Размножаване на канарчета
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

sandan
Напредва
Напредва


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Мар 2008
Мнения: 31
Местожителство: Сандански

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 14:15:37    Заглавие: Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Здравей
sandan !!!
С какви птици се занимавате ?

Ами с цветни канари,от певческите  само харцер .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 14:15:37    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

polited
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Фев 2008
Мнения: 31
Местожителство: БУРГАС

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Март 2008, 14:50:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, моля да ми помогните да реша дали да чифтосам моите канарчета. Женското е жълто качулато. Миналата зима беше много болно - хъркаше при дишане. Давах антибиоток и успях да спася горкото пиленце. Тази зима не е спряло да линее, непрекъснато перушина пада, какво ли не давам като витамини, плодове, трева - не спира. Иначе е жизнено, няма голи места по тялото, храни се много добре.
Та въпроса ми е да я чифтосвам ли или е слаба.
Иначе мъжкото ми е ярко оранжево и пее много хубаво.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Март 2008, 16:24:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами най - лесно като му духнеш коренчето ще разбереш дали е слабо , и сам ще разберете какво да правите Smile
от мен успех !!!
sandan много интересно аз си мислех ,че във България нама харцери Smile а ето имало само браво м ога да кажа за това !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

sandan
Напредва
Напредва


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Мар 2008
Мнения: 31
Местожителство: Сандански

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Март 2008, 23:25:04    Заглавие: Отговорете с цитат

По харцери се запалих като бях на изложба в Чехия.От една Германка си взех добри птици ,но за съжаление почти никой в Бг не отглежда такива птици.Аз си подържам около 5-6 чифта за удоволствие,много ми харесва тихата им песен.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Март 2008, 18:38:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Наистена много малко хора имат от тях , аз имам малиноа  Smile е да песента им е доста по висока но аз съм им голям фен Smile и харцерите много ми харесват няма спор Smileтова са двете породи канарчета който ме вълнуват мноого Smile дано и аз един ден да имам този шанс да посетя една от тези изложби в чужбина която сте посетили Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Март 2008, 20:44:53    Заглавие: Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Наистена много малко хора имат от тях , аз имам малиноа  Smile е да песента им е доста по висока но аз съм им голям фен Smile и харцерите много ми харесват няма спор Smileтова са двете породи канарчета който ме вълнуват мноого Smile дано и аз един ден да имам този шанс да посетя една от тези изложби в чужбина която сте посетили Smile

Човек никога не трябва да спира да се надява, Тоше Ако колегата ги размножава, защо не попиташ за пиленце? Всъщност и аз бих го направила
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sandan
Напредва
Напредва


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Мар 2008
Мнения: 31
Местожителство: Сандански

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Март 2008, 23:13:14    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina написа:
todpetrov написа:
Наистена много малко хора имат от тях , аз имам малиноа  Smile е да песента им е доста по висока но аз съм им голям фен Smile и харцерите много ми харесват няма спор Smileтова са двете породи канарчета който ме вълнуват мноого Smile дано и аз един ден да имам този шанс да посетя една от тези изложби в чужбина която сте посетили Smile

Човек никога не трябва да спира да се надява, Тоше Ако колегата ги размножава, защо не попиташ за пиленце? Всъщност и аз бих го направила

Размножавам ги ,много са плодовити и добри родители.Сега Имам около 10 харцерчета от първо люпило на няколко чифта,но до края на сезона трябва да са около 50,ако искате ще ви дам.
Относно изложбите,много са хубави.Аз съм ходил в Чехия и  Италия бях очарован.Преди месец ходих на световното първенство в Белгия,чудесна организация ,десетки хиляди посетители от цял свят просто  супер.Дано на всички ви се отдаде да посетите нещо подобно.Тази година световното ще е в Пиаченца Италия.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

polited
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Фев 2008
Мнения: 31
Местожителство: БУРГАС

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2008, 16:27:24    Заглавие: Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Ами най - лесно като му духнеш коренчето ще разбереш дали е слабо , и сам ще разберете какво да правите Smile
от мен успех !!!
sandan много интересно аз си мислех ,че във България нама харцери Smile а ето имало само браво м ога да кажа за това !!!

Ами най - лесно като му духнеш коренчето ще разбереш дали е слабо , и сам ще разберете какво да правите. Какво значи това?


Последната промяна е направена от polited на 25 Март 2008, 13:40:32; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

lgdani
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 24 Мар 2008
Мнения: 8
Местожителство: гр.София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2008, 21:06:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте от мен Даниела . Доста неща прочетох във форума и искам да попитам разбиращите за един проблем с моите канарчета. Гледам канарчета от август месец миналата година и сега за първи път ги размножавам. Имаме/ аз и моят съпруг/ три канарчета две женски и един мъжки. Захранихме ги както трябва и събрахме едното женско с мъжкият . Канарката снесе 4 яйца и легна да
мъти. С триста молби по познати намерихме още един мъжки и го пуснахме при другата,
но не се харесаха и се принудихме да пуснем нашия мъжки при втората женска. Всичко
беше наред, тя снесе три яйца и тогава той започна да разваля гнездото. Тя така и не легна
да мъти и се принудихме да преместим двете яйца /третото беше пукнато и го изхвърлихме/ при трети чифт където по същото време канарката ни легна да мъти. Много объркано стана за което се извинявам - дано ме разберете. Въпросът ми е каква може да е причината мъжкия да развали гнездото и след колко време можем да ги съберем отново. Честно си признавам, че с мъжо не сме много вещи и постояно ходим и питаме опитни канаровъди, но всеки ни казва
различни неща и вече не знаем на кого да вярваме. Предварително благодаря
_________________

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sandan
Напредва
Напредва


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Мар 2008
Мнения: 31
Местожителство: Сандански

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 24 Март 2008, 23:45:14    Заглавие: Отговорете с цитат

lgdani написа:
Здравейте от мен Даниела . Доста неща прочетох във форума и искам да попитам разбиращите за един проблем с моите канарчета. Гледам канарчета от август месец миналата година и сега за първи път ги размножавам. Имаме/ аз и моят съпруг/ три канарчета две женски и един мъжки. Захранихме ги както трябва и събрахме едното женско с мъжкият . Канарката снесе 4 яйца и легна да
мъти. С триста молби по познати намерихме още един мъжки и го пуснахме при другата,
но не се харесаха и се принудихме да пуснем нашия мъжки при втората женска. Всичко
беше наред, тя снесе три яйца и тогава той започна да разваля гнездото. Тя така и не легна
да мъти и се принудихме да преместим двете яйца /третото беше пукнато и го изхвърлихме/ при трети чифт където по същото време канарката ни легна да мъти. Много объркано стана за което се извинявам - дано ме разберете. Въпросът ми е каква може да е причината мъжкия да развали гнездото и след колко време можем да ги съберем отново. Честно си признавам, че с мъжо не сме много вещи и постояно ходим и питаме опитни канаровъди, но всеки ни казва
различни неща и вече не знаем на кого да вярваме. Предварително благодаря

Понякога мъжкият разваля гнездото на женската и и пречи да мъти.В такъв случай се отделя и се оставя женската да мъти спокойно.
В твоят случай ,можеш да събереш птиците  ,женската снася след около 10-15 дни отново,и ако мъжкият пак и пречи го махни след снасянето на трето яйце.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

inok_dimitrii
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Мар 2008
Мнения: 13
Местожителство: гр.Сунгурларе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Април 2008, 21:55:35    Заглавие: Re: Размножаване на канарчета Отговорете с цитат

Здравейте приятели,канарката ми снесе 4 яйца и следвайки съветите  ви вадих яйцата.След снасянето на 4-то отново ги върнах в гтездото,но канарката почти не ляга върху тях.Виждам,че мъжкия я гони но тя не.Трябва ли да ги разделя и да извадя яйцата,или само даизвадя яйцата?Храня ги с зеленина,клонки и смески за канари.Да неби да е от храната?

Админ: До тук мнението го имш в тази тема!

Посъветваха ме да спра зеленината и да отделя мъжкия,направих го.Тази вечер извадих яйцата,зощото тя не лягаше върху тях.Правилно ли постъпих?
_________________
"Щом вземам от теб,значи си богат."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

inok_dimitrii
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Мар 2008
Мнения: 13
Местожителство: гр.Сунгурларе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 10:39:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново,
Нормално ли е канарката да снася през 4-5 дни?Снощи изкарах яйцата от гнездото,защото канарката не лежеше,а тази сутрин е снесла отново.Наблюдавам я,че не лежи постоянно,а вече яйцата са 5.Какво да правя?
_________________
"Щом вземам от теб,значи си богат."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 19:49:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето защо не е легнала нещо не е била добре и затова е забавила снасянето на 5 яйце може и 6 да има Smile остави и яйцата ако няма друго яйце би трябвало да легне да ги мъти а мъжкият го махни щом я гони Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 8:48:46    Заглавие: Имаме си яйце ! Отговорете с цитат

Здравейте,

В неделя събрахме наште канарчета. Бяхме им сложили външна и вътрешна гнездилка, избраха си външната и направиха заедно прекрасно гнездо от нарязани водопроводни кълчеща и малко памук. Много са внимателни едно към друго - хранят се и си помагат.

И днес (четвъртък) - голяма радост настана в къщи - имаме си първото яйце !

Колебая се дали да го извадя, защото нямаме стари или изкуствени - женската ляга, но за кратко 3-4 минути и става.

Утре ще пиша пак.  Успешен ден на всички!
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 11:57:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Извади го , аз не подлагам стари или изкуствени яйца Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 12:26:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Надявам се да не питам за нещо, което вече е писано, но не съм попадала на такава информация, а и никога не съм имала бебета пилета...и до яица не се е стигало, така че ще попитам Защо трябва да се махне въпросното яице? И защо по принцип се слага изкуствено или...старо
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 13:05:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Е този път те хванахме в незнание Мария   - шегичка

Писано е много по въпроса във форума, а освен това е много Логично : Ако женската почне да мъти веднага след първото снесено яйце - малките ще се излюпват по реда на снасяне т.е. всеки ден по едно и първите ще надраснат много последните и няма да им позволят достъп до храната от родителите и най вероятно последните ще загинат!
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 13:18:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Тошко е прав, извади го, тя вероятно ще си продължи спокойно да снася. Като снесе последното-върни всичките наведнъж, за да се излюпят едновременно.
Емо е прав, наистина има много писано по темата във форума, моля ви, четете!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 13:54:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами всъщност аз чета...няма тема, която да не съм отворила, разгледала и обмислила...и въпреки това не ми е ясно . Не мога да проумея как птицата няма да усети, че яйцето е изкуствено...а и в природата птиците оцеляват в по-тежки условия /главно имам предвид намирането на храна /като се мътят по естествения си ред. Със сигурност има жертви, но до колкото знам доста хора се оплкват, че и при спазване на условията за вадене на яицата пак умират пилете или въобще не се излюпват. Не е ли редно да бъде малко по-естествено? Пак казвам, че не съм капацитет в областта, защото нямам опит, а само наблюдения от прочетеното . Със сигурност сте по-наясно от мен, аз само се чудя...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 16:56:46    Заглавие: Отговорете с цитат

В природата оцеляват 2 от 5 канарчета, което в предвид подготовката, хранененето и дори комерсиалната цел на развъждането на канарчета е меко казано незадоволително. Птицата не прави разлика между изкуствено и естествено яйце, пък и така има много по-голям шанс всички пиленца да оцелеят
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 4 от 6

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети