Проблем с играчките на моето папагалче

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

painful
Нов
Нов

Години: 21

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Април 2012, 0:12:34    Заглавие: Проблем с играчките на моето папагалче Отговорете с цитат

Здравейте! Имам от 3 месеца вълнисто папагалче.  Нямам особено сериозни проблеми с него. Свикна с мен всичко си е на 6. Но все пак до обяд ме няма вкъщи,а той е много ранобуден.И затова реших да му купя люлка,купих му и ваничка. Вече се мина месец и то не се е качвало на люлката,не я свалям от клетката. Не желае да погледне нито ваничката,нито люлката. На какво се дължи това?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Април 2012, 0:12:34    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

berkit0
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Април 2012, 12:27:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Може да не знае как се ползва...
Върнете се в началото

painful
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Април 2012, 21:10:48    Заглавие: Отговорете с цитат

А как да му помогна да се научи?
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

Години: 22
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Април 2012, 10:25:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите се научиха с времето за 2 месеца някъде, а като си взех още 2 папагала люлката беше там и те на втрория ден се качваха.

berkit0
Напредва
Напредва

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Април 2012, 12:17:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи от папагала. Някои са много любопитни, други са по срамежливи...
Ако бяха 2 папагалчета според мен по бързо щяха да се престрашат. Купи му другарче.
Върнете се в началото

minko_k2
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата

Години: 22
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Април 2012, 14:54:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Да добре е да вземеш другарче, за да не седи сам и да скучае разбира се ако имаш възможност да купиш.

fallon_fallon
Потребител
Потребител

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Април 2012, 22:10:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже са много дребни, вълнистите папагалчета се страхуват от почти всичко, което е по-голямо от тях. Няма как да го научиш да се качва на люлката ако няма изгода от това или не го види от друга птица. Моето вълнисто папагалче Юфи се научи да стои на компютъра ми като гледаше от Хино, корелата ми.
Разбира се не е нужно да са две птици, за да го научиш на каквото и да е било. Ако е научено да стъпва на пръста ти, когато е отвън, можеш да го слагаш на люлка. В клетката е по-трудно. Най-добре е да закачиш нещо, което обича да яде така, че да се принуди да стъпи на люлката. Но отсега те предупреждавам, дори да се престраши да стъпи, то няма да се люлее като по филмите, ако това ти е целта. Може и да стои на нея, но ще я третира като поредната кацалка. За да предизвикаш вниманието му и да му е забавно, когато е само, купи му играчки. Колкото по-шарени, толкова по-добре. Папагалите обичат неща, които висят, дрънчат и които могат да разрушат или сдъвчат.

И последно - съвет от мен, опитоми птичката си. Така като си вкъщи, то ще иска да е с теб и това ще му доставя по-голяма радост от която и да е играчка.
Върнете се в началото

AnitYy
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Май 2012, 12:10:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Моите папагали имат голям интерес към люлката. Люлеят се,спят на нея. Странното е, че женския почти я прегриза .... и не само нея, всички пластмасови части в кафеза също са накалвани!!!
Върнете се в началото

Gabito
Напредва
Напредва

Години: 18
Местожителство: Smolian

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2012, 22:11:58    Заглавие: Отговорете с цитат

AnitYy написа:
Моите папагали имат голям интерес към люлката. Люлеят се,спят на нея. Странното е, че женския почти я прегриза .... и не само нея, всички пластмасови части в кафеза също са накалвани!!!

това се поражда от естествената им природа защото когато са на свобода женската снабдява през размножителния период гнездото с дървесни стърготини
Върнете се в началото

painful
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Юли 2012, 16:57:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам мъжко папагалче и скоро ми подариха и женско. Известно време ги държах в различни клетки близо една до друга,за да свикнат един с друг. Но като ги събрах почнаха да се кълват по човките. Нормално ли е ?
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Години: 27
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юли 2012, 9:13:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Стига да не са агресивни, няма проблем. Може би просто се „целуват“. Наблюдавай ги дали са дружелюбни или наистина се бият!

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

painful
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Юли 2012, 17:13:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Спят на една кацалка, "говорят си", явно се харесват.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети