Нуждая се от съвет - втора птичка почина за 4 дни

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

explorer
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Яну 2018
Мнения: 3
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2018, 18:49:36    Заглавие: Нуждая се от съвет - втора птичка почина за 4 дни Отговорете с цитат

Здравейте,

Съжалявам че започвам с неприятна за мен тема, но се нуждая от съвет.
Дъщеря ми много искаше финки  за Нова Година и след доста умуване се навих.
Взехме клетка и на 28-и декември взехме първата двойка от един зоомагазин. Продадоха ни ги за мъжко и женско макар че според мен и двете бяха женски, поне ако съдя по липсата на червени бузи и характерното оцветяване под крилата. Само дето женската имаше по-светла човка. За жалост именно тя си отиде на 31-ви след обед. Много тъжно и дъщеря ми доста се разстрои. Спешно потърсих друга и от друг магазин, макар и от същата верига взех ново птиче което вече беше мъжко, предвид червените бузи и окраската. то беше видимо по-здраво и развито и пееше много по-силно и хубаво, но уви преди малко ми се обадиха, че са го открили и него мъртво в клетката.
Дайте съвет какво да правя. И двете си отидоха за приблизително 3 денонощия, а едното кара вече 7-и ден. Храним ги със една храна, която купихме от Кауфланд, от която ядат и двете.
Дадохме им на два пъти варено яйце по около 1/4, също и листа от маруля, а също и настърган морков и ябълки. Сменяме водата всеки ден.
Четох темета за папагалчето, която се препоръчва в една  от другите теми, за начинаещи птицевъди.

Бъркам  ли някъде?

Не искам да бързам с нова птичка, но пък и до колкото знам, финките не изкарват дълго сами.

Всякакви идеи са добре дошли.

Поздрави и весела Нова Година!
Виктор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Януари 2018, 18:49:36    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

explorer
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Яну 2018
Мнения: 3
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2018, 21:34:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет,

От тогава взех още 2. Първата изкара също 3 денонощия. След това дезинфекцирах клетката, смених храната, преварявам им водата, махнах едно голямо цвете наблизо, но уви следващото мъжко изкара 10 дни и тамън се зарадвахме, че се задържа - и то си отиде по сходен начин.
Вече не знам, сега птичето си стои самичко. Предложих на човека от когото взех последните 2, да го вземе, но той не посмя, понеже гледа и други и се опасяваше, че може да е болно или носител на някаква болест, но няма как да се провери.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Denima
Гост








\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Февруари 2018, 9:23:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей explorer, надявам се птичето да е оцеляло все пак. Можеш да споделиш за развитието Smile
Върнете се в началото

explorer
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Яну 2018
Мнения: 3
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Юни 2018, 12:03:04    Заглавие: Вече са двойка :) Отговорете с цитат

В края на пролетта реших да направя един последен опит и без особени надежди взех едно мъжко птиче от магазин. Слава на бога, оцеля.  Вече станаха два месеца от както си живеят двете и е много забавно. Мисля че свикнаха едно с друго.
Чудя се кога ли ще започнат да се чифтосват и да снасят яйца. Има ли някакъв сезон?
Забавно е и им се радваме. Вече и ние свикнахме с тях. Не съм ги пускал да летят извън клетката от както са две. В началото пуснах женската 1-2 пъти, но после трябваше да я прибирам и мисля, че това й причиняваше стрес. Някой има ли представа след колко време може да се счита, че са свикнали и ще се върнат в клетката?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Амадини (Финки) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети