Новото ми пиленце :)
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение

lam3r
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Август 2007, 9:17:02    Заглавие: Новото ми пиленце :) Отговорете с цитат

Здравейте на всички Smile Реших и аз да се похваля с новата ми канарка  Laughing От вчера е имам и е супер кротка Smile Дава да е галя ,пък дори не е свикнала с мен Smile Сега чакам да ми донесат мъжкия и да са ми двечки.Ето Ви малко снимки : 1 , 2 , 3

П.П Само да дойде  Smile


Последната промяна е направена от lam3r на 01 Август 2007, 9:32:34; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Реклама
Реклама







\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Август 2007, 9:17:02    Заглавие: Реклама

Моите сметки | Ток, вода, парно, телефон, осигуровки, данъци
Върнете се в началото

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Август 2007, 9:25:07    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е хубава! Very Happy Честито! Като дойде мижкия покажи и него!
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

lam3r
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Август 2007, 9:36:43    Заглавие: Отговорете с цитат

А искам да попитам : Храни се нормално ,пие вода и всичко и е наред ,но е една такава унила.ТОва от какво ще да е ?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Август 2007, 9:40:12    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами с канарчетат не съм толкова наясно, но нали те имат период на линеене - падат им перата. Аза канарчета има от 3 години и само веднъж ми се беше случвало - дремеше, не пееше и му падаха перата (много повече от обикновено).
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

lam3r
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Август 2007, 13:10:48    Заглавие: Отговорете с цитат

А как да разбера млада ли е стара ли е ?

П.П А нормално ли е да яде по много ? Гледам я се на хранилката седи  Rolling Eyes

Последната промяна е направена от lam3r на 01 Август 2007, 15:25:44; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Август 2007, 15:00:43    Заглавие: Отговорете с цитат

Не мисля, че е проблем. За затлъстяло канарче не съм чувал.  Laughing
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 01 Август 2007, 22:09:40    Заглавие: Отговорете с цитат

lam3r написа:
А как да разбера млада ли е стара ли е ?

П.П А нормално ли е да яде по много ? Гледам я се на хранилката седи  Rolling Eyes

1. Ядат си те,ядат си  Very Happy  
2. Трудно ще разбереш дали е млада или стара, но по принцип краката на по-старите са по-излющени и напукани
3. Може да е унила, защото е в стрес още
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ivanoska
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Август 2007, 9:43:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито lam3r!Много и сладко това канарче!От къде го взе и на каква цена!Аз също скоро ще си имам канарче!  Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lam3r
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Август 2007, 18:20:15    Заглавие: Отговорете с цитат

ivanoska написа:
Честито lam3r!Много и сладко това канарче!От къде го взе и на каква цена!Аз също скоро ще си имам канарче!  Very Happy


Ами един приятел на баща ми ми го донесе на 20 лв Smile Сега ще си вземам още 1 мъжко   Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Август 2007, 19:18:07    Заглавие: Re: Новото ми пиленце :) Отговорете с цитат

Предполагам, че знаеш, но все пак да си кажа-Мъжкото и женското канарче не могат да се отглеждат в една клетка. особено сега, когато започва периода им на линеене. Това може да убие птичката/те. А иначе може и малки да си имаш напролет. Много хубава женска! да ти е жива и здрава Very Happy
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Август 2007, 19:37:42    Заглавие: Re: Новото ми пиленце :) Отговорете с цитат

bubulina написа:
Предполагам, че знаеш, но все пак да си кажа-Мъжкото и женското канарче не могат да се отглеждат в една клетка. особено сега, когато започва периода им на линеене. Това може да убие птичката/те. А иначе може и малки да си имаш напролет. Много хубава женска! да ти е жива и здрава Very Happy


Защо да не могат да живеят заедно? Аз гледам мъжко  женско вече повече от година и за сега нямам проблеми. Само дето тя е много бойна и го бие от време на време... Very Happy Laughing  даже, от както и сложих огледалце се кара с отражението си.  Laughing
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Август 2007, 19:47:16    Заглавие: Re: Новото ми пиленце :) Отговорете с цитат

misho написа:
Защо да не могат да живеят заедно? Аз гледам мъжко  женско вече повече от година и за сега нямам проблеми. Само дето тя е много бойна и го бие от време на време... Very Happy Laughing  даже, от както и сложих огледалце се кара с отражението си.  Laughing

Принципно не е правилно. Мъжкият отделя цялата си енергия, буквално кипи от сексуална енергия, непрекъснато пее и ухажва женската. Процесът на линеене е много натоварващ за организма им и когато двата се сблъскат,може повтарям може, да бъде фатално. Виждал ли си в зоомагазините или поне в тези които държат на реномето си, двойка канарчета заедно? Женските са бойни в тези случаи, защотото отблъскват непрекъснатите ухажвания на самеца, а твоята дори му крещи в огледалото. Само не казвай, че вадиш читаво поколение от тази двойка, това вече ще е истинско чудо. Познавам една дама, която две години отглеждаше двойка канарчета и много се учуди, когато накрая момчето умря от изтощение. Повярвай ми, разговаряла съм с корифеии в тази област, не  е правилно. Дори природата не ги събира. Аз имам 1 момче и 2 момичета и дори женските си държа отделно, нищо че са майка и дъщеря. Това разбира се е лично мнение, никой не е длъжен да се съобразява с него. Laughing[/quote]
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lam3r
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Август 2007, 20:09:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми сигурно ще ги държа отделно .. хем и мъжкият да пее Smile А през кой сезон се охажват ?Тогава може да ги събера и да си имам малки  Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 02 Август 2007, 21:16:14    Заглавие: Отговорете с цитат

lam3r написа:
А през кой сезон се охажват ?Тогава може да ги събера и да си имам малки  Smile

Напролет. Най-добре втората половина на март.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ivanoska
Нов
Нов



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 8

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2007, 9:11:18    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря!Ще потърся в някой друг магазин
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2007, 10:16:37    Заглавие: Re: Новото ми пиленце :) Отговорете с цитат

bubulina написа:
misho написа:
Защо да не могат да живеят заедно? Аз гледам мъжко  женско вече повече от година и за сега нямам проблеми. Само дето тя е много бойна и го бие от време на време... Very Happy Laughing  даже, от както и сложих огледалце се кара с отражението си.  Laughing

Принципно не е правилно. Мъжкият отделя цялата си енергия, буквално кипи от сексуална енергия, непрекъснато пее и ухажва женската. Процесът на линеене е много натоварващ за организма им и когато двата се сблъскат,може повтарям може, да бъде фатално. Виждал ли си в зоомагазините или поне в тези които държат на реномето си, двойка канарчета заедно? Женските са бойни в тези случаи, защотото отблъскват непрекъснатите ухажвания на самеца, а твоята дори му крещи в огледалото. Само не казвай, че вадиш читаво поколение от тази двойка, това вече ще е истинско чудо. Познавам една дама, която две години отглеждаше двойка канарчета и много се учуди, когато накрая момчето умря от изтощение. Повярвай ми, разговаряла съм с корифеии в тази област, не  е правилно. Дори природата не ги събира. Аз имам 1 момче и 2 момичета и дори женските си държа отделно, нищо че са майка и дъщеря. Това разбира се е лично мнение, никой не е длъжен да се съобразява с него. Laughing


Eй това с тъмното е далеч от реалността.  Laughing Те буквално се ненавиждат (повече тя него). Както вече казах тя го бие, а той е добронамерен, но не и влюбен. Пее рядко (1-2 пъти седмично), и то корелски песни, за да се надпява с корелите - така пищат, че ги пращам на зотчение на терасата.  Laughing Поколение намам. Слоил съм им гнездо от зимата, но тего приемат само като тоалетна. А междудругото наистина в магазините не съм виждал канарчета заедно - разделени са с картона, за да не се виждат и да пеят. Само веднйж тази пролет видях двойка в една клтка, но те вече си имаха яйца...
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

bubulina
Модератор
Модератор


Години: 44
Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 26 Юли 2007
Мнения: 567
Местожителство: София

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2007, 22:15:34    Заглавие: Re: Новото ми пиленце :) Отговорете с цитат

ами незнам Мишо, може и да съжителстват заедно при теб, знам ли. Процесът на линеене започва изразително, подът на клетката се покрива с пера, така те сменят старите и подпуха си. Закриват ги в зоомагазините, защото ако не трябва женска и мъжка да се държат заедно, то две мъжки е престъпление- те непрекъснато бранят територията си и могат да се убият. Имитацията на корелски песни ми е добре позната, моят обаче имитира пойния папагал и аз също като теб го държа навън. Чувал ли си,че когато змиите сменят кожата си, те почти ослепяват и изпадат в нещо като транс, абсолютно беззащитни са? Горе-долу такъв е и процеса на линеене, но не мога още да ти обясня категорично, защо е толкова натоварващ за организма им. Не е възможно твоят мъжки да не линее, просто вероятно не си забелязъл началото на процеса. Те точно тогава и спират да пеят. Ако нямаш намерение да ги разделяш, поне махни гнездото-тоалетна, то допринася за объркването в биологичния им процес.Моят искрен съвет е ,поне зимата да ги разделяш и да ги оставяш да почиват. Smile
_________________
"Това което не ни убива, ни прави по-силни"
Благодаря че използвахте търсачката преди да попитате!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

lam3r
Напредва
Напредва




Offline
Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 38

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 03 Август 2007, 23:37:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми аз по принмцип седя до 11.30 , 12 часа .. И пилето като му се доспи ,тя светлината не му пречи.Щом е решило да спи,ще спи  Very Happy  Ако е проблем кажете да го завивам с нещо и да спи там ..  Щом е в такъв период
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

misho
Администратор
Администратор


Години: 32
Пол: Пол:Мъж
Offline
Регистриран на: 17 Апр 2007
Мнения: 1452
Местожителство: Бургас

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Август 2007, 12:35:07    Заглавие: Отговорете с цитат

lam3r написа:
Ми аз по принмцип седя до 11.30 , 12 часа .. И пилето като му се доспи ,тя светлината не му пречи.Щом е решило да спи,ще спи  Very Happy  Ако е проблем кажете да го завивам с нещо и да спи там ..  Щом е в такъв период


И мойте канарчета спят, когато решат, без да ги притеснява свелтината, но на другите пилета им пречи.
_________________


ДА ЗАПАЗИМ ИНТЕРНЕТ ОБЩЕСТВОТО В БЪЛГАРИЯ!
Всеки има право да дава и получава информация, независимо от начина и средствата, които използва!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя

fridolina
Активен
Активен



Пол: Пол:Жена
Offline
Регистриран на: 25 Юли 2007
Мнения: 103

\D1\F2\E0\F0\EE \EC\ED\E5\ED\E8\E5Пуснато на: 04 Август 2007, 12:54:54    Заглавие: Отговорете с цитат

misho написа:
lam3r написа:
Ми аз по принмцип седя до 11.30 , 12 часа .. И пилето като му се доспи ,тя светлината не му пречи.Щом е решило да спи,ще спи  Very Happy  Ако е проблем кажете да го завивам с нещо и да спи там ..  Щом е в такъв период


И мойте канарчета спят, когато решат, без да ги притеснява свелтината, но на другите пилета им пречи.

Въпросът не е в това дали могат или не да спят на осветление. Проблемът е в това, че се обърква биологичния им часовник, а по него те определят кога е време за размножаване, за линеене или почивка. Трябва да признаете, че и на нас, хората продължителността на естествения ден ни влияе, колкто и добро да е изкуственото осветление.
А относно твърдението, че канарите не пеели по време на линеенето, то моите най-вероятно не са запознати с него. Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    ????? Форуми : Канарчетата Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети