Нормално ли е да се бият чифт финки?

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

tupirche
Нов
Нов


Години: 38

Offline
Регистриран на: 29 Апр 2013
Мнения: 1
Местожителство: Pomorie

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Април 2013, 18:32:37    Заглавие: Нормално ли е да се бият чифт финки? Отговорете с цитат

От близо 2 години имам финки. Миналата година си ги купих и за първи път започнах да гледам от този вид птичета. Миналото лято се спукаха да снасят яйца, сигурно повече от 12 за цялото лято, но от тях се излюпи и не оживя само едно птиче.
Тази година вече имам 3 яйца, но от 2 дни забелязвам, че мъжкият кълве много злобно женската до кръв. Храната им е разнообразна, давам им и по някой и друг плод понякога, и сварено яйце и не мога да разбера, от какво е провокирано това поведение.
Естествено вчера ги разделих и забелязах, че мъжкият е по заинтересован от яйцата.
Има ли логика в това поведение? Някакво обяснение?
Благодаря предварително!
_________________
Човек и добре да живее се жени!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Април 2013, 18:32:37    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

Катерина
Нов
Нов


Години: 18
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2013
Мнения: 11

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2015, 10:05:01    Заглавие: Отговорете с цитат

[IMG]images/smiles/icon_question.gif[/IMG]Като взех женска на финката ми,започна да я скубе.Така направи и втория мъжки,защото първия умря.Ако са от време заедно и женската има яйца,може тя да не дава на мъжкия да мъти.Ако не е така,не знам.[IMG]images/smiles/icon_question.gif[/IMG]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Катерина
Нов
Нов


Години: 18
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2013
Мнения: 11

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Януари 2015, 10:10:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурно защото женската не дава на мъжкия да мъти.И на следващия ден му дава.Може и причината да е друга.[IMG]images/smiles/icon_question.gif[/IMG]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети