Хибриди
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Хибриди
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Май 2008, 4:10:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето така ви искам колеги Smile ! Та нека само за Диви птици и Хибриди да си говорим , а кой колко знае си е за него и ако реши може да го споделя с нас Smile . Добре е да се намери начен да се отглеждат диви птици легално и тогава ще намалее интереса на лов Smile но до тогава ,каквото и да кажем няма да е правилно за всички Sad . Аз не се захващам с диви птици ,защото първо не знам дали ще отцелеят ,а и незнам как да се грижа Sad и затова чакам една добра популация развъдени в плен птици за едни бъдещи успехи с хибриди те Smile . Това е от мен за сега Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Май 2008, 4:10:58    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Май 2008, 11:04:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пак да си кажа по темата за хибридите все пак. имам две яйца, но наистина незнам дали са се чифтосвали. Единствено, че в последно време, той нея гонеше, а не тя него. Мисля, да я оставя да си снесе каквото има и да си полежи. Ако не са оплодени, в което съм почти убедена, просто ще пиша тоя сезон брак. Няма да я мъча, да я пускам за трети път на канар. Той се скъса да я вика милия
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Май 2008, 13:28:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами няма проблем да я пуснеш и 3 и 4 път , като гледам добре ги храниш а те не са гледа ли пилета и няма да се измъчат много сега знам някой колеги биха ми каза ли , че ще се износи женската но това не е много сигурно Wink е да прави сА но все пак нека да не е брак сезона Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Май 2008, 21:22:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Бубе,(нали нямаш нищо против,ако така ти казвам? ),според мен не е добре да пускаш женската за трети път!Както съм казвал и винаги ще продължавам да го казвам!Канарката не е машина за снасяне на яйца!Това не е кокошка!Два пъти за развъден сезон е достатъчно!Догодина на другия развъден сезон пак!Това е моето мнение! Дано яйцата са оплодени!Стискам палци!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Май 2008, 21:37:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Aко птицата получава достатъчно калций няма да се изстощи ако снесе и трети път . За тях уморителното е топленето на яйцата и после храненето на малките.Но дори и два пъти да е вадела пилета може нормално и трети път да снесе ако е гледана добре.Нормално в природата чинковите птици снасят по 2-3 пъти.  Глоляма част от първото люпило не оцелява /около70%/ понеже съвпада с люпенето на врановите птици които пък от своя страна изхранват  малките си с голишарчетата на пойните птици.Успешни  в природата са предимно 2-рото и 3-тото люпило.Желая ти и аз късмет.Не забравяй  че птиците трябва да починат малко ако се наложи  3-ти опит.Образуването на яйцеклетка и отделянето и от организма не е истощителен процес.При жената това става веднъж месечно ,при кучето и котката е около 2-3 пъти в годината,при някои гълъбови птици то може да продължи цяла година в зависимост от това дали е благоприятна годината.А при кокошките носачки това се случва всеки ден.Канарчетата ествсвено не са  кокошки но нормално понасят 3 пъти в един сезон да имат малки.Но пак казвам само и единствено ако за тях се полагат оптимални грижи и запасите от калции в организма им са достатъчни за нормалното образуване на яйчната черупка на яйцето.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Май 2008, 13:59:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси колеги, но не ми е цел да вадя пилета. По скоро се бях запалила по хибридите Ако стане, стане, ако не...ще я оставя да почива. Човек трябва да опитва, за да постигне нещо. Понякога се получава, понякога не
Имам си три чудесни пойни папагалчета, които ме радват тази година. Благодаря ви много, за помоща
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Май 2008, 22:01:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Бубе,какво става с яйчицата?Как са нещата при тях?Надявам се да ни дадеш добри новини след няколко дни!Стискаме палци аз и колегите!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 1:11:40    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз чакам за положителни резултати Smile аз имам един канар не съм го видял един път да яри канарката а вече имат 3 пилета Smile ,това ме кара да чакам добри новини Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 9:53:09    Заглавие: Отговорете с цитат

До тук са 3 яйца, но е рано още да проверявам, дали са оплодени . Благодаря за подкрепата и стискайте палци, ще ви държа в течение, разбира се.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 0:07:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Стискаме Бубе с всички сили!Чакаме да ни зарадваш!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 22 Май 2008, 2:51:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Да и чака ме Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Май 2008, 14:03:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Купих си хибридите от Пловдив за външната волиера, но засега са в клетки че не съм ядовършил.

Вече свикнаха с новата обстановка, пък и най сетне успях да ги разделя в отделни клетки.

Невероятни са - не спират да пеят - даже и на тъмно - песента им  силна и много различна от канарчетата - поне от мойто.

НАй много ми хареса тази на хибрида от щиглец - много дълга и разнообразна, от конопките пеят прияна но кратка песен, а от органела още не съм го чул че той е сега в нова клетка и свиква!

Пожелам на всички да се имат добре пеещи  хибриди !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Май 2008, 17:38:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито !!!  И успех  с тях Smile , а да и чака ме снимки с готовата волиера Smile .
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Май 2008, 17:56:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Успех и от мен с хибридите!Колегата с по-горния пост е прав - чакаме снимките!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Емо
Потребител
Потребител


Години: 58
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 10 Ное 2007
Мнения: 68
Местожителство: Благоевград

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Май 2008, 18:03:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятели малко ви досадих с моите Волиери, но ще станат готови скоро !

Основната конструкция е готова и боядисана в тревисто зелено, сега слагаме мрежата - оказа се трудно че е много жилава - 12,5 х 25 мм.на ролка.

може би до средата на юни ще сме готови Smile

Ще има една за пауните с външен двор, две отделения за златни и диамантени фазани и една за канари и хибриди!

Обещавам снимки но трябва да линеят първо фазаните и пауните че са млади еще и неса оцветени истински и с прекрасната опашка пауна !

А относно хибридите - аз само ги харесвам, и им се наслаждавам на прекрасните песни - не ги развъждам - но един приятел от форума ми обеща прекрасни хибриди на есен !
_________________
БЕЛИ ПАУНИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Юни 2008, 13:26:17    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление и второто люпило се оказа неоплодно и разделих девойката и щиглеца. Мислех нея да пусна за трети път на канар...но нека почива. Не е нужно целта да е винаги успешен сезон, за сметка на изтощението на птицата. Чудя се само едно: дали да я мисля за в бъдеще като евентуална партньорка на щиглеца, или да му търся евентуално друга? Явно нещо не правя като хората....ако имаше универсален отговор-прави това и това, щеше а е много лесно, но уви. Дайте съвети колеги, дали да я запазя /защото съм чувала, че канарка пускана на канар, по-трудно след това се чифтосва с диваци/ и как за в бъдеще, да засиля вероятността да получа хибриди. Благодаря ви за търпението и подкрепата.
бай дъ уей -има ли значение възрастта за размножаване при диваците?
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юни 2008, 15:25:07    Заглавие: Отговорете с цитат

bubulina написа:
За съжаление и второто люпило се оказа неоплодно и разделих девойката и щиглеца. Мислех нея да пусна за трети път на канар...но нека почива. Не е нужно целта да е винаги успешен сезон, за сметка на изтощението на птицата. Чудя се само едно: дали да я мисля за в бъдеще като евентуална партньорка на щиглеца, или да му търся евентуално друга? Явно нещо не правя като хората....ако имаше универсален отговор-прави това и това, щеше а е много лесно, но уви. Дайте съвети колеги, дали да я запазя /защото съм чувала, че канарка пускана на канар, по-трудно след това се чифтосва с диваци/ и как за в бъдеще, да засиля вероятността да получа хибриди. Благодаря ви за търпението и подкрепата.
бай дъ уей -има ли значение възрастта за размножаване при диваците?

Какво имаш в предвид за възраста?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юни 2008, 20:47:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, наистина, колко годишен е щиглеца? Имаш предвид, че може да е прекалено млад, или обратно? Аз отскоро имам, и тази година няма да се пробвам с хибриди, но пък не съм сигурна на каква възраст е и дали ако не е много млад догодина ще се получи...
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mytanta
Нов
Нов


Години: 145
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 11 Май 2008
Мнения: 19

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юни 2008, 20:59:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Задължително около клетката на канарката и щиглеца трябва да има друга клетка с мъжки канар в нея.Когато канарката е разгонена и постояно чува песента на канара,в повечето случаи допуска щиглеца до сношение.Клетката на двойката да е изолирана от други птици ,да нямат видимост.Дори можеш леко да се завие с някакъв прозрачен тънък плат да няма какво да ги разсейва.Искат много силна храна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юни 2008, 0:26:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Послушай mytanta ,съвета който ти дава е много добър и ценен.Много кръстоски са направени именно по този начин.Ето едно наистина профисионално  и  наистина добро виждане  на нещата.А ве никой не се сети да те попита междо другото пее ли  мъжкото пиле: сигорен  признак че се намира в кондиция и в готовност за размножаване.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Хибриди Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети