Проблем с малък александър.
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

brusherr
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2013, 9:46:26    Заглавие: Проблем с малък александър. Отговорете с цитат

Взех папагала от роднини по тях ни думи е на 2 години от 2 дена е при мен и го пускаx вчера цялден но от вчера забелязах. ще го нарека лек проблем да се надявам с окото и то само с едното ако някой може да ми каже да ли е опасно за него или да ли е болен ще съм много благодарен.

(Давам и снимки)



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2013, 9:46:26    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2013, 20:09:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Затворено ли му е окото? Постоянно ли? Чеше ли го? Да има гурли или някакъв секрет? Как е като цяло птичката - жизнена ли е?
Доста въпроси наведнъж, но ще е добре да опишеш по-подробно, за да стане ясно.
А и, ако е постоянно затворено и очевидно нещо не е наред, най-допре при ветеринар. Все пак дистанционно може само предположения да правим. Smile
Бързо оздравяване! Wink
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

brusherr
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2013, 22:47:38    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Затворено ли му е окото? Постоянно ли? Чеше ли го? Да има гурли или някакъв секрет? Как е като цяло птичката - жизнена ли е?
Доста въпроси наведнъж, но ще е добре да опишеш по-подробно, за да стане ясно.
А и, ако е постоянно затворено и очевидно нещо не е наред, най-допре при ветеринар. Все пак дистанционно може само предположения да правим. Smile
Бързо оздравяване! Wink


Да затворено е но не постояно като се мърда си го отваря не го чеше няма гурли или секрет иначе е жизнен днес му купих едно топче да си играе чак като му го взема после ме хапе със сила.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Септември 2013, 23:16:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Не звучи зле. Хубаво е, че няма гурли или други видими изменения. Наблюдавай го и утре как ще се държи. Виж, когато е затворено, дали е само него държи затворено или и двете. Ако е само едното, тогава явно нещо го дразни. Хубаво е да се посъветваш с ветеринар, дори и без птичката, просто за да си спокоен, а и за да чуеш компетентно мнение.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

brusherr
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Септември 2013, 11:36:38    Заглавие: Отговорете с цитат

ами аз се съветвах той каза че щом е едното е възможно просто така да си прави аз си мислех че може някъде да го е ударил и просто да го дразни сега гледам него затваря и е много по добре дори си чисти перата снощи дори бях му дал една топка и полудя направо почна да хапи силно като му я взех ме надявам се да няма проблем.

искам да попитам имам и вълнист папагал да ли ако ги пусна и двата ще се бият ?

а ако има проблем с окото и него хвана на време проблем ли е за живота на животинчето ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Септември 2013, 16:04:52    Заглавие: Отговорете с цитат

На теория всяко едно възпаление може да бъде фатално, но смятам, че далеч преди да се стигне до подобен развой ще разбереш. Първо, притеснително е, ако изобщо не си отваря окото. Второ, ако има сериозен проблем, рано или късно ще си проличи - зачервяване, гурли, ще го дразни и т.н. За сега можеш да бъдеш спокоен, но му хвърляй по едно око как е. По описанието ти изглежда в добро здраве. Smile

А относно другия въпрос, до характера на птичките си е. За всеки случай, ако решиш да ги пускаш заедно, избери ден, в който ще можеш да си при тях, за да наблюдаваш дал се карат. Ако няма конфликти е ок да ги пускаш заедно, но иначе си е опасно, защото александъра е доста по-силен и може да нарани вълнистото.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

brusherr
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Септември 2013, 17:20:25    Заглавие: Отговорете с цитат

сега забелязах че пак го държи затворено но само като стои на едно място мога ли да му взема някакво лекарство за всеки случай ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Септември 2013, 22:57:02    Заглавие: Отговорете с цитат

А дали просто не дреме?
Иначе, ако прецениш, пак към ветеринар трябва да се обърнеш. Аз не мога да ти предложа лекарство.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

brusherr
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Септември 2013, 23:50:02    Заглавие: Отговорете с цитат

със едното око ли да дреме само ? Smile не знам затова питам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 27 Септември 2013, 11:56:47    Заглавие: Отговорете с цитат

brusherr написа:
със едното око ли да дреме само ? Smile не знам затова питам.

Не знам. Не, че няма и такива случаи, но просто ми е трудно да преценя така, а и на снимките външно си изглежда наред.
Казах ти, наблюдавай го и ще се разбере дали му е имало изобщо нещо.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

brusherr
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Септември 2013, 10:57:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси за помощта искам да попитам лесно ли се научават да говорят защо не съм много запознат с техният вид и не мога да намеря информация никъде.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Септември 2013, 17:40:35    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз не съм имал александър. Нямам представа колко са приказливи.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

brusherr
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Септември 2013, 11:02:55    Заглавие: Отговорете с цитат

аха той/тя вече не си затваря окото но имам и друг проблем от време на време хапе силно по точно като е в клетката и по рядко като извън нея някаква идея как да го отуча да хапе силно защото четох че си помагат с човката но преди да ухапе някой се наежва и пищи страно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Септември 2013, 14:26:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че те плаши. Едната ми корела се държи по същия начин. Не се е отучил, но и не съм правил нищо по въпроса.
Може би, ако се опиташ да му спечелиш доверието, като например му подаваш от ръка нещо за ядене? Нямам идея точно как ще стане отучването.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

brusherr
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Септември 2013, 16:33:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще пробвам
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mar4
Нов
Нов


Години: 43
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Юни 2013
Мнения: 6

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Октомври 2013, 17:49:05    Заглавие: Отговорете с цитат

И моя хапе доста настървено. Дори когато се опитвам да му дам храна от ръката си. Странното, е че никой в този форум не ми отговори какво да направя. Моя дори и хъхка като гъска....Все пак ако има някой идея как това пиленце да престане с агресивното си поведение ще съм много благодарна!
_________________
https://www.facebook.com/pages/MBarova-Photography/187202464658927?ref=hl
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

brusherr
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Октомври 2013, 12:33:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Днеска се къпа на чешмата но проблема е че с клюн пипна сапуна пречи ли това и майка ми преди 1 ден беше мила с някакъв доместос надявам се всичко да се измило за 1 ден но трябва ли да се притеснявам от тия 2 та препарата ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Октомври 2013, 22:43:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Едва ли е изял нещо от него. Разбира се, нито доместоса, нито сапуна е препоръчително да се ядат, дори и от хора. Съмнявам се сам да реши да ги пробва, но, за да не се притесняваш, не го пускай, когато има някъде намазано с препарат за чистене.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

brusherr
Нов
Нов


Години: 30
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 12

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Октомври 2013, 10:49:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Така имам още един проблем ако може да ми дадете съвет купих нова пуилка от която не съм го видял да пие само я кълве от горе да ли е възможно защо усеща че не  е неговата тоест страта която аз чупих и в момента не знам да ли пие вода моля за съвет Smile .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Октомври 2013, 0:03:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Пие. Ако не пие, ще пропие, няма къде да ходи. Гледай дали водата намаля за по-лесно, защото трудно ще уловиш момента точно когато пие. Но няма опасност да умре от жажда. Може да се опъва отначало, но ще свикне и с новата.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети