пренасяне на папагал през граница

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

panasonic_s
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 03 Авг 2007
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2007, 14:12:10    Заглавие: пренасяне на папагал през граница Отговорете с цитат

Искам да пренеса папагал (александър)през граница за испания със самолет.Интересува ме какви са изискванията за пренасането му,някакъв телефон за информация,интернет адрес или каквото и да е свързано с това.Има ли значение големината на клетката,птичия грип пречили,някой случвало ли му се е същото като при мен.Мерси предварително Razz .Чао и ще чакам вашите отговори.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2007, 14:12:10    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2007, 14:42:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото знам за притежанието на всички видове папагали освен вълнисти и корели се изискат документи. Без тях не може птицата да мине границата. А и заради птичия грип в някои страни е забранено внасянето на птици, но не знам точно кои.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2007, 15:31:05    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
Доколкото знам за притежанието на всички видове папагали освен вълнисти и корели се изискат документи. Без тях не може птицата да мине границата. А и заради птичия грип в някои страни е забранено внасянето на птици, но не знам точно кои.


Документи се изискват само за застрашените видове (Александрите не са), така че докуменит не ти трябват, за друго нямам информация, но предполагам, че в багажното отделение може да пътува в преноска.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2007, 23:03:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом ще патуваш със самолет най-лесния начин да разбереш какви документи ти трябват е да питаш служителите на самолетната компания.Те би трябвало да са запознати с всички изисквания и начините на транспорт на птиците. Мисля че няма да има много проблеми.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Poli
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Ное 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Ноември 2007, 12:40:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Скоро ни се наложи да пътуваме зад граница с корелите ни.Някои хора казаха че няма нужда от документи други казаха че трябват.На границата с Македония също не знаят защото в крайна сметка тръгнахме с тях без никакви документи, то стана едно чудо на границата!викаха ветеринар и му обяснявам че никой неможе да ми даде инфо.В крайна сметка се оказа че трябвало сертификат описват се особени белези на папагалите и че са в добро здравословно състояние и че могат да минават през граница.Този сертификат казаха че се вади както за кучета и котки, но в зооклиниките незнаят за какво става въпрос! В крайна сметка ме пуснаха да мина защото ги изнасям от България но на връщане вадихме такъв от Македония.Но в България все още незнам от къде да се изкара ако науча нещо ще пиша.САМО ЗНАМ, ЧЕ СЕРТИФИКАТА Е С ВАЛИДНОСТ ОКОЛО МЕСЕЦ!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети