Който знае, да види и да ми каже

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

nezabravimata92
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 18
Местожителство: Благоевград/Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2013, 11:27:22    Заглавие: Който знае, да види и да ми каже Отговорете с цитат

Здравейте отново!
Малко се по загубих понеже сме в сесия и имам много тежки изпити, но не за това пиша тук

Искам да попитам няколко неща:
1.На една от двойките ми им бях взела хубаво, ново, подходящо за вълнисти папагали гнездо. Всичковървеше нормално - мъжкия си беше свършил работата ''явно'' отново (защото им е за 3 път), женскатастоеше в гнездото, той сякаш я хранеше, пазеше я вътре, докато не реших да чистя кафеза им...
При връщането на клетката на гардероба, гнездото се отскубна от решетките (външно поставяне) падна надивана и женската излезе в стаята....
Много се притесних, закачих гнездото, прибрах и женската, но тя повече не желаеше да влиза- беше многоуплашена (и макар и светкавичната реакция на приятеля ми, пак успя да разбере какво е станало)... Стоятака близо час, на следващия ден почна да влиза, да стои вътре (за кратко), но пък- влезе ли тя вътре тойпочва да крещи- истерично...
Не знам какво да правя, тя и до днес още не е снесла, а когато я прибирах в клетката, ми се сторипонатежала и понаедряла(гледах и дъното на кафеза и гнездото- яйца няма)...

АЗ ли бъркам или нещо пак не е наред??? И какво да правя с прословутия мъжки ( 1-вия път, успя да ги снесе нормално, но не можа да ги измъти-изчаках 18, даже 20 дни, яйцата все още цели, взех ги погледнах на светлина и видях, че са останали не до измътени (запъртъци)...2-рия път пък ги беше измътила, докато не ги намерих в дъното на кафеза- изхвърлени от гнездото... Идеи??? Да не би нещо мъжкия да ми прави ''номера''??? Той буквално не и позволява да стои вътре, и дори да иска да снесе от него няма да може...Помощ моля, какво и как да го направя...
2.От по-горе писаното става ясно, че имам една двойка вълнисти папагали... Да обаче не са само те.
Имам още 4 бр - 2 от преди години гледани заедно с двойката и други 2 подарък за Коледно-Новогодишните празници тази година...
С тях проблеми нямам освен, че един от старите (така ще ги наричам) е много агресивен, към партньорите си.
Имам го от доста години вече, но така и не можа да свикне с мен, както и със останалите... Опитам ли се да го хвана крещи и каквито и да е методи за опитомяване отхвърля и е отхвърлял... Не мога да му намеря партньор и това си е...
Винаги агресивно, злобно, до кръв пребиване и отношение спрямо другия, не знам какво да го правя. Не мога сякаш да му определя пола въпреки че восковицата му е същата като на женската от двойката... И с мъжки и с женски се бие...
Не съм сигурна, какъв е той и ново-закупените ми за подарък. Единия от тях(от ново-закупените) ми се струва много малък... Взети са от различни зоомагазини, но това не им попречи да се харесат... Много се обичат и са много мили един към друг.
Проблема ми е единствено със ''Агресивния'' Very Happy Мъжкия, с който живее в кафеза си е бившият мъжки на женската, която ми снася, доста тъжна птица беше, след като я загуби, но сякаш я е преодолял. Вече е много нежен към ''Агресивния'', личи си, че го харесва, което ме кара да си мисля, че са - мъжки и женски -
Как обаче да го накарам да обикне някои...? Той сякаш е още малко птиче, игрив, весел, хубаво пеещ, винаги се опитва да научи нещо ново - да разруши нещо ново Акробат си пада малко
Искам помощ да му разбера пола, да ми кажете какво и как да направя така че да свикне, айде не с мен, с партньора си...???
Това са снимки на всичките, може да погледнете и да ми кажете:
Това е двойката ми - Марти и Жълтурчу( не можах да му измисля име ) Марти,синият е женския:



Женската, която ми снася - Марти:


Новата двойка - моят подарък - Стефан и ПилПил - Определяне на пола моля...


И не на последно място, моята слабост дивият и неопитомен Качулчу(липсва име) с неговия партньор Коко:

А сега Коко:

И двамата:


(само Коко)
(Коко отзад и Качулчу отстрани (дясно)
Тук се виждат най-добре:





P.S: Тук, на снимките още бяха само 4-ма и ги гледах в голямата клетка заедно. Преди това, както и сега живеят разделени в близост един до друг - и 6-та.
_________________
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2013, 11:27:22    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Peter217
Напредва
Напредва


Години: 21
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Яну 2013
Мнения: 35
Местожителство: Пазарджик

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2013, 22:59:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз мисля,че трябва да ги отделиш от другите за известно време.Всичките в една клетка ли са?Ако са ги раздели,а това за агресивния мъжки май е заради злополуката с падналото гнездо.Той май се е изплашил,че пак  може да падне и не допуска женската да влезне.Трябва да оставиш гнездото близо до тях,за да свикнат и да почнат да влизат пак.Е,поне моите правят така.Когато исках да накарам предишната си папагалка(която избяга) да каца на едно малко дръвче и и го поставих близо до клетката.След известно време това стана любимото и място,но махнах дървото,защото кълвеше листата и те падаха Дано пак да почнат да влизат и да се излюпят малки!
_________________
http://ourparrots.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

nezabravimata92
Нов
Нов


Години: 32
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Авг 2012
Мнения: 18
Местожителство: Благоевград/Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2013, 23:18:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Peter217 написа:
Аз мисля,че трябва да ги отделиш от другите за известно време.Всичките в една клетка ли са?Ако са ги раздели,а това за агресивния мъжки май е заради злополуката с падналото гнездо.Той май се е изплашил,че пак  може да падне и не допуска женската да влезне.Трябва да оставиш гнездото близо до тях,за да свикнат и да почнат да влизат пак.Е,поне моите правят така.Когато исках да накарам предишната си папагалка(която избяга) да каца на едно малко дръвче и и го поставих близо до клетката.След известно време това стана любимото и място,но махнах дървото,защото кълвеше листата и те падаха Дано пак да почнат да влизат и да се излюпят малки!

  
Преди 4-та живееха заедно, сега са 3 клетки с х2 папагала във всяка... Агресивния папагал - пола му е неопределен още, той не е от двойката, от която чакам яйца... Почна да влиза отново женската, а мъжкия днес цял ден е много спокоен... Мерси все пак Smile
_________________
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети