„Качи се!”*: Първата стъпка в тренировката на птиците
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Още... : Обучение и полезни съвети
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

blindy@
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Ноември 2007, 19:40:40    Заглавие: Отговорете с цитат

от целия банан остана по малко от 1/3,другото го изядох мляскайки като снимам джоко ше ти го покажа
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Ноември 2007, 19:40:40    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Ноември 2007, 20:23:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Снимай го! Нека да го видим.
Имай пред вид, че не е задължително да заобича, това което му предлагаме или което смятаме за полезно. Дори и да не се научи, да яде друго освен просо, в което силно се съмнявам, има и други начини за поощение при опитомяването и обучението, освен храната. Принципът е: аз имам нещо което желаеш, но ще ти го дам, ако направиш нещо за мен. Елементарна психология. Действа и при хората.
Та както казах, освен храната има и други начини. Една корела не може да устои на лъскаво синджирче. Само че, трябва да е съвсем късо, за да не се оплете и обеси. Закачаш едно в клетката, за да свикне с такъв вид играчка и си набавяш едно и за теб. След няколко дни сядаш пред него и се заиграваш с твоето. Сигурна съм, че няма да устои и ще дойде да вземе твоето, ако му го предложиш през пречките на клетката. Чуждото винаги е по-хубаво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Ноември 2007, 20:56:24    Заглавие: Отговорете с цитат

В никакъв случай обаче, не трябва, да се използва основната му храна като поощрение! Чувала съм съвети: махни му семената и го остави гладно и ще видиш, как ще дойде при теб. Това е груба принуда и изобщо не изгражда доверие между теб и птицата. В случая папагалът прави това което се иска, поради крайна необходимост. Поощрението трябва, да е нещо без което птицата спокойно може да мине - лакомство, играчка, мила дума. Трябва папагала, да има възможност на свободен избор - да направи това, за което го молим или не. Така и радостта ни, ще е много по-голяма, ако ни се довери и наградата съвсем заслужена.
Модератор: Използвай функцията :Edit!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

blindy@
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Ноември 2007, 21:33:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето го и Джоко.




http://i228.photobucket.com/albums/ee229/blindy22/DSCI0005.jpg
http://i228.photobucket.com/albums/ee229/blindy22/DSCI0003.jpg
http://i228.photobucket.com/albums/ee229/blindy22/DSCI0002.jpg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Ноември 2007, 21:46:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Красавец!
Ама не е ли време да спи? Не го ли завиваш вечер?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

blindy@
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Ноември 2007, 21:48:37    Заглавие: Отговорете с цитат

загася ли веднъж лампата той заспива а аз не я паля...сутрин в 7 и 30 е готов да събуди мен Smile
Модератор: Използвай функцията :Edit!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

blindy@
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Ноември 2007, 10:35:12    Заглавие: Отговорете с цитат

май се появи проблем,почна много често само да пищи....и "влачи" клюна си по металните пръчки на кафеза....изглежда уплашен а незнам от какво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Ноември 2007, 18:08:13    Заглавие: Отговорете с цитат

blindy@ написа:
май се появи проблем,почна много често само да пищи....и "влачи" клюна си по металните пръчки на кафеза....изглежда уплашен а незнам от какво.


Не искама да ти се меся,но тази клетка не е подходяща за корела, аз в същата отглеждам канарче. Пръчките също не са - корелите обичат да дъвчат и най-добре е да и сложиш клончета с кора. Застели и пода с нещо-например вестник-така ще ти е по-лесно да я го чистиш. Иначе птицата ти е супер!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

blindy@
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Ноември 2007, 15:54:31    Заглавие: Отговорете с цитат

ми това е само временно жилище,скоро ще му взема др кафез ,даже съм го харесала...работата е там че ми е малко пространството,за тва с вестника...ми аз му слагам по принцип... Smile така се е получило в онзи момент...да го пусна ли днес на първи полет?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Ноември 2007, 21:05:44    Заглавие: Отговорете с цитат

blindy@, как е птичето? Има ли напредък във взаимоотношенията ви?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

blindy@
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Ноември 2007, 21:12:24    Заглавие: Отговорете с цитат

ми подразахме му крилата,сега си щъка из къщи,не го е страх но не желае контакт,смисъл почва да съска и хапе(много боли между другото)и нежелае да се качи на пръст иначе сичко е ОК!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Ноември 2007, 22:53:05    Заглавие: Отговорете с цитат

И кой ви даде "гениалната" идея, да му подрязвате крилата?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

blindy@
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 15:00:59    Заглавие: Отговорете с цитат

ми че то така се прави,приятелят ми е имал,много и различни птици...и досега не е имал никакви проблеми . Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2007, 15:17:27    Заглавие: Отговорете с цитат

blindy@ написа:
ми че то така се прави,приятелят ми е имал,много и различни птици...и досега не е имал никакви проблеми . Smile

Ама моля ти се!!! Наистина КОГАТО СЕ НАЛАГА на корелите могат да им се подрязват крилете, но ако не се лъжа ти започна темата с:
blindy@ написа:
дравейте,купих си мъйка корела,много е жизнен и писклив   обаче имаме проблем с доверието.хич го няма,когато му отжоря клетката ,за да му сменя храната например...почжа да скача и да фърчи се едно ще го дера(което нямам намерение  )кажете как да му спечля доверието...какво  да направя че да не испитва панически ужас от мен Smile има ли за това някаква тактика
!!!Птицата още не знае на кой свят е а вие му подрязвате крилете за да го стресирате още толкова! Както казва fridolina: Гениално! Сега вече се върнахте 100 години назад в адаптацията му и спечелването на "доверие". Знаеш ли, всъщност подрязването на крилете се  прави само, ако птицата е непрекъснато на свобода, с цел- да не отлети и то, в периода на обучение, не е задължително и необходимо действие. Също така, перата може да се подрежат, ако станат прекалено дълги и пречат на папагала- нещо което се случва изключително рядко и то при по-едрите породи. Купирането (рязането) на уши и опашки при кучетата е същата безумна приумица на човека....Постъпката ви е глупава за мен....
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

blindy@
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 07 Ное 2007
Мнения: 18

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2007, 10:53:47    Заглавие: Отговорете с цитат

да не се шашнахте ,откакто му подрязахме крилата тои вече не фърчи като обезумял и не се удря в прозорците и стените,даже вече ми каца на ръката(един ден след като му ги подрязахме крилата)а преди само съскаше и хапеше ,сега не го прави,според мен се адаптира много по бързо от преди.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Prodawam_korela
Напредва
Напредва


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Фев 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Февруари 2008, 22:29:26    Заглавие: Отговорете с цитат

хорааа пом огнете моята корела само пищи , а я имам от 26 септември опитвал съм се да я изкушавам но тя не ще....само 1 е зимала фъстъче от ръката ми и повече - не... като се прближа до клетката ства като луд и пищи малиии направи тъпанчетата ми се пукат....като го изведа на терасата пищи още по силно....не млъква....а дядо ми му се нерви и му викаще пробвам със синджирчето и в килера ще го пусна да полети малко...никога не съм го пускал моля ви не ми се продава птичрто как да му спечеля доверието ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Февруари 2008, 22:44:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо ще я пускаш със синджир? Тя (или той?) сигурно ще се прибере сама. попринцип е нормално да вика, но това, че изпада в паника, когато се приближиш...явно ти няма доверие. За да му спечелиш доверието трябва да се отнасяш добре с него (не мисля, че виковете ще помогнат), да избягваш резките движения и всечко, което го плаши и щом се страхува, когато се приближаваш, спирай до мястото къдетое спокоен палвно идвей по-близо. С времето трябва да свикне.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Prodawam_korela
Напредва
Напредва


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Фев 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Февруари 2008, 22:55:27    Заглавие: Отговорете с цитат

брато не ме разбираш...няма да го пускам със синджир а ще си играя с него и ще му отворя вратичката и ще видим ко ше стане...
"БРАТО" си има име- Мишо.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Февруари 2008, 23:51:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, съгласен съм с misho този подход наистина ще ти помогне.И никакво викане по него или каквото и да било грубо да го накарате да млъкне
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Prodawam_korela
Напредва
Напредва


Години: 27
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Фев 2008
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Февруари 2008, 9:15:45    Заглавие: Отговорете с цитат

И сега кво да го праим този папагал....колко време трябва да го обучавам поне да ми има доверие?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Обучение и полезни съвети Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети