Имам корела от скоро време.

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

MuTaKa
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Мар 2013
Мнения: 9
Местожителство: Burgas

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2013, 21:41:28    Заглавие: Имам корела от скоро време. Отговорете с цитат

Здравейте, наскоро (Преди 2 седмици) се отбих до зоомагазина да си купя нови риби както винаги правя, и неочаквано попаднах на папагала на който не можах да устоя и веднага купих. Той е мъжки на 7 месеца, пее супер много цял ден особено сутрин и като се прибирам(сякаш се радва от това че съм тук) Вече 3 пъти съм го пускал, като първия и третия бяха неуспешни. Първият път както си вървя взе, че литна и се блъсна 1-2 пъти.
Втория път много кротък само седи обикаля и пее. Третия път се блъсна отново и от тогава не съм го изкарвал, защото се страхувам да не се нарани. Когато му извикам по име се обръща и изпилква. Но да вървя направо проблема е там че когато се доближа близо до него започва да хъска 1-2 пъти лошо ме е хапал. Чух че е добре от ръка да се храни, но въобще не ми обръща внимание или ако се доближа пак иска да хапе. Иначе всичко яде по 2 големи крекера на ден изява бисквити 1-2 и зеленчуци- общо взето всичко яде, но от ръка АБСУРД. Ще ви помоля за съвети, как да свикне той с мене
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Март 2013, 21:41:28    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

vladi17
Напредва
Напредва


Години: 21
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: nederland

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2013, 17:56:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито ти пиле! Отделяй му повече време.Пускай го не се притеснявай дръпни пердетата на прозорците за да не се удря.На моят нищо че е вълнист му трябваха десет удара за да разбере че не може да мине през стената[IMG]images/smiles/icon_lol.gif[/IMG].Повтаряй му името пускай му мелодийки те ги научават да ги свирят.Също така както каза е хубаво да се хранят от ръка.За да го научиш си сипи зърнената смеска в ръката и си сложи ръката в клетката ако не иска след 5 минути пак пробвай и така докато се престраши и да започне да яде.Успех
_________________
вълнист папагал-Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

MuTaKa
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Мар 2013
Мнения: 9
Местожителство: Burgas

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Март 2013, 21:31:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Пробвам цял ден, но безуспешни опити. И да се похваля днес го пуснах и не се блъсна нито летя, само се катери върху кафеза 20 мин. и се прибра. Иначе за пеенето цял ден и все нови и нови песни и мелодии.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vladi17
Напредва
Напредва


Години: 21
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: nederland

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Март 2013, 16:43:20    Заглавие: Отговорете с цитат

здр продължавай да опитваш.Аз за да науча моят седя ми цял ден ръката в клетката и сега каца по рамена,ръце и яде от ръка[IMG]images/smiles/icon_biggrin.gif[/IMG].Така че опитвай докато се престраши да яде.
_________________
вълнист папагал-Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

MuTaKa
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Мар 2013
Мнения: 9
Местожителство: Burgas

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2013, 18:36:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Здр отново, днес започна да яде от ръката ми изяде 3 бисквити, и след като беше на привършване втората нямаше как да я стигне и реши да се качи върху ръката ми, за да си я доизяде, не го беше страх дори
А искам да попитам относно храненето, четох че е добре да му се дава варено яйчице, дадох му но не го докосна Също така за магданоза, той е полезен за тях, но в повечко като дойде и се разгонва, някой може ли да ми каже точната доза, че всеки различно ми казва
Също така за къпането искам да попитам, да му слагам ли да се къпе
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vladi17
Напредва
Напредва


Години: 21
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: nederland

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2013, 12:58:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Браво значи ти има доверие.А ти с какви бисквити го хранеше заштото почти всички са с подсладители.Да трябва да му се дава варено яице поне веднъш седмично.Аз съм давал на моя магданоз и после десет минути се качваше на пластмасовото пиле[IMG]images/smiles/icon_lol.gif[/IMG],но за съжаление не знам точната доза за магданоза.Да трябва да се къпе но ако не иска да се къпе си купи НЕ ИЗПОЛАЗВАН пулверизатор.
_________________
вълнист папагал-Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

MuTaKa
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Мар 2013
Мнения: 9
Местожителство: Burgas

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2013, 16:25:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами бисквитите са обикновени на " Победа", а с яйцето какво да правя и днес не иска да яде.
Сега ще му сложа купичка да се изкъпе
Но има 1 проблем, че въобще не иска да го докосвам отваря си устата и застава в бойна позиция и затова гледам много много да не му навлизам в личното пространство. Иначе постоянно му говоря особено му викам по име и когато го извикам той изпилква и се оглежда
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vladi17
Напредва
Напредва


Години: 21
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: nederland

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2013, 17:03:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Здр като не иска да яде яицето му махни зърнената смеска от хранилката и сложи там яицето,все някога ще отиде да яде.Сложи му купичка но недеи да си сигурен че ще се изкъпе,ако не иска го къпи с пулверизатор.Трябва да ти има доверие за да не застава на боини пози,щом казваш че ти яде от ръката това е постижение всеки ден го караи да ти яде от ръката.Така малко по малко ще ти се довери.Повтаряи му името има шанс да проговори радваи му се.Пускаи го да лети.Успех
_________________
вълнист папагал-Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

MuTaKa
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Мар 2013
Мнения: 9
Местожителство: Burgas

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2013, 22:11:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами не иска да се къпе, вместо това пие вода от там
А за това с яйцето сигурен ли си ? Няма ли да е по-добре ако го оставя сам да си реши
Също така чух за някакви кабинки за къпане или ако не иска да го пръскам ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

MuTaKa
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Мар 2013
Мнения: 9
Местожителство: Burgas

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2013, 14:30:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Най-големият ми страх е да го пускам Защото знам че иска и се катери по кацалките извън кафеза(има 6 кацалки). Но ме е шубе пак ако се блъска, не обичам да лети точно заради това той не знае къде да кацне и обикаля като накрая се блъска или в стена или в тавана или в прозореца. Когато го пуснах вчера той се блъсна отново Забавното беше че се качва на аквариума и дебне рибите
Някакви съвети
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2013, 14:57:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Не го насилвай с яйцето! Щом не иска - негов проблем. Не го оставяй без храна само и само да прояде яйце. Ако искаш, сложи му малко жълтък директно в купата със семки. Може пък да опита.
Иначе, проблема с къпането е доста често срещан. Някои просто не искат да се къпят и точка. Например, корелите ми никога не са се къпали сами, но пък обичат да ги пръскам с пулверизатор. Пробвай да го напръскаш след два-три дни, като се стопли! Wink
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

MuTaKa
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Мар 2013
Мнения: 9
Местожителство: Burgas

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2013, 15:33:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси много, като се стопли ще пробвам да го изкъпя.
А относно пускането навън някакви съвети
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2013, 15:49:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Пускай го! Ще се блъска, ще се блъска и накрая ще се научи къде може и къде не може да се минава. На някои им е по-трудно, но няма начин да не свикне.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

MuTaKa
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Мар 2013
Мнения: 9
Местожителство: Burgas

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2013, 17:18:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много, ще приложа всички съвети които ми казахте !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

MuTaKa
Нов
Нов


Години: 26
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Мар 2013
Мнения: 9
Местожителство: Burgas

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Май 2013, 15:14:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте преди 5 минути го изкъпах той си разперва крилата като луд и след като спрях той продължа това значи, че иска нали ? Разперил си ги е и се чеши
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vladi17
Напредва
Напредва


Години: 21
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: nederland

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Май 2013, 17:41:39    Заглавие: Отговорете с цитат

това значи че иска да се къпе
_________________
вълнист папагал-Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети