Отново за Чочо :S

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Вълнисти папагали : Болести / Здравословни проблеми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Март 2008, 16:08:05    Заглавие: Отново за Чочо :S Отговорете с цитат

Здравейте. Значи Чочко в последно време много боледува, пи антибиотик, заведох го вчера на ветеринар, каза че е добре и ми даде едни витамини. Сега корелата ми стой и не мърда (от както е донесох) надуло са е и гледа, мига по-често ... Забелязах че едното му око е леко по-затворено от другото. Поглегнах го и гледам че клепачите са му подути. Само на едното око. Виждал съм в зоомагазините такива папагали, но с доста по подути клепачи. Както е това и как се лекува ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Март 2008, 16:08:05    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

sladkotototo
Напредва
Напредва


Години: 37
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 15 Фев 2008
Мнения: 34

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Март 2008, 17:11:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Доката намеря това което ми трябва ...

АВИТАМИНОЗА. Продължителното хранене на папагалите само със зърнена смес или храни, които съдържат малко витамини, предизвиква болести, наречени авитаминози.При недостиг в организма на два или повече витамина се развива тежко заболяване - полиавитаминоза. Авитаминозите създават условия за възникването на други болести. При тях у птиците се наблюдават възпалени и подпухнали клепачи, страх от светлината, гнойни отделяния, обща слабост, отпадане на главата на гърба, треперене на крайниците, мускулни спазми.
При лечението на болните от авитаминоза папагали те следва да получават повече свежа зеленина, плодове, зеленчуци. Освен това трябва да се увеличи дневната им доза от рибно масло /по 5 капки на една птица/. Престоят на слънце трябва да започне от 10 минути и постепенно да се увеличи до 40-60 минути.


Какво е това рибно масло? И може ли да се смесва с витамините които му давам, също така как да го накарам да яде зелено, при положение че той не го поглежда?

Модератор:Четете правилата за писане във форума, не поствайте  мнения едно  след друго, ползвайте функция Edit!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Март 2008, 18:47:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Приятелю, вече няколко пъти ти го казвам по Скайп, дано ме чуеш сега. ОСТАВИ ПИЛЕТО НА МИРА!Обсебен ли си или какво? Можеш ли да мислиш за нещо друго, освен за него? Какво е това втренчване, не мога да разбера?Всички сме тук, защото обичаме птиците си, но твоя случай почва да ме плаши!  Може и наистина да му има нещо, но по клиповете, които съм гледала, корелата има нормално поведение. Само дето, никой не я остави да преживее стреса от непознатото място, да го преодолее спокойно! Няма гаранция, че не е болен, но нали го води на лекар? Той намери ли нещо притеснително???

Нямам лоши чувства към теб, но те умолявам- изгледай някой филм, излез. Остави го този папагал поне за малко на мира!Рибеното масло го продават в аптеките, питай -навсякъде го има. Ако смяташ, че като натъпчеш папагала с всички познати и непознати антибиотици, витамини и пр., дори ако му има нещо наистина, ще го спасиш, е ГРЕШИШ!
Чист въздух, дборокачествена храна, хигиена- това е ключа. Всичко друго е ПАРАНОЯ!
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Болести / Здравословни проблеми Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети