Размножаване на канарчета
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 17:07:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре, съгласна съм Smile  Щом броя на оцелелите е по-голям съм ЗА с две ръце. Най-важните неща са здравето и живота, всичко останало може да се оправи с желание упоритост, а щом сме поели отговорност да гледаме живи същества трябва да правим всичко възможно. Надявам се някой ден и в моите клетки да има примирие и да се стигне до яица и бебета Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 17:07:15    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

inok_dimitrii
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Мар 2008
Мнения: 13
Местожителство: гр.Сунгурларе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 18:21:38    Заглавие: Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Ето защо не е легнала нещо не е била добре и затова е забавила снасянето на 5 яйце може и 6 да има Smile остави и яйцата ако няма друго яйце би трябвало да легне да ги мъти а мъжкият го махни щом я гони Sad

Благодаря ти приятелю.Днес е снесла още едно яйце,и от вчера лежи.Бях изкарал мъжкия,но днес го пуснах при нея отновои той веднага отиде при нея и започна да я храни.
_________________
"Щом вземам от теб,значи си богат."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sandan
Напредва
Напредва


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Мар 2008
Мнения: 31
Местожителство: Сандански

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Април 2008, 21:31:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Ами всъщност аз чета...няма тема, която да не съм отворила, разгледала и обмислила...и въпреки това не ми е ясно . Не мога да проумея как птицата няма да усети, че яйцето е изкуствено...а и в природата птиците оцеляват в по-тежки условия /главно имам предвид намирането на храна /като се мътят по естествения си ред. Със сигурност има жертви, но до колкото знам доста хора се оплкват, че и при спазване на условията за вадене на яицата пак умират пилете или въобще не се излюпват. Не е ли редно да бъде малко по-естествено? Пак казвам, че не съм капацитет в областта, защото нямам опит, а само наблюдения от прочетеното . Със сигурност сте по-наясно от мен, аз само се чудя...

В природата птиците подобни на канарчето инстинктивно лягат след като снесат трето или четвърто яице,доста канари също го правят,но с времето при домашното канарче тези инстинкти са притъпени и затова се налага да се подменят яйцата.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 1:38:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Много се радвам ,че канарката е легнала .
Аз тази година оставих две канарки да снасят и когато решат да легнат едната снесе 3 и легна но имаше и 4 яйце Smile но разликата в излюпването е само 10 часа на пилетата Smile и въпреки това гледам как изостава най - малкото Sad и незнам дали ще отцелее , а другата чак след 4 но имаше 5 яйца и незнам как 2 се излюпиха 1 ден по късно  и затова ги подложих на друга двойка която нямаше малки така от 8 двойки 4 имат пилета ,а 6 гледат а другите две чакам наново да снесат Smile .
Та за разлика от папагалите канарите немогат да отгледат малките си когато са с голяма разлика от излюпването си , защото папагалите са в хралупа и малките са на по голяма площ и може да бъде видяно от родителите си докато при канарите най малките остават под другите и така остават гладни и умират !@
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 10:49:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Ясна работата, вече ще си знам Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lgdani
Нов
Нов


Години: 46
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 24 Мар 2008
Мнения: 8
Местожителство: гр.София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 12:12:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Дали някой може да ми помогне като ми обясни какви може да са причините канарката ми да изхвърли излюпеното днес пиленце от гнездото? Днес сутринта то още имаше форма на яйце т.е. е съвсем новоизлюпено и понеже на мястото където ги гледам не е топло колкото трябва преместих кафеза на друго място. След около два часа отидох да видя какво става и го намерих на пясъка. Прибрах го отново в гнездото, но не знам какво да очаквам. За съжаление в друго гнездо канарчето е вече доста голямо и там не мога да го преместя, в третото канарката легна да мъти преди три дни и там също не става. Имам и друга свободна канарка, но нямам представа дали би го приела и хранила като не е нейно. Друго също си мисля възможно ли е да го изхвърля мъжкия?
_________________

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

inok_dimitrii
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 26 Мар 2008
Мнения: 13
Местожителство: гр.Сунгурларе

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Април 2008, 14:06:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес сутринта видях още едно яйце в гнездото,стават 7 и Слава Богу лежи.Кажете ми правилно ли ги храняConfusedКупена храна-пакетирана,която продават в зоомагазините,а аз добавям сусам,овес,слънчоглед,орехова ядка,ябълка,клонки.От кога се смятат дните за мътенето,от деня на лягането,или от деня на снасянето на последното яйцеПишете,че се слагат капки против "салмонела",когато се излюпят малките.Днес говорих с ветеринар и той ми препоръча някакъв нов антибиотик"Гелиприм",но незная каксе дозира и каква е схемата на прилаганеМоля пишете какви други медикаменти прилагате,и за какво и когаПолзотворни почивни дни.Бог с вас
_________________
"Щом вземам от теб,значи си богат."
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 13:31:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние решихме като за първи път, да не вадим яйцата и днес вече имаме 4-то, което още не се различава по цвят, така че явно ще има още.

След второто женското лягаше за кратко, след третото яйце вече легна за мътене и очакваме първите три да се излюпат заедно!

Имаме такива колебания - да махнем ли последното яйце за да не я мъчим, пък и то нали ще закъснее с 2 дни и е почти обречено!
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

sandan
Напредва
Напредва


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Мар 2008
Мнения: 31
Местожителство: Сандански

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 14:01:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Емо написа:
Ние решихме като за първи път, да не вадим яйцата и днес вече имаме 4-то, което още не се различава по цвят, така че явно ще има още.

След второто женското лягаше за кратко, след третото яйце вече легна за мътене и очакваме първите три да се излюпат заедно!

Имаме такива колебания - да махнем ли последното яйце за да не я мъчим, пък и то нали ще закъснее с 2 дни и е почти обречено!

Това че имате 5 яйца не значи 5 пилета
Затова мисля че не е нужно да изхвърляте яйцето,а дали ще закъснее с 2 дни зависи кога канарката е легнала да мъти.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Април 2008, 11:53:55    Заглавие: Нямаме пиленца ! Отговорете с цитат

Здравейте приятели,

Малко сме притеснени и разтревожени!
Захранихме добре нашите канарчета и ги събрахме заедно на 29 март. Веднага направиха добро според мен гнездо и започнаха да се ухажват.

На 3 април женското снесе първото яйце, не го вадихме но то лягаше за малко.
Така 5 дни поред то снесе 5 яйца.
Според нашете наблюдения легна да мъти сериозно без да става след 3-тото т.е. на 5 април. Сутрен сме виждали как се оплождат, мъжкия се качкаваше пърхащ върху женската.

През цялото време женското мъти най старателно, а мъжкия е много внимателен и я храни. Когато женската ставаше за не повече от 1 мин мъжкия веднага наднича в тнездото и често ляга - нескопосано.

И така след цялото старание на женската днес сме 19 април и нямаме пиленца!

Много сме разочаровани, но май трябва да почакаме още 2 дни и после не знам какво да правим !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Април 2008, 20:17:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Емо това , което можеш да направиш сега е да вземеш яйцата и срещу лампата да провериш дали са пълни . Сега можеш да се питаш как ще разбереш ами ако са тъмни и не прозират това показва ,че има зародиш в тях Smile . След като разбереш какво е положението с яйцата ще знаеш какво да правиш Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Април 2008, 12:25:01    Заглавие: Имаме си пиленце ! Отговорете с цитат

Голяма радост у дома на този хубав празник !

Имаме си пиленце !

Женската продължава да мъти - далиняма да го задуши !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Април 2008, 12:37:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито !!! И аз имам 4 малки днес Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Април 2008, 14:31:52    Заглавие: Re: Имаме си пиленце ! Отговорете с цитат

Емо написа:
Голяма радост у дома на този хубав празник !

Имаме си пиленце !

Женската продължава да мъти - далиняма да го задуши !

Честито и на двама ви! Няма да се задуши, Емо, тя трябва да го топли, до като се опери.Пожелавам ти още пиленца, да са ти живи и здрави!!!
И на теб, Тоше!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Април 2008, 20:38:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на bubolina i Тодор за поздравленията !

Около 5 часа след първото излюпено пиленце се излюпи и второ - и двете са много жизнени - при доблежаване на гнездото вдигат главички с отворена човка ( да ме извинят всички опитни канаровъди но в нашето семейство това е първото ни люпило и сме много превъзбудени - особено децата ! ).

Второто птиче обаче се излюпи от синьото - последното яйце - такива бяха и нашите сметки - очаквахме пиленце още преди 3 дни но явно първите 3 яйца са не оплодени - ще почакаме още ден -два - те не пречат на 2-те сладурчета - даже им помагат да си подпрят гравичките на тях.

И така ние вече сме горди с нашето канарско семейство - мисля че имаме време и за второ люпило - дано тогава се справят по добре Smile
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Април 2008, 20:45:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Емо написа:
Благодаря на bubolina i Тодор за поздравленията !

Около 5 часа след първото излюпено пиленце се излюпи и второ - и двете са много жизнени - при доблежаване на гнездото вдигат главички с отворена човка ( да ме извинят всички опитни канаровъди но в нашето семейство това е първото ни люпило и сме много превъзбудени - особено децата ! ).

Не бързай да вадиш яйцата, особено ако не си ги подменял.В краен случай, наистина помагат, пиленцата да си подпират главичките. Започни с ежедневна дажба от варено яйце с малко галета, но само това. ЗАПОМНИ- в никакъв случай зеленина и особено морков, до като са толкова малки. Ако имаш витамини "Промотор-43", давай във водата. След около 2 седмици ще ти трябва второ гнездо, имаш ли?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Април 2008, 3:38:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами аз няма какво да добавя към това ,което ти казва бубулина ,а за второ люпило време много има Smile ,че и за трето  Smile даже Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

sandan
Напредва
Напредва


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 19 Мар 2008
Мнения: 31
Местожителство: Сандански

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Април 2008, 21:56:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Второто птиче обаче се излюпи от синьото - последното яйце - такива бяха и нашите сметки - очаквахме пиленце още преди 3 дни но явно първите 3 яйца са не оплодени - ще почакаме още ден -два - те не пречат на 2-те сладурчета - даже им помагат да си подпрят гравичките на тях.

Smile[/quote]

А ти искаше да изхвърлиш последното яйце
Честито първи пилета.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Април 2008, 13:39:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Прав си приятелю,

Но нали затова се консултирам и уча от Вас опитните!

Много са жизнени засега !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Април 2008, 17:10:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Емо нали са от бакърените малките ,ако е така трябва да се намериш оцветител и да им даваш Smile ,че да имат по добро оцветяване Smile или да им даваш от тази меката храна за червени канари Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети