Червеночел какарики
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2008, 9:26:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Само вода и семена.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2008, 9:26:41    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2008, 9:33:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пробвах с водата и семената, ама нещо не можах да съм постоянна с препоръките /градинарството и земеделството не са ми в кръвта - едно цвете не мога да гледам/. За сметка на това в една саксия с пръст /и нещастно загинало цвете/ пуснах1/3 шепичка храна /просо и други семена/ и почнах да поливам всяка вечер........за мое учудване порасна тревичка и сега вечер им давам по едно стръкче да си хапват Smile /а и мога да се похваля с първите растения които оцеляват под грижите ми/.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2008, 11:57:40    Заглавие: Отговорете с цитат

А кои семена да избера, или трябва да си купя от магазина, не да пробирам от микса? Още не ги познавам кое е канарено семе, кое нигер, различавам само слънчогледа и житото.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2008, 12:00:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Някъде бях чела, че трябва да се слагат еднородни, за да не растат с различен интензитет. В саксийката ми са различни по големина, но мен ме устройва, защото докато дам едните другите са израснали Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Април 2008, 12:34:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Някъде бях чела, че трябва да се слагат еднородни, за да не растат с различен интензитет. В саксийката ми са различни по големина, но мен ме устройва, защото докато дам едните другите са израснали Smile


На мене това ми е ясно, но въпроса ми беше как да ги различавам. М/у другото вчера му дадох настърган морков, а в момента му варя яйце. Малко ме е страх да му давам плодове и зеленчуци още, заради нитратите. За яйцето няма проблеми, домашно е, но незнам точно колко да му дам. Една четвъринка достатъчна ли ще е?
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Април 2008, 13:34:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес ни беше първата баня.


Много е смешен когато се намокри




_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Май 2008, 20:22:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!!!

Днес го пунсх да лети за 2-ри път, първия беше преди седмица някъде, и ми се вижда доста по-спокоен. Прави ми впечатление, че ми позволява да се приближа на една педя разстояние от него (извън клетката), обаче при едно условие - да ги няма ръцете. В момента в който види ръката, все едно вижда най-страшното същество. Подмамвах го с домашна салатка в ръка, но уви без успех. На 30-тина сантиметра успях да си приближа ръката от него (на етапи по малко) и усети че съм прекалено близо и хвръкна. Първия път имахме проблеми с прибирането: свалях клетката на земята, сложих му разни кутиики да му служат за стълби, то тъпачето вижда храната в хранилките и я кълве отвън, а не се сеща да влезне. С ръцете от страни се опитвах да го насоча към входа на клетката да влезне, но пак без успех. Накря се качи на гардероба отгоре, аз взех клетката и съм  държал входа й на нивото на гардероба някъде 5 мин, докато се сети да направи просто една крачка и да влезне. А сега се прибра самичко докато пишех че се плаши от ръцете ми. Много се учудих. Вчера стана 1 месец откакто е при мен. Много е страхливо. Почти всеки ден бъркам в клетката да му сменя ваничката с водата, то си се качва в ъгъла, там където си и спи и не мърда докато не затворя входа. Добре е че си стои кротко там, а не полудява. Преди малко бях легнал по корем на земята доакто се опитвах да му дам салатката, то отиде при краката ми и започна да си играе с копчето на панталона ми, аз се размърдах, за да приближа салатката към него, то хвръкна и ми кацна на свивката на коляното. 1 месец вече е при мен, всяка сутрин ме буди към 6:30 (добре че ставам в 7), не го е страх вече от самия мен, но като види ръцете ми......  Как да му взема пустия страх? Гледам и че започна да линее. Някакви по-специални мерки трябва ли да взимам?
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Май 2008, 9:16:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Страхът от ръцете не знам как ще премахнеш....при мен става с времето......освен това си има птички, които по-бързо свикват и такива, които уви май не свикват. Моите папагалки са така - вече ги имам от година и е голямо кълване и голямо бягане, а пък Коки, който е от около 2 месеца спокойно си каца по ръцете ми и хич не му пука Smile
За линеенето може да вземеш някакви витаминки, но при положение, че даваш свежа салата не е задължително.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 17 Май 2008, 12:10:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Колко често трябва да му давам плодове и зеленчуци? Преди малко му сварих едно яйце и му нарязах на дребно едната половина. (Малко се отплеснах пред компа и водата беше извряла всичката, но това е друга тема) Започна обилно да си похапва от него. Кога и по колко да му давам?
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Цецо
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 7:37:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Може ли да ми кажеш от къде си купи папагалчето и за какви пари.Аз имам едно червеночело какарики,но искам да му взема другарче на разумна цена,че гледам едни сериозни цифри за двойки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 21 Май 2008, 10:57:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Цецо написа:
Може ли да ми кажеш от къде си купи папагалчето и за какви пари.Аз имам едно червеночело какарики,но искам да му взема другарче на разумна цена,че гледам едни сериозни цифри за двойки


Взех го от РУМ-а в Младост преди около 2 месеца за 65лв. Имаше и още едно. И двете бяха на една цена. Човекът ми каза че ги е взел отдавна и затова са толкова евтини. Ако отида някъде другаде щяли да бъдат около 100-тина лв. Били затворили пътечките за внос през границата и станало напечено. М/у другото аз първо взех това което в момента е в магазина (ако не са го продали вече), но имаше проблем с крилото, държеше го отпуснато надолу, водих го на ветеринар и ми каза, че отдавна е било чупено и така си е зарастнало. Аз това го забелязах още в магазина, но му се беше заплело едното перо на крилото под опашката и си мислех че заради това. Уговорихме се с човека ако не се оправи да се върна и да го смена с другото или да ми върне парите. След 2-3 дена се върнах и взех другото папагалче. Каза ми че били 2 мъжки, но като пуснах снимки тук във форума ми казаха, че 1-вото е мъжко, а това което сега е при мен е женско. Незнам и аз по какво се различават. Казват че по размерите. Второто е по-дребно от първото, но пък в магазина ми казаха че е по-малко на възраст. Разходи се ако искаш до Младост, но имай впредвид крилото.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2008, 10:30:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Какво стана с папагалчето, свикна ли вече с теб? И искам да те питам, след баня пускаш ли му сешоара, защото Сара се прави буквално "мокра до костите" и после малко я издухвам със сешоара. Страх ме е да не настине ако седи мокра
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2008, 10:35:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз къпя моите само когато е топло и след това леко ги попивам с хавлиена кърпа /не им е особено приятно, ама и мен ме е страх да не настинат/.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2008, 18:13:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Мога да кажа че свикна, но още не ми дава да го пипам. Кръстосвам си ръцете зад гърба и се прибливажам на милиметри от него и се гледаме очи в очи, но в момента в който ми види ръката изчезва. А относно за сешоара - отговора ми е не. Оставям го сам да си изсъхне. Първите няколко пъти и аз се опасявах да не настине, но като видях че нищо му няма съм спокоен. В природата да не би някой да върви по тях и да им духа със сешоар. Smile

Вижте го сега как изглежда на снимка с добро качество:



Съвет: След като цъкнете в/у снимката и ви я изкара на целия екран си я свалете на компютъра и си я отворете на него, защото се вижда много гадно.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

piqnica
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 14 Мар 2008
Мнения: 72
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 26 Май 2008, 18:31:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е красив И аз щях да си взимам от Entel - жълто, ръчно изхранено, но взех на майка ми яндаята
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Юни 2008, 18:58:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Вижте до къде стигам вече:







Само едно навеждане му е нужно, но НЕ НЕ и НЕ, инатчето малко неще. Почва да ми се губи търпението. Как да го прилъжа? Адски е любопитен и много му се иска да си вземе любимата семчица, но го е страх. Когато си скрия ръцете, се приближавам до него и се гледаме очи в очи на същото разстояние както е на снимките. Седи си на по малко от метър до мене и си мрънка там нещо, шушука си, чопли нещо без проблем. Но като ми види ръцете......
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Юни 2008, 8:07:25    Заглавие: Отговорете с цитат

Инат Smile Освен да му покажеш, че си по-голям инат за друго не се сещам.....
А в клетката как е? Там каца ли ти на пръста? Моите почват първо в клетката.
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Юни 2008, 20:02:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми в клетката бъркам само за да му сменя водата дето се къпе в нея.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Юни 2008, 9:51:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Е, аз съм малко по-нахална И в клетката и извън нея ходя непрекъснато след папагалчето, което искам да ми кацне на ръката, /моите с храна не се подмамват/ като се старая разбира се да не го плаша и след много нахалство стигам до прогрес  Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joreto_88
Потребител
Потребител


Години: 35
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Мар 2008
Мнения: 46

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Юни 2008, 19:57:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Еми аз бях чел някъде по форума че от клеклетката се започва, но напълно бях изключил. Преди малко пробвах и ефекта беше следния:



Има и още едно клипче, но немога да го кача защото е прекалено голямо. На него си взима семките от шапата ми, не от върха на пръста. А пък преди малко му подадох домат от ръка и си отгризна 3-4 пъти.
_________________
Двойка корели Джиджи и Джоко
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Средни и големи папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети