Странно държание на папагал

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

arminad
Нов
Нов


Години: 44

Offline
Регистриран на: 25 Яну 2013
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2013, 15:34:47    Заглавие: Странно държание на папагал Отговорете с цитат

Здравейте,

от снощи нашия папагал се държи много странно. През нощта дълго време пърхаше в клетката, искаше да лети, а сега много странно си извива главата настранни, все едно че нещо му пречи, буквално като лудите! Някой може ли да каже какъв може да е проблема?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2013, 15:34:47    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Peter217
Напредва
Напредва


Години: 21
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 35
Местожителство: Пазарджик

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2013, 17:16:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Възможно е от колко време си го взел ако е от рано няма проблем..От стреса е! А за извиването на глава така си чистат перата и мойте така правят От колко време си го взел?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

arminad
Нов
Нов


Години: 44

Offline
Регистриран на: 25 Яну 2013
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2013, 19:10:08    Заглавие: Отговорете с цитат

за жалост не е това, имаме го от няколко месеца купих го от една баба, която не му е била някаква ваксина, която се бие веднъж годишно. Лошото е, че се продават само по 50бр. и това може общо взето някой който развъжда да си го позволи. Доктора каза, че я някакъв вирус който се предава от диви птици доста лесно чрез дрехи и има дълъг живот в природата този вирус и много малък шанс да оживее. А симптомите при нас бяха като го вкарам в клетката почва да се мъчи да лети вътре и се удря, на вън беше отпаднал и главата си я въртеше не естествено назад мислех, че чак може да си счупи врата. Доктора каза, че в начален стадий има много малък шанс даде ми един жълт антибиотик с витамини вътре на 1л вода от 1 до 2 грама 5дни, но докато се прибера папагалчето почина. Сега остана другото самичко и не знам какво да правя колко да чакам да разбера дали е болно и то или направо да му взема ново другарче. Някой ако има съвет може да ми прати, аз съм новобранец взех ги за детето да свиква да обича животинките и тя даже доста добре общуваше с тях въпреки, че е малка. Моля ако някой имам инфо да ми помогне!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Peter217
Напредва
Напредва


Години: 21
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 35
Местожителство: Пазарджик

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2013, 20:26:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм много наясно,но мисля че трябва да заведеш и това на ветеринар.Тази болест се нарича птичи грип много е опасна при птиците.Понякога ги предават на хората бързо отиди на ветеринар ако ти каже,че може да е болно го лекувайте и го дръжте далеч от себе си за да не ви предаде болестта.Ако е болно не съм сигорен не се отчайвайте може и да му няма нищо.Дано да се оправи ако му има нещо..По добре не взимай друго,за да не се разболее и то ако това е болно.И за урок не купувай животни от незнайни продавачи.Само от зоомагазини.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

arminad
Нов
Нов


Години: 44

Offline
Регистриран на: 25 Яну 2013
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2013, 21:38:58    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси за инфото. Той ми каза някаква болест ама и забравих името утре ако трябва ще отида да го питам пак!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

arminad
Нов
Нов


Години: 44

Offline
Регистриран на: 25 Яну 2013
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2013, 22:01:04    Заглавие: Отговорете с цитат

парамиксовироза се казва болеста която ми каза д-ра и досега четох същите симптоми има я при гълъбите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2013, 23:37:43    Заглавие: Отговорете с цитат

arminad написа:
...като го вкарам в клетката почва да се мъчи да лети вътре и се удря, на вън беше отпаднал и главата си я въртеше не естествено назад мислех, че чак може да си счупи врата...

Корелата, която ми е на аватара, я сполетя съвсем същото и почина за час-час и половина.
Да допълня с една връзка - Парамиксовироза (Нюкясълска болест)
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Peter217
Напредва
Напредва


Години: 21
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 35
Местожителство: Пазарджик

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Януари 2013, 10:46:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Много жалко и за корелата, и за вълнистият ти папагал .Дано имате още за да ви радват.Знам какво е да ти почине папагал Умирал ми е 1 и 2 са ми избягали..Сега имам още 2 ..Мъжки и женски вълнисти са!Дано тези които сега имате да не ги сполетява това..Дай боже<span>!!Дано и мойте да не ги среща тази болест..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

vladi17
Напредва
Напредва


Години: 21
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: nederland

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2013, 16:16:19    Заглавие: Отговорете с цитат

и без това така спят поне при моите[IMG]images/smiles/icon_lol.gif[/IMG]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети