Голям проблем с малки вълнисти папагалчета...

Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nezabravimata92
Нов
Нов

Години: 27
Местожителство: Благоевград/Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Ноември 2012, 4:24:59    Заглавие: Голям проблем с малки вълнисти папагалчета... Отговорете с цитат

Здравейте и от мен!
Имам 2 чифта вълнисти папагали.Занимавам се с тях от около 4,5 години,  но отскоро имам малък проблем...
Папагалите от едната двойка доста се харесват, забелязах го, и реших да им взема гнездо... Първо ще кажа, че ги гледам в голяма клетка, вече отделени от другата двойка, в близост до тях, че да се виждат... Проблема ми обаче възникна, когато поставих т.н,''ГНЕЗДО''(закрито )... Дали беше прекалено малко, или прекалено тясно не знам, но знам, че женската ми снесе 3 яйца, но не можа да ги измъти докрай...Махнах яйцата, изчистих гнездото, но след време пак имаха... Този път ги излюпиха, докато онази сутрин не ги видях изхвърлени от гнездото- умрели. Не знам каква е причината за случилото се, но знам, че не е нормално, затова моля да ми бъде обяснено какво липсва и какво не е както трябва... ?
P.S:Отглеждат се на спокойно, тихо, топло място, като се има предвид, че не им липсва нищо, не мисля, че е нормално...
Необходими ли са им някакви хранителни добавки, витамини и минерали, като изключим жълтъка, черупката от сварено яйце и костта от сепия...???

Така изглежда прословутото гнездо, с единствената разлика, че моето е затъмнено, в стил НАПРАВИ СИ САМ:

Последната промяна е направена от nezabravimata92 на 26 Ноември 2012, 0:45:12; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Ноември 2012, 4:24:59    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nezabravimata92
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Ноември 2012, 0:23:32    Заглавие: Re: Голям проблем с малки вълнисти папагалчета... Отговорете с цитат

Много ми е интересно къде точно е проблема или по-точно в какво???
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2012, 20:03:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Случва се понякога така. Защо, нямам идея. Последно така се случи с амадинките ми. Наглед всичко бешеу наред и на 10-тия ден, просто пилето почина.
Чувал съм, че на вълнистите не бива да се дава зеленина докато са съвсем малки (т.е. на родителите им да не се дава). Не знам до колко е вярно, но когато моите мътиха им спестих краставиците и марулите за една седмица.
Тъкмо щях да ти пиша за гнездото и видях, че си писала, че е затъмнено. По принцип, трябва да е тип „хралупа“, тъй като в природата точно това са истинските мътилки на вълнистите. И другото, което е важно е, входа да е с диаметър около 4см и над нивото на дъното. В случая, щом са снесли и мътили, значи нямат проблем с това гнездо.

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

nezabravimata92
Нов
Нов

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Ноември 2012, 23:09:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря...
Дано да не се повтаря, че е много неприятно...

Възможно ли е, ако гнездото им е било тясно, да са се задушили ? Или пък да са си били болни от нещо от самото раждане ???

Админ: Изплозвай бутона Редактираране!

Последната промяна е направена от nezabravimata92 на 29 Ноември 2012, 0:56:35; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор

Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Ноември 2012, 10:46:15    Заглавие: Отговорете с цитат

nezabravimata92 написа:
Благодаря...
Дано да не се повтаря, че е много неприятно...

Въможно ли е, ако гнездото им е било тясно, да са се задушили ? Или пък да са си били болни от нещо от самото раждане

Едва ли са се задушили. По-скоро им е имало нещо по рождение или родителите не са ги хранили.

ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети