Развъждане - корела
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Корели : Развъждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2009, 13:25:54    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
Вече е февруари. Времето навън е топло за сезона а в къщи винаги е над 20 градуса. Възможно ли е да започне размножителен период за корелите или е след месец март. Не съм сигурен и в друго. Първо трябва да сложа гнездилка за да почнат да се чифтосват или обратно - след като ги видя да се чифтосват, тогава да им сложа гнездилката. Кое е по-правилно???
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2009, 13:25:54    Заглавие: Реклама

Върнете се в началото

Entel
Модератор
Модератор


Години: 34
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 21 Юли 2007
Мнения: 326
Местожителство: Стара Загора

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Февруари 2009, 15:04:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей! Нищо, че е февруари, стига птиците да са готови няма проблем да започнт да се размножават. Сложи им гнездилка и чакай. Може да започнеш да им даваш покълнали семена. Прочети във форума мисля, че има още теми по въпроса. Успех!
_________________


Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2009, 16:19:48    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, опитвам се да кача една снимка. Ако успея, ще Ви помоля да ми кажете, що за поза е това. Корелата ми, заема хоризонтално положение, разтваря леко криле и започва леко да писука.



Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2009, 18:36:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз не разбирам много, обаче моята едната си има мелодия, на която винаги играе като си разтваря крилете точно на определен тон от песента и това всеки път като запява въпросната мелодия. Просто може и твоята като моята да си играе.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 09 Февруари 2009, 20:22:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще кача още една снимка. Тази поза с леко разтворените криле я заема вече доста често и стои така може би около 5-6 минути. Тази корела ми е продадена като за мъжка, но дали е така вече не съм сигурен. Вижте двете снимки и ако някой има мнение по въпроса, Ви моля пишете. Определено се притеснявам що за поведение е това.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

Todor
Напредва
Напредва


Години: 36
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 07 Сеп 2008
Мнения: 26

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2009, 13:38:56    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен пък ми прилича на женска. Сравнявам бузите на двата. На този от ляво ми се струва по-тъмен цвета на бузите следователно трябва да е мъжки.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2009, 15:57:56    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече и аз не съм сигурен. Това положение което заема и писукането ми приличат на разгонена женска, но все пак ще помоля някой, ако е виждал папагалите си в подобна позиция да каже!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

kami_zamfirova
Напредва
Напредва


Години: 40
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 29 Юли 2008
Мнения: 27
Местожителство: SOfiq,Ovcha kupel 2

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 10 Февруари 2009, 16:15:31    Заглавие: Отговорете с цитат

мойта женска корела заема същата поза,и писука много страно.прави го сутрин между 08:30 и 10:00,и ве4ер към 20:00.Но мъжкият ми вобще не и обръща внимание.Така 4е според мен,май твоита е разгонена.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2009, 16:05:33    Заглавие: Отговорете с цитат

Позата е на женска готова за поколение. Когато купих моята се държеше така.Отиваше при един от мъжките и се ''отъкваше'' в него.Понеже си търсех възрастна женска я взех, но моя Чочо не я хареса и си нямат пиленца.
Как се държи другата корела с нея? Мъжка ли е или и двете са женски?
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 12 Февруари 2009, 18:22:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти! Оказа се прав. Току що снесе яйце в гнездото но не е оплождана. Другото папагалче е мъжко но е малко, а третото също е женско. Този( или по - точно тази) дето снесе в нея ми беше надеждата да е мъжки но ... природа какво да правиш!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

jo
Модератор
Модератор


Години: 41
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 646
Местожителство: Stara Zagora/Montana

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Февруари 2009, 1:36:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъжкия ще порасне до есента и тогава ще си имате пиленца.
_________________
http://www.bgbirds.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Февруари 2009, 18:01:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано. През есента също може да се размножават предполагам.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

mm
Нов
Нов




Offline
Регистриран на: 30 Ное 2008
Мнения: 15

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 14 Февруари 2009, 18:37:40    Заглавие: Отговорете с цитат

размножават се целогодишно но защо да чакаш до есента започват изложбите вземи си мъжки
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Savador
Активен
Активен


Години: 55
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 27 Юни 2008
Мнения: 106

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Юни 2009, 13:46:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
   Вчера ми се излюпи първото КОРЕЛЧЕ от общо пет яйца. Сега очаквам и другите.
   Ако някой има повече опит с корели, моля да ми каже какво мога да направя, освен че захранвам родителите със яйца, просо, хляб....
   Трябва ли да правя нещо за малките или родителите си знаят работата.
От кога мога да ги храня ръчно.. Напишете нещо по тези въпроси.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла

adidasto
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 05 Мар 2010
Мнения: 13
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2010, 22:57:31    Заглавие: о Отговорете с цитат

При мен мъжкия го имам от една година и половина а женската от една година
сега на 10 март ще прави една
Изкам да имат поколение но май няма да има
двамата не се разбират
кълвът се някой път не се гушкат
голям мерак имам да гледам ама нестава
мога и да кача някой път видео да видите
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2010, 23:16:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Можеш да пробваш да им дадеш кутийка за мътене. Моите от два-три дни започнаха да лежат по пода и да се клатят. Вече има започнах кутийката и утре или в неделя ще им я сложа.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

adidasto
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 05 Мар 2010
Мнения: 13
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 05 Март 2010, 23:42:59    Заглавие: Отговорете с цитат

аз имам една но май ще им е малка
утре ще я сложа пък да видим
ти си съгражданин знаеш ли кога ще има изложение на птици в Бургас
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2010, 0:32:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Не съм чул скоро да има.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

adidasto
Нов
Нов


Години: 28
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 05 Мар 2010
Мнения: 13
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2010, 11:19:40    Заглавие: Отговорете с цитат

за корела кс какви размери трябва да бъде гнездото
моята е 18д 18ш и 25височина
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 06 Март 2010, 11:44:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Трябва да е достатъчно. И моята е с приблизително същиге размери.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Развъждане Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети