Витамини
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 22:44:16    Заглавие: Витамини Отговорете с цитат

Кажете кои витамини са най-хубави? Течни, за разтваряне във вода или на зърна (с формата на просо)? Други има ли?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Февруари 2008, 22:44:16    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

vanko1
Активен
Активен



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 23 Окт 2007
Мнения: 91

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 0:03:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Aз на моето папагалче си му давам витамини на прах.Порасвам на храната и то си ги хапва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 2:16:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен най-хубави са витамините поставени във водата.С другите никога неможеш да си сигурен че ги поемат.
Мишо като слагаш витамини във водата сменяй я поне 2 пъти на ден за да има наистина витамини вътре. Част от тях се разпадат под действието на светлината.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 10:51:30    Заглавие: Отговорете с цитат

С тези за водата , ако не я сменя цял ден, особено ако водата е от чешмата замирисва.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 16:48:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Мишо искам тук всеки ,ако има желание да сподели марки на витамините , но незнам май ще стане реклама и незнам дали да споменавам имена ?Та сега само ще почакам да видя , какво ще напишете и аз да се включа Smile Wink !!!
Няма спор ,че тези за водата са най - добри !!! Все пак масово се използват с птицифермите ..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 16 Февруари 2008, 17:11:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Отдавна не съм им вземал и не помня марката, но за вода им вземах едно шишенце с червена течност.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2008, 9:51:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз за моите вълнисти купувам едни пакетчета на вита незнам си какво ....поне пише, че има витамини вътре....даже в събота им взех едно пакетче за общо здраве и едно с йод..
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2008, 11:41:35    Заглавие: Отговорете с цитат

Като водоразтворими добавки, давам само "Промотор 43", освен,че съдържа всички важни витамини и микроелементи,евтин е, има дълъг срок на годност и наистина оказва ефект, връху общата кондиция на пилетата. Давам го по време на линеене, през размножителния сезон и като укрепващ фактор, но нека не забравяме, че всичко, с което се прекалява, може да стане вредно.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!


Последната промяна е направена от bubulina на 18 Февруари 2008, 17:09:57; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2008, 11:59:39    Заглавие: Отговорете с цитат

А ПРОМОТОР за всички птици ли става, т.е. и на канрчета и на папагали ил мога да го давам?
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

Мария
Разбира ги нещата
Разбира ги нещата



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 08 Фев 2008
Мнения: 351

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2008, 12:12:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Той не е ли за кокошки ???
_________________
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

todpetrov
Редовен
Редовен


Години: 40
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 01 Фев 2008
Мнения: 242
Местожителство: Добрич

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2008, 14:48:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Мария няма значение  и те са птици преди всичко е да малко дозите са различни !!!
Аз не съм пробвал промотор 83 ,а промотор 43 Smile !!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла AIM Адрес

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 18 Февруари 2008, 17:11:56    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
А ПРОМОТОР за всички птици ли става, т.е. и на канрчета и на папагали ил мога да го давам?

Да, наистина съм допуснала правописна грешка, Промотор 43 е, но можеш спокойно да го даваш на всички птици, просто трябва да прочетеш на опаковката, в какво количество, обикновено за стандартна поилка е "на върха на ножа". Иначе той е не само за птици, а дори и за свине, но е препарат, широко използван както от професионалисти гълъбари, така и в селското стопанство.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex66
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Мар 2008
Мнения: 37
Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 13 Март 2008, 23:42:59    Заглавие: витамини Отговорете с цитат

най добрите за вода и на спрей с който се напрЪсква храната,не се дават постоянно,10 -15-дена после почивка,найдобрите Вита-Сол но не знам дали се намират в България
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mimi
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 23 Дек 2007
Мнения: 20

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2008, 0:09:24    Заглавие: Отговорете с цитат

може ли да ми кажете Промотор как изглежда , аз давам понякога на моите пилета  витамини ,разтворими  във вода -жълто прахче е , нз как се казва и също се слага на върха на ножа за стандартна поилка, така ме посъветваха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2008, 0:19:36    Заглавие: Отговорете с цитат

Промотор е прахче в пакетче. И се слага на върха на ножа.Има много витамини и аминокиселини.Много хора го ползват за декоративни птици въпреки че е направен за кокошки. Аз слагам и на костенурката от него.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

alex66
Напредва
Напредва



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 13 Мар 2008
Мнения: 37
Местожителство: варна

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2008, 0:59:38    Заглавие: витамини Отговорете с цитат

има голяма разлика между папагал и кокошка,разходетесе по зоомагазини,има голям избор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2008, 1:23:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Има голяма разлика, но витаминния премикс е наравен за птици изразходващи много енергия. Папагалите са активни птици и добре им понася премикса. Пзнавам хора които казват че има страхотен ефект при канари през времето на размножаване или линеене.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 15 Март 2008, 20:20:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм един от тези хора и го твърдя със сигурност. "Промотор 43" е може би най-доброто средство, което съм ползвала по време на размножаване и линеене на канарите и папагалите си.
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mitio
Нов
Нов



Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 03 Мар 2008
Мнения: 9

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2008, 21:40:44    Заглавие: Отговорете с цитат

здравеите как се дават тези витамини иматлиси ниакакав период на даване
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 31 Март 2008, 21:43:55    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей. Аз ги давам за 10 дни с водата през периода на смяна на перата.
Предполагам питаш за снасящи птици? Надявам се bubulina да види темата.Тя сега има малки от нейните пойни папагали.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети