Един новак ... малко помощ ...
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 10:27:06    Заглавие: Един новак ... малко помощ ... Отговорете с цитат

Здравейте, вчера както си вървях по уличките на Пловдив, видях един магазин за домашни любимци, както никога влезнах да поразгледам и какво да видя, един пернат чаровник с оранжеви бузки жълто щръкнало перчемче. Какво да ви кажа влюбих се и точно след 40 мин (докато взема пари и се върна) този сладок се узова у нас, притеснен и стенителен. От снощи от 6 до 9 и от 12 до 3 съм чел за папагалчетата с какво се хранят и т.н. . НО стига съм разтягал лукуми, искаше ми се да ви опиша картинката с моят нов любимец. Имам въпрос, за сега е един предполагам по нататъка ще има други. Нямам време да чета всички теми, но ще го направя като се освободя малко.
Та въпросът ми е първо как се нарича видът на мойто папагалче и по-важният е че той само стои и нищо не прави нито се движи, нито яде (не знам дали пие вода). Даже му за качих до едната пръчка една пръчка с налепена по нея зрънца. Да го оставя ли и да не го притеснявам или да направя нещо по въпроса ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 10:27:06    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 11:11:45    Заглавие: Re: Един новак ... малко помощ ... Отговорете с цитат

sladkotototo написа:
Здравейте, вчера както си вървях по уличките на Пловдив, видях един магазин за домашни любимци, както никога влезнах да поразгледам и какво да видя, един пернат чаровник с оранжеви бузки жълто щръкнало перчемче.Имам въпрос, за сега е един предполагам по нататъка ще има други. Нямам време да чета всички теми, но ще го направя като се освободя малко.
Та въпросът ми е първо как се нарича видът на мойто папагалче и по-важният е че той само стои и нищо не прави нито се движи, нито яде (не знам дали пие вода). Даже му за качих до едната пръчка една пръчка с налепена по нея зрънца. Да го оставя ли и да не го притеснявам или да направя нещо по въпроса ?

Хвърлям боб и допускам че по описанието ти става въпрос за Корела? Това е на първото хвърляне, с оранжевите бузи и жълтия перчем. Пръчката със зърната се нарича "крекер", а иначе е нормално при смяна на обстановката, птицата първоначално да не изпитва интерес към нищо. Ще започне да се храни.За съжаление, без да четеш, няма как да ти обясним, начина по който се отглежда, храни и тн птицата ти, нали разбираш?
ТУК има статия за Корели, където вероятно ще разпознаеш птицата си и ако имаш други въпроси, не се притеснявай да ги зададеш.
Корела е ,по моето скромно мнение момче и собственика му се е е справил много добре за новобранец. Прати ми малко снимки си се надявам да няма нещо против да ви го покажа.


_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!


Последната промяна е направена от bubulina на 15 Февруари 2008, 14:48:08; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 14:01:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Да Smile С това описание няма какво друго да е Smile Честито папагалче и навлизане в папагалския живот Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 17:39:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария написа:
Да Smile С това описание няма какво друго да е Smile Честито папагалче и навлизане в папагалския живот Smile


Мерси много, точно такова е, bubulina ми помага страшно много, толкова съм е тормозил днеска да ми обеснява че ... Smile ама за 1 ден ... много писука и ябълката беше съборил, ще го видим Smile


Последната промяна е направена от sladkotototo на 15 Февруари 2008, 18:33:14; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 18:22:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей и добре дошъл във форума. Поздравявам те за избора на пиле. Много е хубав, напомня ми на моя Чочо като малък. Има много неща по обучението и отглеждането на папагалите и те важат и за корелите. Много са жизнени искащи внимания. Живеят дълго (гледах снимка на една на 25) и са невероятни приятели.
Очакваме много снимки от теб на твоя любимец и дано е жив и здрав и много да те радва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 18:57:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Освен ябълката още много неща ще събаря и ще прави бели, ама на такова създание не можеш да се сърдиш и ще спре да ти прави впечатление Smile
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 19:33:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Търпението му е майката и добрите грижи!След време ще се отпусне.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 20:07:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Вижте поста на bubulina, те е сложила 2 снимчици, но след "ремонта" му днеска, клетката е по-окрасена и допълнена Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 20:28:30    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не си му сложила ,сложи му едно лъскаво синджирче.Много ги обичат моя почни цял ден е с него.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 22:49:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Такааа, нов проблем явно доста зор ще има докато разберем какво ни харесва и какво не. Както ми казаха слагам на малчока си едно чаршафче (плътно), всичко окей, но почна да киха махнах го спря, пак го сложих пак почна, не съм специалист, обаче си мисля че има нещо явно на чаршафа, сложих сега 2 пърпи за плаж и уж няма проблеми. Кажете ми с какво да завивам малчока си
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 2:10:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Не го завивай.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 11:16:55    Заглавие: Отговорете с цитат

jo написа:
Не го завивай.


1 час след като сложих кърпите стоях да чуя дали киха Smile И нямаше пролеми, ще го завивам с тях. Сега ме гледа и ту се крие зад крекера, ту се показва Smile Smile и обикаля цялата клетка и пиши като откачен, но се чопли, надува се и си чопли крилцата, четох че това е добре, много благодаря за помоща, не знам кво щях да правя без вас Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

joni
Нов
Нов


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Мар 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 14:19:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте ! да не отварям нова тема искам да попитам нещо тук-имам корела, взех е преди един месец казва се Джони ,та харесал съм в един магазин за цветя бамбукови пръчки и искам да направя от тях кацалки на папагала,та въпроса ми е да не са нещо отровни за птичето или няма да има проблеми?Благодаря ви предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 15:38:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Сигурен ли си, че е истински бамбук, а не драцена?
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

joni
Нов
Нов


Години: 48
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Мар 2008
Мнения: 4

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Март 2008, 23:30:06    Заглавие: Отговорете с цитат

да бамбук е ,не е драцена,няма да има проблем да му направя кацалки,стълбичка от него нали?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 14:11:13    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам, че няма да има никакав проблем. Аз използвам бамбукови пръчки само, че сухи.
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

kakvoename
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 04 Мар 2008
Мнения: 1

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 23:23:00    Заглавие: Корела Отговорете с цитат

Въпроси:
Режат ли се ноктите на Корелите?
Аз му сложих една панделка,но нещто много се закача.
Как да науча Корелата да ми стои на ръката?
Кажете някаква играчка която 6те и хареса?(на папагала)

Благодаря предварително  за  отговорите!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Март 2008, 23:34:30    Заглавие: Re: Корела Отговорете с цитат

kakvoename написа:
Въпроси:
Режат ли се ноктите на Корелите?
Аз му сложих една панделка,но нещто много се закача.
Как да науча Корелата да ми стои на ръката?
Кажете някаква играчка която 6те и хареса?(на папагала)

Благодаря предварително  за  отговорите!!!





Къде си му сложил панделка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Papagalа
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Юли 2009, 22:26:31    Заглавие: Отговорете с цитат

как да подходя като ме хаска неискам да повдигам темата неска и давам храна от раката ми оглежда се но като затворих вратата ма клетка и ме хасна аз и купих по голям кафез
_________________
каква корела да си взема
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Papagalа
Потребител
Потребител



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 13 Юни 2009
Мнения: 41

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 11 Юли 2009, 22:29:40    Заглавие: Отговорете с цитат

и как да му режа ноктите
_________________
каква корела да си взема
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети