Червенокръст папагал (Psephotus Haematonotus)

 
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ????? Форуми : Папагали : Видове
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2007, 19:32:27    Заглавие: Червенокръст папагал (Psephotus Haematonotus) Отговорете с цитат

Червенокръстият папагал, наричан още „поен” папагал е с дължина приблизително 28см и като такъв спада към средните видове. Разпространен в югоизточната част на Австралия. Предпочита слабо залесените площи с постоянни водоизточници. Една или няколко птици се възползват от все по нарастващите сечища в Австралия, където лесно намират тревните семена, с които се хранят. Двойка папагали или пера са намирани в близост до фермерски постройки, но могат да бъдат видени и в парковете или по телефонните стълбове на предградията. Леко закръглен с дълга опашка, мъжкият е със светло зелени врат,глава и гърди със сини нюанси.Долната част на гърба е яркочервена, корема жълт,преминаващ в бяло и зелено под опашката. Крилете са синьо-зелени със жълти участъци.



Женските са бледо маслиненозелени с бледо жълто на врата и гърдите. Под опашката са бели и имат сини пера по раменете. Човките им са по-бледи от тези на мъжките индивиди.

Подрастващите приличат на възрастните, но са бледо оцветени. Червенокръстите папагали са изключително социални и живеят на големи ята. Когато търсят храна най-вече по земята, те се събират на малки групи, които могат да прерастнат в малки ята. Когато се нахранят, пият вода и по заздрачаване завършват деня в дупките на дърветата, където обикновено живеят. В плен, тези папагали могат да се отглеждат във волиери с навес 3 х 2 х 1 метър, като за размножаване се изполва дървена къщичка с размери 15 х 15 х 40 см с централно разположен отвор от 5см. На свобода,гнездят  в дупки по дърветата, но могат да бъдат открити и в под навесите на фермерски постройки.Разножават се между декември и август, снасят до 6 яйца,а периода на инкубация е от 21-25 дни. Мъжкият храни женската през цялото време, след излюпването на пиленцата той активно участва в изхранването им. Малките напускат гнездото след около 1 месец, но известно време след това могат да бъдат оставени при родителите си. Мъжкият е особено агресивен по време на размножителния период и тогава не трябва да се отглеждат с други птици.




Превод: Бубулина
Източник: http://www.asnu.org.uk/

Точкова система с награди: 3 точки!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни!"


Последната промяна е направена от bubulina на 30 Юли 2007, 21:37:48; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Юли 2007, 19:32:27    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2007, 21:20:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Колко са големи, че да знам  дали са средни ил големи папагали? Confused Или аз не съм видял или не пише.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!


Последната промяна е направена от misho на 10 Ноември 2007, 19:54:40; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Юли 2007, 21:38:48    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
3!  Very Happy Колко са големи, че да знам  дали са средни ил големи папагали? Confused Или аз не съм видял или не пише.

поправката е нанесена. их ама съм тройкаджийка.... Rolling Eyes  Laughing
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ????? Форуми : Видове Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети