Проблем с ЖАКО
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

StinSo
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Окт 2007
Мнения: 21

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 13:06:14    Заглавие: Проблем с ЖАКО Отговорете с цитат

здраваеите от няколко часа сам в този форум и ми стана интересну като четях проблемите та ре6их да пусна тема и за моито жако.Казва се Поли и незнам каква му става имаше опашка и пера но след 2 седмици почна да се скуби няма опашка  и пера на коремчето и на гарба какво да права плс хелп   Sad
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 13:06:14    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 15:34:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Първо здравей
и сега кам темата това е само от стрес папагала е стресиран и си скуби перата еидн ветеринар ми каза Smile
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 15:41:52    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз така знам - че е или от страс или от самота.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 15:43:56    Заглавие: Отговорете с цитат

StinSo е мой приятел познаваме се и сам му виждал папагала млад е но наистина няма пера Sad иначе издава много звуци и повтаря мелодиики които му исвириш за радост не го е страх много от хора Smile
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

StinSo
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Окт 2007
Мнения: 21

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 15:48:02    Заглавие: Отговорете с цитат

благодаря а някакви начини да го предрасположа така че да не е стресиран защото Поли е от 2 месеца в моето семеиство и наи много се е преварзал кам мен и вечер като го пускам на мен дава наи много да го галя но ми е жал за него така като се скубе  Sad
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 15:54:44    Заглавие: Отговорете с цитат

според мен трябва някакви витамини да се дават но това ще каже най-добре йо защото учи за ветеринар Smile
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

StinSo
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Окт 2007
Мнения: 21

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 16:44:44    Заглавие: Отговорете с цитат

мерси
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 17:41:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Обръщай му повече внимание и може да спре да се скуби.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

StinSo
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Окт 2007
Мнения: 21

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 18:16:21    Заглавие: Отговорете с цитат

прекарвам по 6-7 часа с него и затова сигорно е свикнал наи много с мен но кажете какви витамини да му сложа вав водата  Confused
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 18:32:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей. Добре дошли сред нас StinSo и Поли. Немога да ти кажа защо се скубе папагала.Има твърде много причини.МОже да е от скука, да има заболяване на кожата или перата(паразити и др.)Разкажи ни за Поли.От къде го имаш?Колко време сте заедно?С какво се храни?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 19:45:38    Заглавие: Отговорете с цитат

StinSo написа:
мерси

има няколко причини за скубането при папагалите, дори съм превела тема тук във форума, прочети я ако искаш. Според мен, птицата е отегчена, а това е най-честата причина за самооскубването. жакото е много интелигентно същество и не може просто да го сложиш в клетка, те искат много грижи и внимание.предложи му нови игри и играчки, нещо което да ангажира вниманието и, но ако не си сигурен че сама си скубе перата, я заведи на лекар задължително, вероятно са паразити.честно ти казвам, че според мен витамините могат да подпомогнат, но няма да ти решат проблема.
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=94
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nikolai
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 20:04:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Сащо така може да отидвеш на ветеринар да ти изпише някакви лекарства с които да помогнеш на паапгала Дано се управи Confused
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 21:12:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж какво намерих и го прочети.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

StinSo
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Окт 2007
Мнения: 21

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 22:01:23    Заглавие: Отговорете с цитат

ми Поли ми беше донесен от атия на баштами един приятел ми го докара защото бил кацнал на кораба.След като го докара Поли се преварза кам моето семеиство на наи много кам мен.Имам го от 2 месеца.Но през тези 2 месеца тои се научи да имитира звуци дори и по някои пат се базика с мелодиката на званеца на вратата  Very Happy  но с тез звуци тои почна да се скубе  Crying or Very sad  таман му пораснаха перца на опашката и тои гу ускуба  Sad  и на ветиринар го водих но тои каза че ще се оправи наи много до седмица но така и не се оправи.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Veronika
Активен
Активен




Offline
Регистриран на: 23 Сеп 2007
Мнения: 81
Местожителство: Варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 22:08:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочете ли статията която ти дадох?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

StinSo
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Окт 2007
Мнения: 21

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 22:20:32    Заглавие: Отговорете с цитат

да и ми стана ясно за някои неща дори забраних на наште да пушат в стаята щото в статията пишеше че много вреди цигариния дим
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 22:21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Veronika написа:
Виж какво намерих и го прочети.

въпреки добрите ти намерения не е желателно да пускаш линкове към други сайтове за птици

_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 22:24:15    Заглавие: Отговорете с цитат

StinSo написа:
да и ми стана ясно за някои неща дори забраних на наште да пушат в стаята щото в статията пишеше че много вреди цигариния дим
и ти ши тряаа спреш в стаята  Razz хах Smile
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

StinSo
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Окт 2007
Мнения: 21

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 22:25:14    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina написа:
Veronika написа:
Виж какво намерих и го прочети.

въпреки добрите ти намерения не е желателно да пускаш линкове към други сайтове за птици
ззнам че не е хубаво момичето да не пуска такива линкове но се пак много и благодаря и не само на нея ми на сички които ми помогнаха  Smile благода ви за помошта
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 25 Октомври 2007, 22:35:05    Заглавие: Отговорете с цитат

най-малкото е обидно да се пускат линкове към статии, които са едно към едно с тази дето съм се мъчила да превеждам посред нощите. явно с някой  от линка на Вероника  посещаваме един и същи чужд сайт и сме превели една и съща статия. както и да е....колкото до помоща, както не веднъж съм казвала- този форум е за това, да си помагаме. Smile
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети