Къщичка за гнездене
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 22:00:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Тази хралупа е маллка но въпреки това ако са се развили не им пречи . Това че единят е мъжки няма спор но за / султанката / тази дето е без бузи немога да кажа със сигорност от снимката че е женса . В хралупата не слагай нищо друго освен две шепи дървени стърготини от широнолистен материал.А най добрият витамин Е е понълниците от семна . Аз лично ползвам смеската за декоративни гълъби в нея има около 25 вида семена . Ако незнаеш как се прави покълицата пиши ще ти кажа. ЧАО!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 22:00:49    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Февруари 2008, 23:14:42    Заглавие: клетки Отговорете с цитат

Да ДАВИД_67 , аз съм съгласен ,че с покълнали семена е добре но все пак не всеки може да ги прави и трябва малко да се внимава с тях според мен , аз не рискувам още да давам да си призная. А може да споделиш с нас как ги правиш ти и как ги поднасяш и още полезни съвети защото ще са от значение и за мен и то много . Аз за сега залагам на витамините да си призная Sad Sad Sad ,а за това какво да има на пода аз просто съдя от канарите си но знам ,че памука не е подходящ само Sad ами това е от мен за сега !!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Poli
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Ное 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Февруари 2008, 10:04:04    Заглавие: Отговорете с цитат

И за мен е полезно да споделите мнението си за памука,въпреки че вече имахме малки които постоянно наблюдавах.Все пак възрастните си подредиха както на тях им е удобно и си го разстилат и нагласят не съм видяла да го изхвърлят както правеха с някои от стърготините.Но все пак щом казвате Благодаря ви.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Февруари 2008, 12:52:50    Заглавие: папагали Отговорете с цитат

По принцип не е добре да се използва , но все пак ако сте няма ли проблем може да използвате но ,аз лично съм против има други по - безопасни материали та пух от някоя домашна прица добре измит и изсушен пак става все пак папагалите имат последна дума .
За мен ако имат по голям избор да избират така ,ще разберете за следващите гнезда какво само да предложите !!!! Ако имате и вие някое предложение споделете аз не гледам папагали но това не означава ,че не съм им голям фен преди всичко!!! Чувал съм ,че някой сега ползват мъх от цветарските магазини ,който се използва за аранжировка на плетените от тел окачени саксий !!! Това било близко до това, което използвали в природата но аз не разбирам това е само ,което съм чувал от хора занимаващи се с развъждането им . Аз мисля ,че всеки си има избор и да пробва така ще разбере ,кое най-доброто за птиците му!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Февруари 2008, 13:29:04    Заглавие: Отговорете с цитат

На корелите ми миналата година им сложих едни влакънца, които се продават в зоомагазина, а освен това мъжкия накъса един картон и използваха редимно него. не съм имал проблеми.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 20:09:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за съветите, но за съжаление нищо независи от мен.Откакто захранвам с ябълка и яйце женската определено ''охажва'' мъжкия.Той  не я иска. Като няма любов няма и пилета.
Замислям се за нов мъжки и да преместя вироглавото ми пиле в друга кетка а Галя и друг съпруг да си имат пиленца. Само незнам как да стане номера.Ами ако тя нехареса новото пиле??? Иначе съм харесала един сладур, очевидно над 1 година.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 21:00:22    Заглавие: Отговорете с цитат

jo чул ли си мъжкия да пее?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Февруари 2008, 21:23:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Пеее? Той не млъква!!!Но пее на мен , на приятеля ми , на огледалото... казва си името.Стряскасе като го записвам и млъква , но все още упорито се опитвам да го запиша. Знае 3 мелодии.В момента почти подсвирва(като на мацка). Мисля че е прекалено питомен и това е проблема.Той не я харесва.Пусна ли го лети 10 мин и после ми каца на рамото.Пощи ме. Пее ми. Много е социален. Мисля че пристигането на Галя беше грешка. Тя не е виновна, но има нужда от другарче което да я харесва.
Взехме я защото Чочо прекарва доста време сам и ми се искаше да има приятелче.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2008, 1:42:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Jo ами ,ако вземех и други корели няма ли по-лесно да свикне ако спреш да го глезиш няколко месеца
може и да стане нещо ,но аз само така си мисля !!!!!
Нека някой да каже , дали съм прав или съм в грешка
Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2008, 1:54:32    Заглавие: Отговорете с цитат

Немога да спра да го ''глезя''.Той си е моето пиленце.Лети редовно, хапва от масата идва при мен при повикване.... Исках да има приятел и да не е сам. Идеята за къщичка е на приятеля ми.Според мен няма особен смисъл но се опитвам да се старая. След  като за една година несвикна с Галя май е време да се откажа и да го оставя да си живее като домашен любимец.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2008, 3:17:19    Заглавие: Отговорете с цитат

ДА сега май е момента да търсиш за нея приятел Sad Та да има с кой да се забавлява и тя Smile , а и може да имат малки знаели се ?! УСпех дано имате най - доброто решение на този въпрос ,аз обичам канарите си но немога да си позволя да се превържа към тях ,защото се налага да се продават някой от тях ,когато нямат необходимата си песен за ятото Sad но така е няма как , ако искам някой ден да имам добри пилета певци !!!!
Да много ме ограничава в избора и на други птици но няма как, когато обичаш пойни птици и то от определена порода се налага Smile !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2008, 9:43:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също мисля, че не трябва да спираш да го глезиш. Той си е свикнал и ще се стресира, ако почнеш да се държиш по-хладно.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2008, 9:46:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен ще трябва да си вземеш друга мъжка корела.Преди години от едно люпило корели едно от малките се държеше по особено от другите беше по кротко и любопитно закачашесе подсвиркваше особено. Големия ми син си го хареса и започна да се занимава снего отделно от другите .След време то започна да изговаря няколко думи и стана много социален.Аз реших да извадя поноление от него и го чифтосах с една много хубава женска .Но за съжале той не и обръщаше внимание .Пробвах и с друга женска но ефекта беше същия. Стигнах до извода че такива птиц не стават за работа!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2008, 12:16:43    Заглавие: Отговорете с цитат

david_67 какво стана с корелата после?Върна ли я при сина ти?
Сега въпроса е как да избера мъжки?Гледах в един зоомагазин че две лутино корели много се ухажваха, но продавача ми е приятел и почти 100% сигурен че са от едни родители и ме посъветва да не рискувам. Чудех се дали да не взема мъжкия?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2008, 14:32:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Хора кажете какво правите като ви се излюпят много папагалчета ? аз вече имам инфо от каде да си взема така неоткриваемото гнездо, ама все си мисля, че ако почна да трупам клетки у дома по някое време няма да ме изтърпят, а пък едва ли ще мога да се разделя с папагалчетата...вие какво правите?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

david_67
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Сеп 2007
Мнения: 84
Местожителство: Кюстендил

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2008, 16:26:45    Заглавие: Отговорете с цитат

jo върнах корелата но миналото лято я забравихме отвън кадето постянно беше през деня.Някаква животина беше блъснала клеткат птицата беше жива но беше стресирана и  след седмица поцина .Много съжалявам но грешката си беше моя.
Вземи си друга мъжка корела мой съвет да е султанка /без бузи като женската/Те са по трудни за рзпознаване на пола но искай съвет от този който ти я продава.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2008, 16:34:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямам проблем с белоликите сладури, те признаците са подобни като на другите. Мисля да ида в събота или неделя да и харесам един.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2008, 17:15:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Чочо вече тършува из къщата. Галя го спуква от бой. Стискайте палци. В събота имах уговорка да си избирам мъжки, но дали да не му дам още малко време?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Февруари 2008, 17:26:25    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
Чочо вече тършува из къщата. Галя го спуква от бой. Стискайте палци. В събота имах уговорка да си избирам мъжки, но дали да не му дам още малко време?

Дай му време. Моите се бият също, в момента преди да започнат да се чифтосват. Всъщност това е нещо, като на "любов-като на война". Така че просто изчакай още малко.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Poli
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Ное 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 23 Февруари 2008, 22:54:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Изчакай! и нашите се бият постоянно нищо ,че вече лежат яйцата.Много често се случва да се бият и то доста сериозно и крещят, след минута ги гледаш как се пощят.Дай му още малко време  най лесно е да купиш нов мъж.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети