Копувам си Малък Александър искам съвет приятелчета

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

emilestia
Нов
Нов


Години: 41

Offline
Регистриран на: 09 Яну 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2008, 18:17:33    Заглавие: Копувам си Малък Александър искам съвет приятелчета Отговорете с цитат

Утре ще ходя да капаросвам в един зоомагазин  пиленцето ама първо бих искал да се консултирам с по вещи хораSmile.Предлагат ми Малък Александър на 8 месеца за 200 лв за цената мисля че е приемлива за този вид ама се чудех възрастта дали е добра за да го взема в смисъл не е късно да се опитоми и да свикне с мен това ме вълнува повече.Хайде по опитните да се изкажатSmile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2008, 18:17:33    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2008, 18:50:22    Заглавие: Отговорете с цитат

всяка една птица може да се опитоми със време и търпение а във бургас гледах че има за 100 лв малак алкесандър на 9 месеца Wink
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

emilestia
Нов
Нов


Години: 41

Offline
Регистриран на: 09 Яну 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2008, 18:55:03    Заглавие: Отговорете с цитат

atanas написа:
всяка една птица може да се опитоми със време и търпение а във бургас гледах че има за 100 лв малак алкесандър на 9 месеца Wink

преди колко време си я видял за тези парички разликата е драстична
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Януари 2008, 20:36:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Цените са различни на всякаде. Крайната цена се определя от собсвеника на пилето, в твоя случей от зоомагазина. Ако искаш точно това пиле го вземи, но ако искаш се свържи с човек който ги развъжда.Може да ти предложи по-ниска цена.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Януари 2008, 0:05:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Цената на малкия александър не е толкова голяма за малкия е до 100 лв. Но за мутациите лутино албино син сив и тн цената е от 150 нагоре .Но с това че цената на зърнените храни се покачи драстично нормално е и цената на папагалите да е по голяма
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

LIA6I
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 19 Яну 2008
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Януари 2008, 20:03:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!Мисля да си купувам малък александър.В магазина ми казаха ,че е на 2 години.Искам да попитам на такава възраст може ли да се научи папагал да говори?И се интересувам горе-долу до каква възраст може да се научи един папагал да говори?Дали ще успее папаглче да се привърже на такава възраст?

Предварително благодаря!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

atanas
Активен
Активен


Години: 31

Offline
Регистриран на: 09 Окт 2007
Мнения: 110

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Януари 2008, 21:11:59    Заглавие: Отговорете с цитат

не всеки папагал по точно индивид може да се научи да имитира човешка реч
но по приницп щом е на 2 години малко трудно ще се научи
_________________
Едно кралско жако - Додо Smile
И едни валнисти папагалчета - Кики и Коко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 19 Януари 2008, 21:13:31    Заглавие: Отговорете с цитат

LIA6I написа:
Здравейте!Мисля да си купувам малък александър.В магазина ми казаха ,че е на 2 години.Искам да попитам на такава възраст може ли да се научи папагал да говори?И се интересувам горе-долу до каква възраст може да се научи един папагал да говори?Дали ще успее папаглче да се привърже на такава възраст?

Предварително благодаря!




На две години е трудно да се социализира птица, особено ако досега никой не се е занимавал с нея. С много търпение и постоянсво всияко се постига.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Attitude
Нов
Нов


Години: 43
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Фев 2008
Мнения: 1
Местожителство: Plovdiv

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2008, 15:04:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Аз  имам от 4мес  Малък Александър-синя мутация и още се страхува.
Дайте ми съвет
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 13:03:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм имала Александър, но мисля, че при повечето птички ситуацията е сходна. Има папагалчета, които лесно се привързват и такива, които го правят трудно...твоето явно е от вторите. Гледай да си по-често до него, но не така, че да го плашиш.  Говори му спокойно, давай му лакомства, пускай го да лети в стаята ти и гледай да го оставяш да се прибира сам, а не ти да го гониш. Ще ти е нужно повечко търпение. Сега съм в същото положение - старото ми папагалче свикна с нас за 1 месец и искаше непрекаснато да каца върху нас и да си играем, а сегашните ми са доста страхливички, но вярвам, че с времето ще свикнат. Другото важно е, че имаш по-голям шанс, понеже е едно - когато са две не ти обръщат внимание или ти обръщат само под формата на любопитство към теб, а като е само ще приеме теб за приятел. Обаче при едно папагалче трябва да имаш наистина много време за него, защото се чувстват зле като са самотни.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети