Оскубана женска финка

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

iovi23
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Май 2013
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2013, 23:23:53    Заглавие: Оскубана женска финка Отговорете с цитат

Имам си семейство амадини мисля че са зеброви! Преместих женската в дуга клетка но тя пак се скубе! Целия и врат е оголен течеше кръв! Общо взето почвам да се мисля най-лошото! Ако има шанс да оживее кажете какво да правя! Спрях кръвта с копресче от смрадлика! Храни се пие вода изпражненията и са нормални но много се скубе с крачета! Моля ви кажете какво да правя! Ако темата е в грешен раздел съжалявам нов съм.

Давам и витамини,писукането и е наред, изпражненията и са наред, храни се, пие вода, лети си,  давам и черупка от варено яйце! Но проблема е голям и почвам да си мисля най-лошото с мъжкия се разбират даже и  гнездо си направеха, но един ден фикката беше оскубана преместих я в друга клетка и забелязах, че много се чеше с крака и се скубе, течеше кръв, но с раните всичко е наред справих се, спрях кървенето но врата и е гол в момента, зараснали са раните, но няма перушина!Иначе чаках поколение имат си гнездо сложих им материали те си го направиха и така също така от време на време давам обелка от краставица ! Финките ми са зеброви имам ги от 6 месеца и не искам женската да умира защото малката ми сестричка и се радва много! Съжалявам ако темата е в грешен раздел, но съм нов и предполагам че ми е простено!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2013, 23:23:53    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2013, 20:41:04    Заглавие: Отговорете с цитат

Сама ли се скубе? Щом вратът ѝ е оскубан, вероятно мъжкият е виновен. Сама не виждам как ще се оскубе на врата. А след като е вече разранена е нормално да се чеше, макар това да не е добре за раната. Промил си я и това е добре. Ако се наложи, направи промивка пак. наблюдавай ги и, ако мъжкият я скубе пак, може би ще е по-добре да ги разделиш за малко, докато и зарасне раната.
Казваш, че си правят гнездо. Някакви материали дал ли си им? Не е изключено да я скубе, за да използва перушината за гнездото. Дай им някакви дребни късчета плат, изсъхнали листенца или нещо подобно. Моите много обичат да си постилат в гнездото изсъхнали обелки от краставици и конците, които стърчат от стъблото на фурмата вкъщи. Като цяло и обикновени конци ще им харесат. Само памук не давай, защото си заплитат ноктите в него.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

iovi23
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Май 2013
Мнения: 3

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2013, 22:55:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Значи материали за гнездото съм им оставил и те си го направиха страхотно, но им дадох малко повече материали и те го пренатруфиха мъжкия я скубеше но леко взе и само няколко перца! Точно тава направих  разделих ги веднага когато се прибрах от училище. Промивки и правя и сутрин и вечер. Раната тамън заздравява и тя започва да се чеше като малко дете. Наблюдавах ги известно време мъжкия е много мил с нея като бяха в една клетка лягаха в гнездото и се сгушваха не съм очаквал от него така да направи, но ето уви. Благодаря за бързия отговор. Ще ви държа в течение.  И още нещо правилно ли съм реагирал, защото съм още нов при птиците и ги имам от няколко месеца.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Май 2013, 18:47:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Като заздравее раната ги събери. Не ги дръж отделно много дълго. Но ги наблюдавай! Wink
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети