как се отглежда малък Александър?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

vanessa
Потребител
Потребител


Години: 22
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 31 Мар 2012
Мнения: 49
Местожителство: с.Самуилово/Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2012, 15:11:14    Заглавие: как се отглежда малък Александър? Отговорете с цитат

Здравейте!.За рожденият ми ден ще ми подаряват папагал малък Александър ,аз си го избрах,и сега сме си го поръчали от един магазин,но проблемът е че не знам как се гледа папагал,дядо гледаше канарчета ама той беше в Пловдив и не съм му помагала.Който може, да ми пише как да го гледам -най се нуждая от съвети за  забавления ,а за други въпроси пак ще питам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2012, 15:11:14    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2012, 21:58:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито!
Почти няма разлика в грижите, които трябва да се полагат за александрите и за по-малките папагли, така че тази тема ще ти е от полза: Отглеждане на папагал (настаняване, клетка, хранене, къпане). Разгледай темите в този раздел и в раделите за корели и вълнисти. Мисля, че ще намериш доста интересни неща, особено щом нямаш опит с птичките! Разбира се, за твоето птиче трябва да купуваш храна за средни папагали - с повече семки (слънчогледови, тиквени и т.н.), за разлика от по-малките, които разчитат основно на просо. Ще трябва да му даваш плодове и зеленчуци, да го къпеш от време на време, да се занимаваш с него... И нещо, което се сещам сега - не го хващай! Това го стресира и ще се плаши от теб. Нека той сам пожелае да стъпи на ръката ти, но никога не го хващай насила! Wink
Пак ти казвам, прочети темата, която ти дадох и разгледай другите!
И да ни го покажеш, като се настани! Wink
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

vanessa
Потребител
Потребител


Години: 22
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 31 Мар 2012
Мнения: 49
Местожителство: с.Самуилово/Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2012, 12:38:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря!!И непременно ще разгледам това дето казваш!!И ще съобщя като го вземем ,това ще стане към края на април месец ,въпреки че рожденият ми ден е юли месец .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanessa
Потребител
Потребител


Години: 22
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 31 Мар 2012
Мнения: 49
Местожителство: с.Самуилово/Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2012, 13:12:05    Заглавие: Отговорете с цитат

но само да питам-колко пъти в седмицата да го къпя ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2012, 13:56:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Веднъж, може и по-рядко. И, разбира се, ако не е лято, трябва да внимаваш да не е на студено или на течение, за да не настине. Wink Къпането не е жизнено важно, така че и да пропуснеш, няма проблем. Но на папагалите обикновено много им харесва. Very Happy
Най-добре, ако твоя свикне да се къпе сам, просто можеш да му даваш ваничка с вода. Иначе можеш да го пръскаш и пулверизатор.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

vanessa
Потребител
Потребител


Години: 22
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 31 Мар 2012
Мнения: 49
Местожителство: с.Самуилово/Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2012, 14:15:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря!
Ние мислим да държим папагала през деня вкъщи ,а вечерта -на тавана .Правилно ли е ?Да не му стане нещо там?Той не е много мръсен,но все пак става ли ?
_________________
Eдин зелен малък александър на име Алекс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2012, 18:14:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е живо същество. Не може просто да го прибирате някъде вечер. Той ще ви бъде домашен любимец, т.е. част от семейството. Добре е да си стои на едно и също място - топло, сухо, да не е на течение, и ако има пряка слънчева светлина, задължително да има винаги и част от клетката на сянка. Не го слагай на място, където ти не би искала да си! Wink Мястото му е при вас. Ще е самотен, иначе. И да не пуши някой при него, ей!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

vanessa
Потребител
Потребител


Години: 22
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 31 Мар 2012
Мнения: 49
Местожителство: с.Самуилово/Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2012, 18:30:11    Заглавие: Отговорете с цитат

В цялата ми рода няма нито един пушач .Аз исках да е в нашата стая (аз деля една стая с майка ми ) но тя мисли,че ще кряка и ще ни събужда .Има ли начин да я обедя,че това няма да стане?
_________________
Eдин зелен малък александър на име Алекс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2012, 20:02:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Папагалът си ляга, когато се стъмни и става по изгрев слънце. Разбира се, в стаята ще заспива по-късно, заради лампите. Нощем няма да издава никакви звуци, но сутрин вероятно ще се събужда преди вас. Smile Отначало ще забезявате виковете му, но с времето ще свикнете. Спомням си как, когато ни дойдат гости в Бургас, все се оплакват, че гларусите много викали и не ги оставяли да спят (а гласурите не спят нощем, никога не спят ), докато аз дори не ги чувам. Smile
Вариант е и да го завивате вечер с някаква кърпичка. Така няма да му пречите, когато стоите до късно, а и сутрин вероятно ще се събужда малко по-късно. Ще трябва да го развивате всяка сутрин, обаче.
По принцип е най-добре, ако имате нещо като всекидневна, там да го държите. Така няма да е самотен през деня и няма да се притеснявате, че ще ви събуди сутринта.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

vanessa
Потребител
Потребител


Години: 22
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 31 Мар 2012
Мнения: 49
Местожителство: с.Самуилово/Сливен

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2012, 20:42:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Нашата къща е такава -кухнята няма врата до всекидневната а там е леглото на моят баща.Той няма да иска папагалът да е там защото той спи до малко по-късно.Стаята ни с мама е една и чрез една врата води до къщата на леля(ние живеем заедно).Аз мисля да го сложа на един мой стол на колела ,той е голям и там ще си стои кафеза .Аз преди мислих да го сложа на раклата но е до прозорец и срещу климатик и затова няма да стане и новото ми решение е столът.Ще стане ли ?
_________________
Eдин зелен малък александър на име Алекс.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2012, 21:20:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Срещу климатика в никакъв случай! Явно на столчето ще му е най-добре. Smile
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети