Червеночел какарики
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

какарикито
Нов
Нов


Години: 27
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 5
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2008, 10:35:49    Заглавие: Червеночел какарики Отговорете с цитат

Някой да ми каже нещо за тях!!
Аз и такова какарики си имам!!

RE:
Някой друг да има такъв папагал??



Модератор bubulina: Използвай функция Edit, не поствай две мнения едно след друго. Ще ти отговорят на въпроса, веднага, щом го видят.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2008, 10:35:49    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Април 2008, 18:49:37    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз днес си купих такъв. Докато го хващаше човека в магазина, докато го транспортирахме, докато му наредих клетката и му заредих поилката и хранилките доста се стресира. Затова може би сега си е кацнал и си стои на едно място. Когато му сложих люлката, не се поколеба и веднага искаше да се качи на нея, но нещо не можа да се справи. Това ми харесва повече в папагалите, че са адски любопитни. Много му се радвам. В магазина бяха 2 мъжкара, на по-малко от година. Човека каза че никъде другаде няма да ги намеря на тази цена. Той понеже отдавна ги е купил и за това сега са на тази цена. Били затворили някаква граница и неможело да се внасят така свободно и за това цените скочили почти двойно. 100лв с клектата и 2 вида храна ми излезна. Папагала 65лв, клетката 30лв, едната храна 3.30лв и другата 1.60лв.

Ето го и красавеца:


_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 18:29:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато го хвана човека и го пусна в моята клетка, ми се видя че крилцето не си го държи прибрано към тялото. Попитах защо е така и той каза, че му се е заклещило едно от перата на крилото под опашката и щяло да се оправи. Да ама не. Сега гледам че перото вече не е под опашката, но пак си го държи по същия начин. Дали не е счупено? Бяха 2 папагалчета в клетката и когато бръкна да го хване стана голяма лудница вътре. Да не би тогава да го е счупил? Ако е счупено какво да правя?

Ето как изглежда, незнам дали ще можете да прецените от ъгъла на снимката:



Edit: Искам да помоля, някой който има повече време и разбира повече от мене английски да ми преведе тази статия.
http://www.takaki1.freeserve.co.uk/kakarikipet.htm

Ще съм му много благодарен на този, който ми свърши тази услуга.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 20:09:53    Заглавие: Отговорете с цитат

На снимката не личи добре. През цялото време ли го държи отпуснато?
Относно статията мога да ти помогна само с превод на конкретно нещо. Сега уча за изпит и нямам много време да превеждам. Дано някой с добър английски може да ти помогне.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 20:19:41    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
На снимката не личи добре. През цялото време ли го държи отпуснато?
Относно статията мога да ти помогна само с превод на конкретно нещо. Сега уча за изпит и нямам много време да превеждам. Дано някой с добър английски може да ти помогне.


Да, през цялото време е така. От както съм го взел (вчера към 17:00)

Мисля, че на тази снимка се вижда по добре:



В момента другото му крило е плътно прибрано до тялото, а това го държи така.

А нещо повече относто температурата да ми кажете? Какви плодове и зеленчуци мога да му давам? Какви витамини да му купя?
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 22:11:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с крилото не ми харсва, но немога нищо да ти кажа по снимка.
Температура -стайна,
Относно храненето той само ще си покаже. Давай му разнообразни плодове и зеленчуци. В статията пише да не му се дава авокадо, но предполагам нямаш такива намерения.
Витамините аз лично предпочитам да ги давам с водата. Можеш да му направиш един едноседмичен курс с ПРОМОТОР от ветеринарната аптека или други витамини.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 22:17:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами много ми прилича на счупено Sad дано и някой друг да го погледне но много вероятно да е счупено Sad . А за плодовете сладки ябълки  и моркови друго не ти трябва Smile ! Спанак , глухарче , салата мисля е достатъчно за един папагал Smile кори от хляб също , овес задължително и слънчоглед !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 22:20:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако наистина е счупено трябва да се види от специалист. Има и други състояния които могат да са причина за увисването на крилото. По-добре да го види лекар.
Опитва ли се да лети?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Април 2008, 22:57:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм го виждал да се опитва да лети. Придвижва се само с помощта на клюна и краката. На 2 пъти го видях да си опъва крилата назад (все едно човек се опитва да си докосне лактите зад гърба) и само това. Също така ми прави впечатление, че крилото му трепери.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 21:21:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Кажете къде да го заведа на лекар. Критериите ми са следните:
Крилото не е наред, стои доста кротък (може би заради крилото), харесал си е едно местенце на най-горната кацалка (сложих му дървени) и си стои само там, слиза, хапва и пак обратно горе, преди малко чистих клетката и ми направи впечатление че изпражненията му са зелени. (Не всички, но ето Такова зелено) Възможно ли е от храната да са такива или е някаква инфекция. Яде някакъв микс, който ми препоръчаха в магазина. Всъщност ми препоръчаха 2 микса, единия някакъв италиански (Parrocchetti GrandMix), а другия незнам какъв е защото е пакетиран само в едно найлонче, но съставките са подобни и е по - евтин. Той набляга повече на по - евтиния. В момента не смея да му давам плодове и зеленчуци заради нитратите. Ще изчакам да узреят на село и ще му дам от тях.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 07 Април 2008, 23:53:29    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз мисля ,че най - добре да посетиш ветеринар и то скоро Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 10:14:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами на моите папагали изпражненията им също са такова зелено, само дето отгоре има и бяло....
Къде живееш? /питам за ветеринаря - вече мисля, че моят е добър/
_________________


Последната промяна е направена от Мария на 08 Април 2008, 15:04:01; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

polited
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 20 Фев 2008
Мнения: 31
Местожителство: БУРГАС

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 14:55:27    Заглавие: Отговорете с цитат

За това че стои само на едно място не се притеснявай. Моя папагал една седмица обитаваше само единия край на клетката - от кацалката до хранилката и обратно. Ще свикне. А за крилито да го види лекар стига да има такъв.
_________________
Папагали (Корела) на име Томи-женски и мъжки Мики.
Канарчета - оранжево
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 18:23:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Току що се връщам от ветеринаря, по-точно майка ми, аз неможах да го заведа защото бях на работа. Д-р Велев е лекаря, кабинета се намира зад паркинга на Била бул. България. Казал е че това е стара травма и така си е зарастнало, даже е дал на майка ми да пипне и било твърдо, ако е била прясна трявмата щало да бъде меко. Иначе като цяло състоянието на птицата било добро. Аз имам уговорка с продавача, ако не се оправи крилото да го върна. Има възможност да се счупи наново крилото, да се намести и да се гипсира, но не се знае дали птицата ще издържи. Да ходя ли да взема другото какарики или да гледам това? Доктора казал, че се мъчело така.


Edit: Вече си имам друго, здраво и малко по-малко на възрзаст какарики. Мисля че като е по-малко ще ми е по-лесно да го превъзпитам.


_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 20:24:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито за новото и много жалко за другото Sad какарики !
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 21:25:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да попитам нещо, понеже четох в ноемврийския брой на електронното списание "Птици" за режима на хранене на папагалите. Пише следното:

Цитат:

Режим на хранене

В естествената си среда птиците се хранят половин час след като изгрее слънцето и още един път към 17-18 часа. Спазването на този диапазон на хранене е полезен и за папагалите отглеждани в плен. Големите папагали могат да получават своите плодове и зеленчуци по всяко време на деня, а средните и малки видове е достатъчно да се хранят веднъж на ден.


По този повод въпроса ми е следния: Трябва да му зареждам хранилките веднъж и когато се нахрани да ги изпразня ли? Защото в мометна са заредени със зърнени храни и съм го оставил да си яде когато си поиска. На дъното на клетката съм му сложил парченце ябълка, което дори не е погледнал. В същия брой на списанието четох че хранилките трябва ежедневно да се измиват със сапун, значи каквото е останало от предишния ден да го хвърлям и да зареждам наново, така ли? (говорим за зърнената храна) Водата всяка сутрин като стана му я сменям. Като се прибера от работа му изчиствам легенчето на клетката. Добре ли се справям. Трябва ли още?
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 21:37:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Не е нужно да му сменяш храната по два пъти дневно. Щом му сипеш той сам ще си намира храната. Ябълката му я сложи някъде по решетките, защото сега още го е страх и няма да слезе да яде на дъното. Дори и да е свикнал може да го е страх да яде от дъното, особено в твое присъстиве.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 08 Април 2008, 21:58:00    Заглавие: Отговорете с цитат

И при двете папагалчета ми направи впечатление, че не са много страхливи. Вкарвам си ръката в клетката и стоят мирни, чак когато посегна към тях тогава бягат. Явно са свикнали с лудницата в магазина. Взех ги от РУМ-а в Младост 2. Там е доста оживено. Има едно скално Жако, което е на свобода и хората се спират и влизат да го закачат. Естествено и той се закача. Първия път когато ходих ми вика "Ехо". Много е забавен, но този път нещо не го видях. Ще видим по-натам може и да прежаля една 1000-рка за едно Жако. Докторът при който водихме птицата е казал да не очаквам много, много от него да проговори. Също е споменал за корелите, че са най-отвратителните папагали (по повод пищенето им). Аз такива първо исках да си взимам, но продавача ме разубеди, точно заради пищенето им. Всичко е въпрос на лично мнение и виждания. Надявам се Додо да ми е жив и здрав и дълго време да ме радва.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 10:06:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Отвратително пищят птиците, ако не си свикнал....мен животински писъци, мяукания и т.н. не ме дразнят по никакъв начин...свикнала съм от малка Smile
А какво стана с другото папагалче? Върна го в магазина?
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Април 2008, 11:04:43    Заглавие: Отговорете с цитат

joreto_88 написа:
...Също е споменал за корелите, че са най-отвратителните папагали (по повод пищенето им). Аз такива първо исках да си взимам, но продавача ме разубеди, точно заради пищенето им. Всичко е въпрос на лично мнение и виждания...


Наистина пищят много силно, но и пеят хубаво. Аз много ги харесвам.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети