Съвети за врана

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Nala
Нов
Нов


Години: 48

Offline
Регистриран на: 14 Сеп 2014
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Септември 2014, 1:42:55    Заглавие: Съвети за врана Отговорете с цитат

Здравейте,

Днес спасихме една врана,която буквално от нищото се появи на пътя.Веднага спряхме с колата и я заведохме на ветеринар.След преглед се оказа,че птичката е била оцелена в крилцето с въздушна пушка и за това е паднала.Лекарката шинира крилцето,сложи и антибиотична пастичка.Свързахме се с центъра  в Стара Загора,където любезна дама ми отговори там не могат да я приемат защото се занимавали само с защитени птици. Посъветва ме  с какво да я храня и това е!От Варна съм.Нямам координати на орнитолози.Ако някой може да помогне още с някой акъл какво да правя от нататък ще съм му много благодарна.Спешно изчетох  каквото има из нета всичко за враните в домашни условия.Нямам идея колко е възрастна птицата,но не е бебе.В момента враната е в клетка.Хапна малко сурово месенце,и семена за капризни папагали ,които ни дадоха пък от магазина за домашни любимци.Сложихме и вода,в която реши да се изкъпе и накрая я разля.Сега сменихме съда на водата и я поставихме по-високо.
От Варна съм.Нямам координати на орнитолози.Ако някой може да помогне още с някой акъл какво да правя от нататък ще съм му много благодарна
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Септември 2014, 1:42:55    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Септември 2014, 23:39:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Спасили сте не врана , ами чавка
(Corvus monedula).
Няма значение - всяка една птица е толкова ценна , колкото са ценни хората като тебе.

поздравления.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Nala
Нов
Нов


Години: 48

Offline
Регистриран на: 14 Сеп 2014
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Септември 2014, 18:43:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Да,разбрахме ,че лейди Гага  е чавка всъщност.Ходихме на трети ветерринар,който беше все пак оптимиситично настроен,за разлика от другите.Оказа се не добра прогнозата за съжаление.Крилцето е смляно,почти без шанс да заздравее.Шанса да започне да лети отново с много малък,но поне да е живичка.Каквото зависи от нас ще го направим!Все пак шинира крилцето за тялото .Не било добър вариант да се шинира с клечки и подобни приспособления.Сложи и яка.Дай Боже всичко да е наред,събота сме на лекар.Иначе Лейди Гага се ядосва на яката и ,че е затворена ,но хапва месенца(сурови,сварени),семена ,пие водичка в която има и антибиотик.
Интересен и друг факт обаче-имаме две котки,не я закачат.Само седят от далече  и се  гледат и толкова.Подушиха клетката и до там.Едната само отиде с лапичка да си открадне от манджата на Лейди Гага. Smile
Стискайте палци да се възстанови! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети