да вземем, но пак женско или мъжко. Какво да взема. С кое има по-малка велоятност да не се карат, макар че то не зависи от пола. Офф...
Върнете се в началото

Бети
Напредва
Напредва

Години: 23

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Февруари 2012, 22:33:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен мъжко и женско повече ще се разбират..
Върнете се в началото

fallon_fallon
Потребител
Потребител

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2012, 15:27:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Определено мъжко. Ако вземеш женско има голяма вероятност да се бият и единия да убие другия.
Върнете се в началото

Мери
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Март 2012, 13:30:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Нова съм във форума и имам подобно въпросче. Имах два вълнисти папагала в продължение на 4 години. Преди два дни обаче едното умря след дълго и тежко боледуване. Водих го неколкократно по ветеринари, биха му редица инжекции, но общо взето всички вдигаха рамена и не знаеха какво му е. Животинчето почти се оправи, но за съжаление последната инжекция явно го довърши, тъй като се оказа, че с нея са засегнали нерв на крака и в продължение на седмица птичката се мъчеше на едното си краче. ;[ Веднага щом забелязах, че има проблем с крачето отново го заведох на ветеринар, единственото което направиха, беше да му бият обезболяващо и антивъзпалително , които не дадоха никакъв резултат. На птичето просто не му останаха никакви сили и си отиде. . Двете папагалчета бяха мъжки и се разбираха отлично. Това, което умря обаче непрекъснато боледуваше от всевъзможни болести. Със самото му идване вкъщи забелязах, че нещо не му е наред и през всичките тези години аха се оправи, и се оказваше че му има нещо друго. Та, след разказа, да премина към въпроса. Иска ми се да закупя на другото папагалче другарче, защото тези два дни това е много разстроено и се притеснявам да не загубя и него. Дори забелязах, че има леко воднисти изпражнения, доста е неспокойно и смятам, че трябва да реагирам бързо с покупката. Притеснява ме обаче факта, че все пак е на 4 годинки. Ако купя млада птичка, дали ще има проблем с разликата във възрастта? Възможно ли е отново да се привърже към друга птичка? И ако да, има ли значение дали ще е мъжка или женска? И още нещо - как мога да дезинфекцирам клетката, тъй като не ми се иска и новата ми птичка да лепне нещо. Това което със сигурност знам е, че още в началото и двете имаха нещо като краста по краката - поне така ми казаха 2-ма ветеринарни лекаря, лекувах ги дълго време и ги водих редовно на обезпаразитяване. Мисля, че бяха се изчистили, но знам ли... и това, за което имаше съмнение доктора за починалото ми папагалче беше аспергилоза. Предварително благодаря за отделеното време! ^_^
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Март 2012, 11:31:36    Заглавие: Отговорете с цитат

За почистването, просто пусни папагалчето за малко извън клетката или го премести в друга, ако имаш, и я измий много добре цялата с душа, с прах за пране, например. Не съм сигурен за разликата във възрастта, но едва ли ще има проблем. Папагалчето може да се привърже към новото. Може би, ако са различни полове има по-глям шанс.

Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мери
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Март 2012, 14:36:14    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
За почистването, просто пусни папагалчето за малко извън клетката или го премести в друга, ако имаш, и я измий много добре цялата с душа, с прах за пране, например. Не съм сигурен за разликата във възрастта, но едва ли ще има проблем. Папагалчето може да се привърже към новото. Може би, ако са различни полове има по-глям шанс.

Сдобих се с ново женско птиче. ^_^ Казва се Фифи. За сега мъжкаря е в голямата клетка, а Фифи - в отделна малка, все още е доста стресирана. Научих я единствено да ми стъпва на пръстчето, докато ръката ми е  в клетката. Сложих всякакви вкусотийки, за да я накарам да яде нещичко, но почти нищо не бутва. От време на време хапва някое зрънце от хранилката, но с голям страх и непрекъснато оглеждайки се наляво-надясно. Искрено се надявам скоро да привикне към обстановката, за да пристъпя към къпане и да ги събера. Клетките са една до друга, така че мъжкарят усети присъствието й, вече стабилно си хапва и изпражненията му са се подобрили. Доста й се перчи и пее усърдно , но нейният гласецец се чува все още рядко.
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2012, 21:50:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Радвам се. Very Happy Ще покажеш хубавицата, нали?

Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети