Зебровите амадини се карат

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Milan
Нов
Нов


Години: 29
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 13

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Септември 2013, 13:29:21    Заглавие: Зебровите амадини се карат Отговорете с цитат

Имам един чифт зеброви амадини.Преди известно време започнаха да се карат (мъжкия да я гони от пръчките който съм сложил)но се караха около 10 секунди.Но 3 дни след това женската снесе 1 яйце и не започна да го мъти.А пък сега пак започнаха да се карат.Но въпроса ми е като се карат женската започва да снася ли?И да очквам ли яйца?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Септември 2013, 13:29:21    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Септември 2013, 20:03:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи как „се карат“. Принципно скандалите не са пряко свързани със снасянето. Има го момента обаче, когато мъжкия може да започне де скубе женската или други амадинки, ако има такива, за да използва перушината за гнездото. За всеки случай, дай му нещо за постелка - конци (памук не, защото им се заплита по крачетата), сухи листа от някое домашно растение, обелки от краставици или каквото друго подходящо намериш.
Може да продължи да снася. Обикновено мътенето започва от второто яйце. До колкото имам наблюдения с моите амадинки, отглеждането на малки в клетката е трудно. Много опити са правили, но просто не си мътят яйцата. Успешните мътения все бяха в разни саксии из хола.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети