Хибриди
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Други птици : Хибриди
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Май 2008, 16:08:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля, че сме вманиачени. Замисли се колко хора сме на едно мнение и как само твоето се различава, това не ти ли говори нещо? Просто тук всички обичаме птиците и всеки по свой начин изразява любовта си към тях, а ако тази любов е достатъчно силна и РАЗУМНА ще предпочетем да се откажем от това да си ги гледаме в полза на доброто за тях! Само си помисли как попадат в ръцете на циганите и как се грижат за тях....колко измират докато стигнат до пазара и колко след като ги купи някой!
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Май 2008, 16:08:41    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Май 2008, 17:09:12    Заглавие: Отговорете с цитат

..

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:10:23; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Май 2008, 17:22:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Виж, аз гледам вълнисти папагали съвсем законно. На скоро защитавах наш съфорумник, който гледаше щиглец, намерен в лошо здравословно състояние, защото смятах, че ако го пусне ще умре....е той така или иначе за съжаление умря!
Ако смяташ, че разсъждавам като "безмозЪчна патка" не мога да ти променя мнението, а и честно казано не виждам смисъл да се опитвам. В любовта ми към животните няма НИЩО ПРАКТИЧНО и не би трябвало да има. Знам, че нито на държавата, нито на мангалите им пука! Явно и на теб не ти пука, ама на мен изобщо не ми пука, че на вас не ви пука, пука ми само за животните!
Извинявам се ако съм започнала да прекалявам, модераторите или администратора  могат да изтрият пост-а ми по преценка.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Май 2008, 18:30:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо спорите колеги Confused за съжеление можем само да обича ме птиците и да ги гледа ме . А незаконна търговия ще има винаги просто това много трудно може да се промени Sad !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2008, 10:42:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Просто ми е мъчно за това, което се случва
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2008, 18:44:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека и аз напиша нещо за този прословут вечен спор/може ли или не може да гледаме диви птици/ Но първо искам да ви приканя към по- сдържани исказвания и не искам в никакъв случай да се обиждате в противен случай ще трябва да се разделим. Това е форум и всеки който иска може да изкаже лично мнение независимо дали на другите им харесва или не.Но място за обиди няма.Сега по същество. Двойка щиглеци за сезон снася около 3 пъти между 4 и 6 яйца, за едно лято това прави 15 пиленца. Ако предположим ,че в страната ни има 200 000 чифта ''а те са доста повече'' се получава цифрата ТРИ  МИЛИОНА за един сезон.Това значи,че за 5 години ще се получи така че ние няма да можем да дишаме от тях.Всеки знае че това е невъзможно,че на другата година има пак толкова птици и даже по малко от колкото са били преди.Своят дан вземат хищниците,неблагоприятните метероологични условия,наводнения ,суша ,глад студ и прочие.Ако можем да смятаме и си признаем пред себе си,че сме наивни ама наистина наивни псевдозащитници ще разберем ,че не кафезната /дори и незаконна/орнотология  e причината техният брой да намалява застрашително.Казвал съм го и пак ще го кажа: птиците си отиват поради напредването на съвременните технологии.Ние убиваме и променяме постоянно техните естественни местообитания.ПРИМЕР: най- големият воден бръмбар обитаващ нашата страна вече може да се види само на картинка. Става въпрос за голямото водолюбче.Срещата с пеперуди като голямо нощно пауново око или мъртвешка глава може да се оприличи като удряне на големият джаг под от тото2.И тях ли циганите ги изловиха и продадоха.Не се карайте приятели нито се обиждайте, това няма да ви помогне а и на природата също.Животинският и растителен свят на планетата е нещо наистина велико и уникално ако не друго то поне заслужава да се знае защо си отива.Ние сме едни от последните щастливци които имат пряк допир с това ЧУДО. Нека поне го испратим подобаващо.Преди да ме осъдите за писимизма който ме е налегнал искам да ви кажа нещо.Днес за преход 300 километра с колата си блъснах поне 3-4 птици.Всеки го прави но на не всеки му прави впечатление това.Когато на едно място спрях пред един сгазен но все още жив смок ми стана много мъчно.Тъкмо тръгвах когато пред мен една дива зеленоглава патица тръгна да пресича пътя а зад нея се  тътреха около 15 жълти мъничета.Нямах време даже да се усмихна защото автомобила който ги въхрлетя мина през тях като през малка гара.Профучавайки край мен зърнах лицата им и повярвайте ми хората вътре продължаваха да си говорят все едно нищо не се е случило.Ето така си отива природата приятели ,за повечето хора незабелязано ,а вие тук си извадихте очите.Бъдете хора и недейте спори за глупости.Не трябва да се толерира масовата търговия с птици но не трябва и да се наричат хората престъпници които имат пернат любимец от местната ни фауна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2008, 19:59:57    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:10:50; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Май 2008, 20:20:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук никой не блее.Не съм написал това да затворя на накой устата а да разберете ,че проблема е глобален.Успокой малко страстите приятелю.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 1:48:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Да проблем има Sad и то много голям , но дали някога някой ще го промени незнам Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 9:57:56    Заглавие: Отговорете с цитат

nightingale, съгласна съм с мнението ти. Ясно ми е, че не домашното гледане води до намаляване на вида. Всъщност както казах по-горе в някои ситуации съм ЗА домашното отглеждане. Все пак обаче оставам твърдо против мангалите да тарашат гнезда и да продават по пазарите птици, които умират за дни поради лошо гледане или защото не могат да свикнат с домашните условия.

В една друга тема пък има снимка на купчина умрели жака - както се разбра от контрабанден превоз.

Не гледам птици професионално, а само от любов. Не разбирам от много неща , от които вие разбирате. Знам, че наистина сме едни от последните, които ще могат да се порадват на природата.

Въпреки всичко отговаряйки за себе си и действията си се старая да се държа отговорно и да пазя природата до колкото ми е възможно.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nightingale
Модератор
Модератор



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 09 Фев 2008
Мнения: 222

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 12:49:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Само една вметка искам да направя.Птиците които се продават не се продават само от ''мангали''.Известни личности като Тургенев също са били запалени ловци на дивите птици.Той освен че е овековечил славея в своите литературни произведения го е гледал като домашна птица.Също така искам да кажа че гнезда не се ''тарашат''Никой не отива да вземе от гнездото пиле по простата причина че няма какво да го прави камо ли да го продаде и да вземе пари от това.Става въпрос за пойна птица а не за папагали като жако например където е така наистина.99 % от птиците които се продават са за хибридна цел.Нека все пак да не говорим на изуст.Да не говорим че се продават единични екземпляри.Жертви наистина има но голямата част са у краиния клиент и то най вече от хора които не знаят какво купуват.Не ме разбирайте погрешно не съм за заличаването на природните богатсва и обичам птиците не по малко от всеки в този форум.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 13:36:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Разни хора, разни идеали...
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 15:58:26    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:11:14; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 21:23:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Пич следя с интерес коментаритети ти и отношението отностно някой от съфорумците ни!Покажи повече интелигентност и уважение към мненията на хората!Тук сме да коментираме и да споделяме опита си,а не да се изтъкване кой разбира повече от другия!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Май 2008, 22:56:11    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:11:30; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2008, 10:15:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Съжалявам, че отново се стига до спор и се извинявам, че и другите биват намесвани в него. Продължавам на Л.С., надявайки се, че ще се приключи с излишното бълване на глупости тук.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2008, 15:09:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се заяждам с теб,а и нямам намерение да го правя и с когото да било!Просто трябва да имаме едно уважение към хората тук и техните мнения!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2008, 15:25:09    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:11:45; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nEpOTo_
Потребител
Потребител




Offline
Регистриран на: 05 Апр 2008
Мнения: 60

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2008, 17:56:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Понякога е хубаво някои неща да се премълчават!Пич си,но трябва и малко уважение към останалите!Всички в този форум са готини хора,някой от тях имам честа и да ги познавам,затова нека да не спорим и да не се изтъкваме,кой е по-голям разбирач от другия,а да сме задружни и коректни един към друг!Нали знаеш,има една поговорка - Дай,за да получиш!Приятна вечер!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex
Активен
Активен


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 16 Дек 2007
Мнения: 79
Местожителство: софия

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Май 2008, 19:24:39    Заглавие: Отговорете с цитат

...

Последната промяна е направена от alex на 20 Май 2008, 12:12:05; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Хибриди Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети