Хибриди
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Хибриди
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2008, 17:48:39    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

Здравейте и  от мен!  С  канарчета се занимавам от  много години, но  в момента  слабост са ми хибридните канарчета.  С  интерес бих споделил опит  с вас!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2008, 17:48:39    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2008, 17:55:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Сподели своя опит. С какви хибриди се занимаваш?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 29 Януари 2008, 19:03:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Писането на кирилица е задължително!

Последната промяна е направена от fridolina на 19 Април 2008, 22:11:29; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Януари 2008, 18:09:01    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

На аватара е европейско диво канрче-органел, а иначе съм имал и мозамбикско. И с двата вида съм вадил плодовити хибриди.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Януари 2008, 10:45:11    Заглавие: Отговорете с цитат

За  щастие  в България  има  вече  създадена  мутация  на развъдени в домашни условия зеленики, щиглеци  а  в  момента  се работи  за меланинов  вариант  на елшова скатия!
Модератор: Моля не поствайте две мнения едно след друго, ползвайте функцията Edit! И се запознайте с Правилата
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Март 2008, 23:30:40    Заглавие: .... Отговорете с цитат

Тази година ще пускам четри чифта за хибриди, а вие?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Perta
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 02 Фев 2008
Мнения: 53
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Март 2008, 1:11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Интересно ми е как преценяваш от кои птици ще се получи добър чифт...
_________________
Не бива са слушаш.
За да чуеш нещо, не бива да слушаш.
За да видиш нещо, не бива да гледаш.
За да схванеш нещо, не бива да мислиш.
За да кажеш нещо, не бива да слушаш.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Март 2008, 13:55:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Perta написа:
Интересно ми е как преценяваш от кои птици ще се получи добър чифт...

Признаците за чифтосване, са като при канарите - взаимно обръщане на внимание. А от кои ще се получи добър чифт, само времето може да покаже!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 28 Март 2008, 19:49:01    Заглавие: клипове с хибриди и диви канари Отговорете с цитат

Ето малко загадки за мен и много лесни за теб  Краси
ето как пее птичка в ръка на човек





ако може коментари и обяснения за клипчетата Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Март 2008, 13:36:35    Заглавие: н Отговорете с цитат

Тоше, като отговоря на въпроса ти, сигурно пак ще издразня някой, но ще рискувам! Птица може да пее в ръката ти по няколко причини. Аз не съм виждал пеещ в ръката канар, но съм виждал пеещ в ръка щиглец, който живее при стопанина си вече седем години! Птицата е по спокойна и кротка, от който и да е канар, взима храна от ръка и обича да пее кацнала на пръста на стопанина си, а също и хваната в ръка. А от клипчетата нямам какво толкова да коментирам освен, че хибридите от кръсточовка са плодовити. И както винаги клиповете са много добри!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 30 Март 2008, 19:00:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много за отговора Краси Smile ! А това за хибридите от кръсточовка незнаеш ,че са плодовити
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 12:35:51    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

Отдавна си мисля да пробвам такава хибридизация, но и тази година ще пропусна. Може би догодина?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 19:51:23    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво ти липсва да направиш тази хибритизация реалнос ?
Ако не е тайна само Wink
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Април 2008, 22:07:12    Заглавие: х Отговорете с цитат

Тоше, имаш лични!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2008, 15:57:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Канарката снесе едно яйце, очаквам и другите. Почти 100% съм, че не са оплодени, но за всеки случай след седмица ще ги проверя. Много съм раздвоена- тя го гони активно, а той и не прави опити за сношаване. Дали да изчакам още след като махна първото гнездо или да я пусна при канар, за да не си проваля размножаването изобщо. Много бях мераклийка, но от опита ви съдя, че е въпрос на късмет, да намериш подходящата двойка.....а моята явно не е.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2008, 16:29:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бързай  да  се  отказваш, изчакай  да си снесе всичките яйца нищо, че  са празни, после дай почивка две седмици и  опитай отново. Давай през това време на щиглеца разтворим във вода витамин Е, все пак не забравяй, че в природата той ще е готов за съешаване в края на май-началото на юни! Нека успеха на начинаещия бъде с теб!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2008, 19:37:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Serinus написа:
Не бързай  да  се  отказваш, изчакай  да си снесе всичките яйца нищо, че  са празни, после дай почивка две седмици и  опитай отново. Давай през това време на щиглеца разтворим във вода витамин Е, все пак не забравяй, че в природата той ще е готов за съешаване в края на май-началото на юни! Нека успеха на начинаещия бъде с теб!

Много ти благодаря, ще те послушам. Да започна ли даването на витамин Е и всеки ден ли да бъде?
btw имам и второ яйце
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Serinus
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 25 Яну 2008
Мнения: 108

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Април 2008, 9:53:04    Заглавие: Хибриди Отговорете с цитат

Всеки ден през тези две седмици. Разтворими витамини ще намериш в твоя "любим" Зооцентър!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Април 2008, 12:42:17    Заглавие: нещо повече за винамин Е искам да знам !!! Отговорете с цитат

Каже те ми повече за този витамин Е ,кото марка или нещо такова защото тук се смлях да обикалям и никъде няма такова нещо Sad всеки ми вика ,че няма чист витамин Е за животни или птици Sad на , кого да вярвам незнам Sad !?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 20 Април 2008, 14:33:49    Заглавие: Re: нещо повече за винамин Е искам да знам !!! Отговорете с цитат

todpetrov написа:
Каже те ми повече за този витамин Е ,кото марка или нещо такова защото тук се смлях да обикалям и никъде няма такова нещо Sad всеки ми вика ,че няма чист витамин Е за животни или птици Sad на , кого да вярвам незнам Sad !?

Тоше, аз си купих "човешки"витамин Е, на капсули от аптека.. Пробивам една капсула с игла и го сипвам във водата. логиката ми подсказва, че витамин Е си е витамин Е, независимо от човешка или ветеринарна аптека го купуваш.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Хибриди Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети